anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedałem ofertę kupcowi ale nie odebrał termin minął, a piszę mi że przysyłka "wraca do nadawcy"

MAMY ROZWIĄZANIE!
Filippooooooooo
#9 Pomysłodawca#

Czyli jeszcze muszę zapłacić za dostawę 10,95 zł inpost bo mi piszę w rozliczeniach, i jak to odbiorę to będę mógł znów sprzedawać tą rzecz? wpłatę od kupca pobrałem 

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
LEW433
#21 Demiurg#

Ty jako prywatny sprzedający odpowiadasz tylko za przesyłkę do chwili nadania, więc towar nadal jest własnością kupującego, odbierzesz to musisz się jakoś porozumieć z kupującym.

oznacz moderatorów
Filippooooooooo
#9 Pomysłodawca#

Kupujący ignoruje moje wezwania na chacie i telefonie 

oznacz moderatorów
Filippooooooooo
#9 Pomysłodawca#

Dzwoniłem do kupującego przedstawiłem się jako sprzedawca ale ona zawiesiła połączenie a później rozłączyła się i koniec 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Możesz nie odbierać, sam musisz zdecydować. Odbierzesz to powinieneś jakoś to zakończyć, oddać kasę ale jak? wysłać powtórnie ale jak skoro to kupujący powinien zapłacić Ci powtórnie.

oznacz moderatorów
Filippooooooooo
#9 Pomysłodawca#

Właśnie ale skoro pisze że paczka jedzie do mnie to mogę odebrać i myślę ze nie muszę za nic płacić 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Filippooooooooo  jeśłi jesteś prywatnym sprzedawcą i nie zgodziłeś sie na odstąpienie od umowy to po prostu poczekaj na powrót paczki a potem odłoż paczke na półeczke bez rozpakowywania ( chyba że to coś łatwo psującego) i poczekaj na kontakt od kupującego. Pewnie wczesniej czy póżniej odezwie sie poprzez kontakt allegro lub poprzez dyskusje w sprawie zrwotu wpłaty

Wówczas sobie wszystko wyjaśnicie kto ile komu jest winien.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Filippooooooooo To nie tak do końca, paczka nadal jest własnością kupującego. Zwrot następuje tylko za twoja zgodą (prywatny sprzedający) koszt zwrotu to koszt kupującego.

oznacz moderatorów
Filippooooooooo
#9 Pomysłodawca#

Czyli mogę wybrać nic nie robić i tyle i zakończyć to?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Sprawa złożona, założy dyskusję. trzymaj dowody na wysłanie, że nie odebrał itd, sprawa może wrócić. Najlepiej jakbyście się porozumieli.🤗

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Filippooooooooo sprzedając jako osoba prywatna na allegro lub lokalnie odpowiadasz za paczkę do mometu nadania czyli przekazania paczki z towarem przewożnikowi
1 masz prawo nie godzić się na zwrot bez podania przyczyny
2 możesz odebrać paczkę i poczekać na kontakt napiszesz tylko 1 wiadomość do kupującego pt że ma ci wysłać na nr konta x kasy za ponowne nadanie plus zwrot
3 możesz nie odbierać paczki wtedy trafi na magazyn rzeczy niedoręczalnych przewoźnika i problem ma kupujący bo sobie potem sam ma szukać towaru i to nie twoja sprawa 
4 za utratę lub uszkodzenie rzeczy odpowiada kupujący od chwli przekazania jej przewoźnikowi
5 jak kupujący założy dyskusję to podajesz nr paczki / screenshoota z trackingu paczki pokazujesz że kupujący nie wywiązał się z umowy nieodbierając paczki / powołujesz się na wyżej wymienione zapisy prawa i zrzucasz odpowiedzialność na kupującego / jak masz paczkę to podajesz nr konta i kwotę do zapłaty za wysyłkę drugi raz i powrót jak nie masz paczki piszesz że ma sobie dzwonić do przewoźnika i wyjaśniać z nim gdzie ma swój towar 

oznacz moderatorów