anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzęt AGD a art. 38. ustawy o prawach konsumenta

sitetzky
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, kupiłem maszynkę do włosów - na otrzymanym opakowaniu sprzedający napisał, że po otwarciu zapieczętowanego opakowania nie może być zwrócony (powołuje się na art. 38. ustawy o prawach konsumenta). Jak mam sprawdzić czy z produktem jest wszystko OK lub czy mi pasuje (bez używania go)? A jeśli mi nie przypadnie do gustu? Czy sprzedający ma prawo nie przyjąć ewentualnego zwrotu? Pozdrawiam, s.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

_Likos_
#21 Demiurg#

@sitetzky  masz prawo sprawdzić produkt tak jak zrobiłbyś to w sklepie stacjonarnym.

Wiec jeśli znajdziesz sklep który pozwoli Ci sie obciąć w ramach prezentacji produktu to możesz to zrobić. Z tego co wiem skjlapy nie zapewniają takich możliwości

Z drugiej strony pomyśl. Chciałbyś kupic maszynke ze śladami cudzych włosów w środku  ? Wiedząc że była przez kogos używana i nie wiedząc jakie ta osoba miało choroby ?

 

 

 

oznacz moderatorów

sitetzky
#7 Wielbiciel#

Cześć, przecież napisałem, że beż używania produktu. Otwieram pudło, biorę sprzęt do ręki, uznaję, ze za ciężki, że kolor mi się nie podoba, że nieporęczny itp i chce odesłać. Mogę czy nie?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@sitetzky  opinie są różne. Moim zdaniem nie. Ponieważ rozpieczętowany produkt mógł zostac uzyty. Przez to istnieje mozliwość przeniesienia jakiejś choroby.

Ale nie jestem fachowcem w tej dziedzinie wiec moge sie mylic.

Ja kupując takie produkty często albo robie to w sklepie stacjonarnym gdzie moge produkt obejrzec albo tez oglądam produkt w sklepie stacjonarnym i potem kupuje go w necie - wówczas jednak żądam od sprzedającego fabrycznie zaplmbowanego opakowania.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@sitetzky otworzyć obejrzeć obmacać możesz ba nawet włączyć do prądu ale jak zetniesz chociaż 1 włosek to już nie zwrócisz

oznacz moderatorów

sitetzky
#7 Wielbiciel#

dzięki za odpowiedzi, zadałem tez to pytanie do eksperta allegro, ciekawe co odpowie oficjalnie.

ps. poki co pudelka nie otwieram 😉

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#


W mojej opinii otworzyć i tylko zobaczyć, ‚obmacać’ jak najbardziej możesz. 
Ekspertami Allegro bym się tu nie sugerował bo ich opinia nie jest w żadnym stopniu wiążąca dla jakiejkolwiek ze stron (moja zresztą też 🙂)

oznacz moderatorów