anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający odrzucił reklamacje, co mogę zrobić?

solidarnosc01
#7 Wielbiciel#

W listopadzie 2021 dokonałem dwóch zakupów w firmie [edycja]. Pierwszy zakup dotyczył zakup dotyczył zakupu żaróewk led mocy 10 wat, drugi zakup po prawie tygodniu o mocy 12 wat. pierwsze 10 watowe zepsuły się po niecałym miesiącu, sprzedawca odrzucił reklamację i z ochrony kupujących dostałem zwrot za te żarówki, teraz wysiadły 12 watowe a sprzedawca obraża mnie mówiąc że jestem oszustem że chcę wyłudzić podwójnie kasę... żarówki 10 wat to historia leżąca już dawno w koszu i z ochrony kupujących dostałem zwrot, a teraz chcę odzyskać pieniądze które zapłaciłem za 20 żarówek 12 watowych, które przestały świecić po trzech miesiącach... CO MAM ZROBIĆ???

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Składasz reklamację z tytułu rękojmi na początek, napisz do sprzedajacego, możesz nawet przez otwarcie dyskusji, skoro taki jest z nim problem: https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Jak dla mnie, kolejnym krokiem po złożeniu reklamacji, powinno być odesłanie reklamowanych żarówek z dowodem zakupu ? Bo jak ma sprzedający na odległość je sprawdzić ? Tak piszę, bo wpis sugeruje, źe te pierwsze nie były odsyłane ....oczywiście jak sprzedający nie chce odesłania to fajnie, ale to rzadkie ...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@solidarnosc01 Zrób to samo, co przy pierwszym zakupie. Możesz otworzyć spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poprosić o pomoc pracownika Allegro przy reklamacji, możesz też złożyć nowy wniosek do POK, o ile sprzedawca nie wymieni towaru i nie odda pieniędzy. 

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Przepraszam, ale przeczytałem jeszcze raz wpis i czegoś tutaj nie rozumiem ....sprzedawca odrzucił reklamację (na jakiej podstawie, jakie byly argumenty ?) - a następnie jakby Allegro ją jednak przyjęło i oddało kasę ? Szok  dla mnie .... a te źródła światła LED wysyłane byly do Allegro  ? Bo jeśli nie, to już nie rozumiem ...

A czy przypadkiem potem Allegro nie żądało tej kasy od sprzedawcy ? Jeśli tak, to było to działanie na jego szkodę !! 

Nigdy nie reklamowałam jeszcze źródeł światła LED, kilka lat temu raz czy dwa w sklepie internetowym, świetlówki kompaktowe, to wtedy odesłałem na swój koszt, reklamację przyjęto i dostałem nowe ...

A tutaj zaczynam nie rozumieć tego podejścia Allegro ☹️

 

oznacz moderatorów

solidarnosc01
#7 Wielbiciel#

PRZYTOCZĘ OSTATNIĄ DYSKUSJĘ. KWOTA 119,80 NIE JEST DO ROZWAŻAŃ SĄDÓW... ALE JEST TO SYGNAŁ DO TEGO BY SIĘ POŻEGNAĆ Z ALLEGRO 😞

A OTO DYSKUSJA;

15 lutego 2022 06:35
Powód otwarcia dyskusji: wada wykryta podczas używania
Dokonałem dwóch osobnych zakupów w sklepie [edycja] w dn 5 i 10 listopada, wpierw kupując żarówki led 10 watowe potem kupując żarówki led 12 watowe. Oba zakupy okazały się zakupem BUBLI. Sprzedawca w obu przypadkach namawiał do zwrotu towaru i w obu przypadkach odrzucił i zwrócił towar wadliwy. w pierwszym przypadku Allegro dokonało zwrotu poniesionych przeze mnie kosztów za zakup za 99 PLN natomiast teraz mam problem z zakupem za 119,80. Sprzedający mnie w dyskusji obraża na przeróżne sposoby. Zgłaszam oficjalnie Allegro, że żądam zwrotu gotówki za wadliwy towar. Nr zamówienia 12 watowych 11070630891za które roszczę sobie prawo zwrotu gotówki.
Informuję, że zwrotu dostałem za towar z zamówienia nr 11070717292.
15 lutego 2022 06:39
Proszę również Allegro o usunięcie moich bardzo pozytywnych opinii o [edycja], które są bardzo mylące dla potencjalnych nowych nabywców, którzy będą mylnie informowanie o "uczciwości" sprzedawcy, który jest OSZUSTEM.
[edycja]15 lutego 2022 06:42
Dziękujemy za kontakt. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z infolinią [edycja]. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 i w tych godzinach odpowiadamy na wiadomości. Prosimy o wyrozumiałość.
15 lutego 2022 07:52
przytoczę tu "dyskusję" [edycja] do mnie po zakupie żarówek ledowych o mocy poboru 10 i 12 WAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Które po przetworzeniu jak każdy led ma wizualną moc większą, ale pobiera 10 i 12 wat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a oto dyskusja [edycja] (jedna z wielu co do kupującego)

