anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SMS pozakupowy od sprzedającego

n3trous
#8 Zapaleniec#

cześć,

mam pytanie czy smsy od sprzedającego są zgodne z prawem? sprzedający wysyła 2 smsy: o wysłanej paczce i po odbiorze sms z prośbą o ocenę i kodem rabatowym. gdzie można znaleźć jakieś przepisy odnośnie wykorzystywania mojego numeru telefonu przez sprzedającego? 

pozdrawiam

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Udostępniasz podczas zakupu więc czego oczekujesz, przecież to tylko prośba i norma, jakby później tak nękał to co innego.

oznacz moderatorów

n3trous
#8 Zapaleniec#

dzięki, a orientujesz się czy są może jakieś przepisy, które to regulują? czy to po prostu taka niepisana zasada? 

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Jak dobrowolnie podajesz numer telefonu sprzedawcy, to jakie przepisy mają to regulować? Trzeba było nie podawać numeru jak nie chcesz SMSów dostawać. Bez sensu temat. 

oznacz moderatorów

n3trous
#8 Zapaleniec#

myślę, że śmiało można trochę milej. podaje numer allegro obligatoryjnie, na potrzeby realizacji zamówienia, dla kuriera, a nie dobrowolnie sprzedawcy. chyba nie ma w tym nic dziwnego, że zastanawiam się nad tym czy moje dane są przetwarzane w prawidłowy sposób? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@n3trous udostępniłeś telefon email i adres w celu sfinalizowania transakcji więc pomyśl obowiązuje was 2 letnia umowa według ustawy konsumenckiej na reklamację więc przynajmniej przez ten czas musi te dane przetwarzać bo inaczej np podam ci przykład z życia kupujesz auto w salonie znanej marki auto ma wadę jakiegoś podzespołu i producent wzywa na bezpłatną naprawę w tym momencie jakby istniały przepisy że nie może wykorzystać tych danych do obsługi posprzedażowej to mógłbyś jeździć bombą na kołach i bys o tym nie wiedział. Takie działania są normalne. Są takie formy wysyłki które regularnie partaczą dostawę więc upewnia się że doszło bo według prawa odpowiada za paczkę sprzedawca firma do chwili doręczenia. 

oznacz moderatorów

n3trous
#8 Zapaleniec#

dzięki za rzeczową odpowiedź!

oznacz moderatorów