anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Skuteczne dostarczenie pośrednie dpd

Zuzia1204
#7 Wielbiciel#

Witam w dniu dzisiejszym klient zadzwonił do mnie z informacją że nie dostał przesyłki Dostał jedynie maila ze przesyłkę dostarczono. Ten status Skuteczne dostarczenie pośrednie znaczy że odebrał np sasiad? Klient twierdzi ponadto że był cały dzień w domu i kurier się nie pojawił. Trochę mnie martwi ta sytuacja jako sprzedającego gdyż przesyłka nie była tania. Czy kurier DPD może tak poprostu wydać przesyłkę komuś innemu? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Zuzia1204 przykro mi z powodu tej sytuacji, ale musiałabyś wyjaśnić to z przewoźnikiem. Skontaktuj się w tej sprawie z DPD. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Zuzia1204 bez stresu, oni mają punkty za doręczenie w pewnym zakresie godzin, więc często odznaczają doręczone a pewnie się nie wyrobił i podjedzie jutro, a po za tym DPD wysyła maila i sms z telefonem do kuriera więc wystarczy że klient zadzwoni i będzie wiedział co i jak, lub Ty jurto wejdź na stronę DPD i możesz podając numer paczki sprawdzić jaki jest telefon do kuriera i się dowiesz co i jak 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Kurier mógł zostawić przesyłkę w punkcie DPD Pickup. Niestety ich polityka jest tak, że kurier nie musi nawet próbować doręczać przesyłki, tylko od razu zostawić ją w punkcie odbioru.

A odnośnie wydania przesyłki komuś innemu, to reguluje to art. 37 ustawy Prawo pocztowe. I tak zgodnie z art. 37 ust. 2 pkt 3 lit. a, przesyłka może być wydana pod adresem wskazanym na przesyłce, każdej pełnoletniej osobie zamieszkałej wraz z adresatem. Wydanie przesyłki np. sąsiadowi, bez stosownego upoważnienia, nie jest dopuszczalne (stanowiłoby to naruszenie tajemnicy korespondencji oraz RODO).

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Bzdury... dużo wysyłam DPD po za cennikiem Allegro Kurier DPD, paczki zawsze na czas, za pośrednictwem Allegro DPD Kurier = CYRK

 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Bo to zależy od konkretnego człowieka. Większość kurierów stara się doręczać przesyłki pod adres (mają za to płacone), ale są też tacy, co potrafią pobrać przesyłki, a potem podjechać w nimi do punktów odbioru (a potem fajrant i do domu). Mają wywalone, że mniej zarobią.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Ja tak przez kilka miesięcy od nich paczki dostawałam. Kurier zostawiał paczkę na progu i nawet dzwonka nie wcisnął. Siedząc w domu z telefonem w ręce dowiadywałam się o jej odbiorze z maila i biegłam do drzwi. Dobrze że monitoring w postaci wścibskich sąsiadek w oknach u góry jest to nikt się nie odważył ruszyć xD Wielokrotnie pisałam o tym tu na forum ale szlachetne allegro gdzieś to miało...

Jednak żeby oddać sprawiedliwość to od kiedy po przesyłce przychodzi na maila ankieta z oceną to kurier DPD stał się wzorowy. Przynajmniej ten u mnie. 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Jak operator  nie reaguje na zgłoszenia (coś takiego można reklamować, bo jest to nieprawidłowa realizacji usługi), to złóż na niego skargę do UKE (chyba że problem jest już nieaktualny).

oznacz moderatorów