anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie wysłał zamówienia, co zrobić?

arkodrz
#7 Wielbiciel#

Zamówiłem meble ogrodowe na allegro"z Chin" kupujący do dnia dzisiejszego nie wysłał towaru nie odpowiada na wiadomości a w aukcji po kilku dniach od zadania zapytania odnośnie wysylki pokazało że przesyłka została przezemnie odebran. Sprzedający zapewnił ze przesyłka zostanie wysłana i otrzymam numer przesyłki do śledzenia czego nie otrzymałem do dnia dzisiejszego. Konto sprzedawcy zostało zablokowane a od allegro dostałem odpowiedź że nie mogą mi zwrócić pieniędzy z allegro protect. Co mam teraz zrobić?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

mdrogeria
#21 Demiurg#

@arkodrz otwórz dyskusję ostatecznie otrzymasz zwrot z POK , a cały proceder przyjmij jako nauczkę na przyszłość .

oznacz moderatorów

arkodrz
#7 Wielbiciel#

Otworzyłem dyskusje dostałem odpowiedź że nie mogą zwrócić pieniędzy mimo że w aukcji było zapewnione ze jeśli nie otrzymam produktu zwrócą mi kasę. Poprosili o podanie danych do przelewu w dyskusji. Podałem wszystko poprosili sprzedającego o potwierdzenie zwrotu nie wypowiedział się w dyskusji i jego konto zostało zablokowane. Nie byłem jedyna osoba która kupiła te meble ogrodowe

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@arkodrz kontynuuj dyskusję  , na razie nic innego nie zrobisz .

oznacz moderatorów

arkodrz
#7 Wielbiciel#

Właśnie zamówiłem rozmowę telefoniczną od allegro na godzinę 11 zobaczymy co powiedzą na ten temat.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale ta dyskusja jak się odbyła, przez Allegro?

oznacz moderatorów

arkodrz
#7 Wielbiciel#

Tak wszystko odbywa się przez allegro. Kupujący do dnia dzisiejszego nawet nie wypowiedział się w dyskusji. A allegro jedyne co piszą to tylko prosza sprzedającego o wyjaśnienie sprawy bo w przeciwnym razie po 14 dniach od zakupy zwrócą mi pieniądze. Wypełniłem formularz o zwrot pieniędzy z AP. Otrzymałem informację że nie mogą i żebym podał w dyskusji dane do zwrotu. Podałem dane do zwrotu poprosili kupującego o załączenie potwierdzenia że dokonał zwrotu. To chyba jakaś kpina

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A skąd jakaś kpina, skąd wiedza że Ci nie zwrócą?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Okazuje się jednak że nie czytasz albo nie piszesz nam wszystkiego, wypowiedź moderacji.😁

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@arkodrz zakupy z Chin obarczone są ryzykiem. Od czasu oczekiwania do konieczności opłacenia cła i vatu a do tego dochodzą sprawy możliwego zwrotu lub reklamacji. A co wg. numeru listu dzieje się z paczką? I czemu allegro nie chce zaakceptować AP

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@arkodrz ,,allegro nie powinno pozwalać na zakładanie konta osobom z poza Pl lub UE.,,

Widzę , że masz ukierunkowane zdanie w tym temacie , i nasunęło mi się pytanie ,,co Cię skusiło ? ,,

oznacz moderatorów

arkodrz
#7 Wielbiciel#

Skusiło mnie to że allegro gwarantowało że jeśli nie otrzymam produktu zwrócą mi pieniądze. A najwyraźniej stanowi to dla nich jakiś problem. Bo widzę że nie jestem jedyną osoba która tam zamówiła więc suma pieniędzy oszukanych się zwiększa

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@arkodrz poprosiłam o wyjaśnienie tej sprawy. Nie martw się, ponieważ rekompensata z Allegro Protect jest możliwa. W dyskusji napisaliśmy, że nie możemy zlecić zwrotu przez Allegro Finanse, to coś innego. Widzę, że 14 września 2022 napisaliśmy do Ciebie, że wniosek został zaakceptowany i otrzymasz zwrot wpłaty w ciągu 3 dni roboczych. Potwierdzam jeszcze czy zwrot został zrealizowany. Poproszę Cię jeszcze o cierpliwość, dam znać, gdy tylko otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@arkodrz wracam z potwierdzeniem, wypłata rekompensaty w ramach Allegro Protect została zlecona, otrzymasz środki w ciągu 3 dni roboczych. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Dzięki... Sprawa załatwiona.

Czyli - na Allegro kolejne podwyżki kosztów sprzedaży.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów