anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie chce wydać przedmiotu i chce więcej pieniędzy

miliarderzy
#12 Orędownik#

Miałem podobną sytuację jako sprzedający. Wówczas sprzedałem sporo przedmiotów w licytacji od złotówki, gdzie cena końcowa to była złotówka. Wówczas społeczność wytłumaczyła, że oferta ta jest wiążąca. Więc pomimo strat wysłałem przedmioty które sprzedałem. Oczekuję więc uczciwości w obydwie strony kupujący - sprzedający.

Teraz przychodzę z odwrotnej pozycji. Jako kupujący właśnie.

Zalicytowałem monety na allegro lokalnie. Cena końcowa to 15,50 zł w tym Przesyłka kurierska - przedpłata 11,50 zł

Oczywiście mam to w kupionych. Zamówienie opłaciłem w całości.

Link do aukcji: https://allegrolokalnie.pl/oferta/monety-prl-463kg

Historia korespondencji ja-sprzedawca:

Ja: [kilka dni po opłaceniu zamówienia] "poproszę o numer przesyłki"

Sprzedawca: "Aukcja została zakończona przed czasem jeśli interesuje ta paczka monet proszę napisać jej cena 110 zł"

Ja: "Rozpocząłem dyskusję. Nie zakończę jej dopóki nie otrzymam zakupionych przedmiotów. Kupiłem je za 4,00 zł a nie za 110 zł."

Sprzedawca: [wysyła screen ze strony aukcji] "Jest napisane aukcja została przeze mnie zakończona"; "Oraz data zakończenia"

Ja: "Tak. Jest napisane że oferta została sprzedana. Wygrałem licytację z ceną końcową 4,00 zł. Umowa jest prawnie wiążąca." [wysyłam screen z zakładki kupione na lokalnym https://a.allegroimg.com/s360x360b/1eb0af/6a0cb6d740fbba7128a87a77b358 ]

Sprzedawca: wkleja screeny z rozmowy poprzez SMS gdzie piszę, że umowa jest wiążąca i wymagam wydania przedmiotu

W międzyczasie założyłem dyskusję. Powód otwarcia dyskusji: nie otrzymałem produktu

Ja: "Sprzedawca to oszust. Napisał do mnie: "Aukcja została zakończona przed czasem jeśli interesuje ta paczka monet proszę napisać jej cena 110 zł" [czyli zacytowałem to co ten pan napisał, przepraszam za słowo oszust]; "
Przedmiot zakupiłem za 4,00 zł."
Sprzedawca: "Licytacje wycofałem przed czasem uznałem że produkt nie został prawidłowo wystawiony kupujący chce wykorzystać sytuację i naciągnąć" [ja chcę naciągnąć sprzedawcę? to obraza - ja chcę jedynie uczciwości - przecież wygrałem licytację za 4 zł; to smutne ale chyba po to się licytuje jak najtaniej żeby jak najtaniej kupić, ja to po prostu kupiłem w licytacji i tyle]
 
Ja: "Słucham ? ? ? ! ! ! Wygrałem licytację za 4,00 zł i za taką kwotę żądam wydania przedmiotu. Umowa jest prawnie wiążąca !"; "Pana tłumaczenie jest bez sensu. Wygrałem licytację a cena końcowa to 4,00 zł. I jest to umowa."
 
Sprzedawca: "Nie wygrał Pan licytacji bo została wycofana / zakończona . Niech problem rozwiąże zespół allegro"
 
Ja: "Dokładnie. Niech Panu wytłumaczą pracownicy Allegro, że aukcja została przeze mnie wygrana oraz opłacona, co jest wiążące."
 
Sprzedawca: "Ok oczekuje na odp zespołu allegro", "Pzd"
 
Nie noooo... To chyba jak wygrałem licytację oraz ją opłaciłem, to ten Pan się myli? Mogę prosić o wypowiedź w tym temacie moderatora?
 
zrzut.png

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

miliarderzy
#12 Orędownik#

Oczywiście zamówienie opłaciłem w całości, mam je w zakładce kupione oraz dodatkowo na stronie aukcji: "Gratulacje! Wygrałeś licytację!"

aukcja.png

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zapewne wypowie się tu i moderator i kilka osób, oczywiście że umowa jest wiążąca i jeżeli sprzedający wycofuje licytację przed czasem wygrywa ten co w danej chwili dawał najwięcej. Było tu setki wątków na ten temat, krotko- pozostaje tylko sąd, niestety. Allegro nie zmusi sprzedawcy do wysłania towaru.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@LEW433  Pewnie allegro nie zmusi sprzedającego do wysyłki niemniej nie ukrywajmy że allegro ma możliwości aby takiego sprzedającego "zmotywowac"

Ja mam problem z ta transakcja ponieważ nie wiem jakie to były metale oraz jaka bylaby cena złomu. Bo chyba tylko tak można szacować rzeczywistą wartośc takiej oferty. No bo skoro ktoś sprzedaje na kilogramy to raczej nie możemy mówić o wrtości kolekcjonerskiej.

Jełsi różnica miedzy ceną zakupu 4 zł a wartoscią zlomu bylaby duża wówczas sprzedawca mógłby sie powolywać na błąd cenowy. Jelsi ta różnica bylaby niewielka to takiej możliwości nie  ma i towar wydac powinien.

