anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

seks zabawka bez plomb zabezpieczających

MAMY ROZWIĄZANIE!
Stefan_Rules
#7 Wielbiciel#

Witam, zakupiłam seks zabawkę, która nie miała plomb / naklejek zabezpieczających. Nie była też opakowana w opakowaniu gwarantującym podstawy higieny. Zgłosiłam ten stan do sprzedawcy, który twierdzi, że towar szedł bezpośrednio od dystrybutora, więc on (sprzedawca) nie był w stanie go zabezpieczyć i dlatego też nie zgadza się na zwrot towaru. Powołuje się też na dystrybutora, który róznież nie przyjmuje zwrotów, bo gwarantuje super jakość i oryginalność. Hmmm .... co drugie zdanie sprzedawca powtarza "proszę się nie bać, pani na pewno jest pierwszym klientem". No ale ... na 'gębę to krem nivea' - nie mam pewności czy towar nie był używany co napawa mnie sporym lękiem (zabawka nie jest z tych 'na zewnątrz' tylko tych 'do wewnątrz').

Czy w tym przypadku sprzedawca ma prawo odmówić zwrotu? Chyba powinnam powołać się na rękojmię, skoro sprzedawca jest pośrednikiem? 

W zasadzie w tym przypadku towar jest wadliwy.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
mdrogeria
#21 Demiurg#

nie może odmówić , ew. zapis ograniczający prawo do zwrotu dotyczy tylko produktów fabrycznie zaplombowanych .

oznacz moderatorów
Stefan_Rules
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za informację. Czy zapis o którym mówisz jest odziwerciedlony w polskim prawie?  albo w ostateczności regulaminie Allegro?

oznacz moderatorów
Stefan_Rules
#7 Wielbiciel#

wszystko wiem. dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów
Stefan_Rules
#7 Wielbiciel#

Mam taką zagwostkę, której dzieje się ciąg dalszy. Otóż kupiłam sex zabawkę - dokładnie dilator. Otworzyłam paczkę tekturową transportową po jej otrzymaniu a w nim produkt w plastikowym opakowaniu, które NIE było w żaden sposób zabezpieczone (żadnych naklejek, czy plomb). Zgłosiłam to sprzedawcy z zamiarem zwrotu (może ktos ten dilator używał.... brrrr...).  Sprzedawca odmówił przyjęcia zwrotu. Dowiedziałam się wczoraj, że ograniczony zwrot dotyczy TYLKO produktów zabezpieczonych. Wiec nie ma podstaw do odmowy.

Ale....sprzedawca dodakowo twierdzi, że okleił taśmą z nadrukowanym ostrzeżeniem paczkę tekturową używaną do przesyłki. Na taśmie był nadruk  "po otworzeniu opakowania produkt nie podlega zwrotowi. Dz.U. ... art 38, poz 5". Wg niego to jest zabezpieczenie produktu. 

Pytania:

- czy w tym przypadku sprzedawca może odmówić zwrotu? Przecież musiałam otworzyć paczkę, aby zobaczyć jaki twowar wysłał sprzedawca (przecież mógł zrobić pomyłkę lub wysłać uszkodzony towar...).

- czy takie praktyki sprzedaży są w ogóle dopuszczalne? 

- Jak zgłosić zwrot w tym przypadku?  

- wejść w spór ze sprzedawcą przez Allegro?

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Stefan_Rules w tej sytuacji załóż proszę dyskusję, sprzedający nie powinien odmawiać zwrotu ze względu na otwarcie kartonu, w którym przesyłka została dostarczona. W dyskusji w razie trudności po 24h, poproś o naszą pomoc. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów