anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sens zwrotu produktów przed przygotowaniem zamówienia

przemekV8
#7 Wielbiciel#

Cześć, zastanawiam się nad sensem opcji zwrotu produktów. Złożyłem zamówienie, opłaciłem je, ale musiałem zrezygnować z dwóch pozycji. Ku mojemu zdziwieniu pojawiła się opcja zwrotu, mimo że status to po prostu zakup opłacony. Poza tym zamówienie było złożone raczej po godzinach pracy sklepu.

przemekV8_0-1704216337645.png

Wedle instrukcji allegro skorzystałem z opcji zwrotu (ale tylko odnośnie dwóch pozycji, nie rezygnowałem z całości zamówienia), ba - nawet wybrałem metodę zwrotu produktów, które znajdują się jeszcze na półkach magazynu tego sklepu 🙂 

Pytanie - jaki jest tego sens? Czy na prawdę sprzedawca będzie musiał spakować całe zamówienie wraz z produktami "zwróconymi", a po odbiorze będę musiał nadać paczkę z powrotem do sklepu? Mam już nawet wygenerowany kod do Paczkomatu...

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mdrogeria
#21 Demiurg#

@przemekV8 jako konsumentowi Ustawodawca daje Ci prawo do rezygnacji z zakupu czy jego cześci w każdej chwili , co nie oznacza ,że nie będziesz musiał pofatygować się do paczkomatu z nichcianymi produktami , Ustawa ma na celu umożliwienie odbiorcy bezpośredniego zapznania się z produktem , ale .... hmmm... często jest to nadużywane przez klientów . Dogadaj się ze sprzedawcą ..... nic więcej w temacie .

oznacz moderatorów

przemekV8
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Cóż, w moim przypadku zapoznanie się z produktem zajęłoby mniej więcej rok (produkt to olej silnikowy), albo chociaż szczątkowa weryfikacja oryginalności produktu, ale trudno. Wszystkiego dobrego życzę.

oznacz moderatorów