Cóz licytacje rządzą sie swoimi prawami ktoś zarabia ktoś inny traci czasem kupujacy czasem sprzedający lecz z transakcji ( jesli różnica miedzy wartością a zawartą umową nie była zbyt wielka) sprzedający powinien sie wywiązać.

Swoją droga propozycja zakupu po licytacji za okreslona kwote dla mnie troche brzmi jak propozycja zakupu poza allegro.

oznacz moderatorów

miliarderzy
#12 Orędownik#

Królu złoty: lwie. Tak, jest wiążąca moim zdaniem również. I posiadam podobną wiedzę oraz informacje jak ty. Dzięki.

_Likos_ : Zastanawiam się, czy można mówić i powoływać się na błąd cenowy w licytacji? Jak sprzedawałem gry gdzie normalnie kosztują po 40 czy więcej zł, a w licytacji była cena końcowa 3-4 zł to nie ma moim zdaniem błędu cenowego, ponieważ cenę ustala kupujący poprzez licytację i udział w aukcji oraz sprzedający, który ustawia cenę startową aukcji: 1 zł czy inną.

oznacz moderatorów

miliarderzy
#12 Orędownik#

Update: przesłałem w dyskusji sprzedającemu to zdjęcie:

zrzut2.png

 

Na co on odpisał: "Ostatni wers została zakończona przez wystawcę".

Nie będę już z nim pisał, ponieważ definitywnie sprzedawca usiłuje udowodnić mi nie prawdę, czyli to że transakcji nie ma i nie było?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@miliarderzy  prawnie jest to dopuszczalne.

Sa wyroki sądowe ( oczywiści przy wiekszych kwotach) gdzie sprzedający powoływali sie na bład cenowy w licytacji ( pomyłka dotyczyła własnie nie ustawienia ceny minimalnej która według sprzedającego miała być ustawiona). Sądy anulowały takie transakcje.

Poszukaj w necie powinieneś odnależć, ja kiedyś szukalem i znalazłem bez problemu

Niemniej wszystko zalezy od różnicy miedzy cena z zawartej umowy a ceną sprzedazy no i to już musiałby byc decyzja sądu. Sprzedający sam z siebie nie moze anulowac transakcji lecz jeśli nie wyda towaru to niestety kupujacy musi skladać pozew.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dzięki bardzo ale KRULOWA jest jedna i nie będzie zadowolona jak będziesz tak pisał, oj nie będzie.🤔

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jednej ważny szczegół, Sprzedawca: "Aukcja została zakończona przed czasem jeśli interesuje ta paczka monet proszę napisać jej cena 110 zł"!! Dlaczego?🤔

oznacz moderatorów

miliarderzy
#12 Orędownik#

Ale co dlaczego? Jak sprzedawałem gry w licytacji po złotówce, gdzie osiągnięta cena to max kilka złotych, a wartość KUP TERAZ na Allegro to 40 czy 50 zł, ktoś się mnie pytał o to, czy jestem zadowolony z transakcji albo czy nie tracę? Nie! Dołożyłem do tego interesu a kupujący i tak mieli pretensje bóg wie o co. 

Co dlaczego? Nie rozumiem o co pytasz lwie 🙂

Jak idziesz do salonu samochodowego, i auto kosztuje 40 tys. to nie płacisz za nie 50 nie wiedząc nawet dlaczego.

Z tego co wiem na lokalnym nie ma minimalnej.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sprzedawca jest ewidentnie niezadowolony z ceny końcowej i próbuje wymusić lepszą kwotę .Minimalną cenę np.110 jakby wystawił to by to go więcej kosztowało niż kwota za ile poszła ta aukcja. Wystawiając w licytacji sprzedawca świadomie ponosi ryzyko ceny końcowej i powinien ją zaakceptować. Cena na pewno mu nie leży bo za kilo takich monet na bazarach handlarze płacą po około 10 zł .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@miliarderzy Nie dziw się wypowiedziom @LEW433  Poczytaj inne wątki, zrozumiesz 🙂

oznacz moderatorów

miliarderzy
#12 Orędownik#

Nie czytam innym w myślach. Nie rozumiem jedynie co miał lew na myśli w tym zdaniu. Pytając dlaczego. Co dlaczego?

Z tego co wiem wygranie aukcji zobowiązuje do jej wykonania.

Mogę się jedynie domyślić, że chodziło mu o to, dlaczego mam płacić 110 zł skoro wygrałem aukcje za 4,00 zł. Dokładnie - w tym przypadku pytanie brzmi dlaczego.

Czysto hipotetycznie: mam wystawiać w takim razie aukcje przedmiotów o wartości 100 zł za 99 zł, kończyć aukcje przed czasem i żądać zapłaty dwa razy więcej czyli 200 zł, ponieważ taka jest średnia kwota sprzedaży?

oznacz moderatorów

miliarderzy
#12 Orędownik#

No i Pan sprzedający wygrał.

Napisał że nie ma tych monet a Allegro na to: kupującego proszę o podanie numeru konta. Na tym etapie stopuję. Z nieuczciwym sprzedającym walczyć mogę, ale z Allegro nie zamierzam 🙂

Dzięki.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@miliarderzy to typowa praktyka allegro

wpierdzielanie się w transakcję i ograniczenie praw konsumentów

 

ktoś w allegro wpadł na pomysł, że zwrot gotówki załatwia sprawę

 

ja w dyskusjach mam często, że kupujący nie chce zwrotu ja jako sprzedawca nie chce zwrotu

wpłaty a moderator chce

oznacz moderatorów