[edycja] 13 stycznia 2022 12:15
Witam
Szanowny Panie otóz myli się Pan
Na lampach podawane są maksymalne wartosci żarówek zwykłych a zakłądając ledy mamy przestrzegać ich odpowiedników. Idąc Panskim tokiem myslenia, iż nie przekracza 60W oznacza że do lampy możemy zamontować źródło światła z lampy ulicznej? Proszę nie opowiadać bzdur.
[edycja] 13 stycznia 2022 12:19
W załączniku screen z parametrów, zakupił Pan odpowiednik 100W żarówki a lampa obsługuje maksymalnie 60W,
Użytkuje Pan produkt niezgodnie z przeznaczeniem.
Proszę czytać ze zrozumieniem i nie tworzyć własnych teorii tylko ściśle stosować się do zaleceń producenta.
Odpowiednik.jpg

OBRÓĆ
WRÓĆ DO DYSKUSJI
[edycja] 13 stycznia 2022 12:28
Szanowny panie powinien Pan zostać naukowcem, aczkolwiek teorie które Pan głosi to brednie.
Odpowiednik LED w stosunku do żarnika uwarunkowany jest oddawaniem ciepła! Żarówki LED mają układ elektroniczny który może pracować w określonych warunkach temperaturowych. Jak już wspomniałem idąc Pana tokiem myślenia można zainstalować moc LEDA 60W, a więc doprowadzić do zapalenia budynku! W sytuacji gdyby doszło do pożaru domniemam iż nie dostałby Pan odszkodowania gdyż założył Pan zbyt mocne żarówki, co doprowadziło do przegrzania! Zdarzały się pożary poddaszy w którym tacy fachowcy jak Pan montowali halogenowe oświetlenie w sufitach podwieszanych.
Jeżeli o czymś Pan mówi, to niech ma to sens i logikę,
jeśli używa Pan czegoś niezgodnie z przeznaczeniem należy być swiadomym konsekwencji i nie próbować w bezczelny sposób przekonywać sprzedawcy do swojej kompromitującej racji.
[edycja] 15 lutego 2022 07:58
Dziękujemy za kontakt. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z infolinią [edycja]. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 i w tych godzinach odpowiadamy na wiadomości. Prosimy o wyrozumiałość.
[edycja] 15 lutego 2022 10:15
Dzień dobry
reklamacja została odrzucona, otrzymał Pan produkty wraz z decyzją reklamacyjną która jest ostateczne. Jeśli nie zgadza sie Pan z decyzją może wystąpić do sądu.
Proszę nikogo nie wyzywać. Pomówienia wiążą się z poważnymi konsekwencjami prawnymi, mam nadzieję że jest Pan świadomy
 
 15 lutego 2022 10:25
Sprzedający jest odpowiedzialny za rozpatrzenie reklamacji. Może ją uznać lub odrzucić, jeśli towar był zgodny z umową. Z toku korespondencji wynika, że sprzedający wydał negatywną decyzję. Rozumiem, że kupujący nie zgadza się z takim rozwiązaniem i że nie jest Pan zadowolony z przebiegu transakcji. Niestety, jako serwis nie jesteśmy w stanie zmusić sprzedającego do zmiany decyzji oraz nie możemy jej podważyć, zatem nie mamy podstaw do podjęcia dalszych działań. Jednocześnie, podjęłam decyzję o zamknięciu dyskusji.
15 lutego 2022 10:25
Zakończyliśmy dyskusję w związku z rozwiązaniem problemu.
oznacz moderatorów

solidarnosc01
#7 Wielbiciel#

Allegro po wnikliwym rozpatrzeniu (dobrze że wpadłem na to że z Allegro można porozmawiać za pomocą Facebook), przyznało mi środki z POK. Nigdy więcej nie kupię nic w LED-LUX. 
W między czasie dokonałem zakupu led żarówek u innego sprzedawcy (przecież o ciemku nie będę pracował) i te żarówki ani się nie przegrzewają, ani nie mrygają, ani nie robią się coraz słabsze w świeceniu... NIGDY WIĘCEJ LED-LUX.

Społeczności Allegro bardzo dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów