anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający otworzył dyskusję - prawdopodobna próba wyłudzenia pieniędzy

bartkov26
#9 Pomysłodawca#

Witam, mam nietypowy problem - spotykam się z takim czymś pierwszy raz i nie wiem co zrobić. Czasami na allegro zajmowałem się sprzedażą przedmiotów cyfrowych do gier, zawsze przebiegało bez problemowo - kupujący nigdy nie mieli problemów, pomagałem im zmieniać dane itp. Niestety do dziś. 3 dni temu kupujący kupił u mnie przedmiot cyfrowy. Wysłałem mu go około 3 godziny po wpłacie, wiadomość na Allegro Lokalni odczytał (wiadomość z danymi, czyli zakupionym przedmiotem) i żadnych problemów nie zgłosił. Dzisiaj na maila dostałem powiadomienie, że kupujący otwarł dyskusję... Powód? Nie otrzymałem produktu. Jak myślicie, będę musiał mu zwrócić pieniądze czy allegro stanie po mojej stronie? Najlepsze jest to, że sprawdziłem stare dane i są zmienione, czyli potwierdza to fakt, że produkt otrzymał i nawet nadal z niego korzysta.

edit: kurcze dopiero teraz zauważyłem, że niewłaściwym dziale stworzyłem temat 😄

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@bartkov26 Cześć. 🙂 Do dyskusji będzie miał dostęp pracownik Allegro, dlatego najlepiej załącz w niej wszystkie dowody (zrzut ekranu z przesyłanymi danymi do logowania, info o zmienionych logach do gry). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

bartkov26
#9 Pomysłodawca#

Załączyłem dowody mam nadzieje że to wystarczy. Tym bardziej chore jest to, że sprzedający prawdopodobnie ma fałszywe dane na koncie oraz w ogóle nie skontaktował się ze mną przed otworzeniem dyskusji. Jeszcze pytanie, jeśli w opisie zamieścilem informacje "Nie odpowiadam za nie po zakupie" (za nie = za konto do którego przesłałem dane do logowania) to czy mogę to jakoś wykorzystać na swoją korzyść (zawsze taką informację zamieszczam, ponieważ tak naprawdę po tym, gdy prześlę dane logowania i sprzedający je zmieni nie mam już wglądu na to co sprzedający robi, zawsze może zrobić właśnie jak wyżej wymieniony gagatek - zmienić dane i potem twierdzi, że konta nie otrzymał lub nie działa)

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

chore jest to, że sprzedający prawdopodobnie ma fałszywe dane na koncie  jesteś kupującym czy sprzedającym?

oznacz moderatorów

bartkov26
#9 Pomysłodawca#

ale dzisiaj cos krece niesamowicie, jestem sprzedajacym. mialem na mysli kupujacego, przepraszam za pomylke

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Odpowiadaj w terminie w dyskusji jak masz dowody na zmianę parametrow konta to podaj je w dyskusji i odrzuc reklamację

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ciekawe dlaczego otwiera dyskusję skoro otrzymał towar, chce wyłudzić....słabe, prowadź dyskusję i miejmy nadzieję że wszystko się wyjaśni.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

sprzedający?? dyskusję?

oznacz moderatorów

bartkov26
#9 Pomysłodawca#

zły dział omyłkowo wybrałem😅

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Więc sprzedajesz czy kupujesz?

oznacz moderatorów

bartkov26
#9 Pomysłodawca#

ja sprzedaje, kupujacy zalozyl dyskusje. przepraszam za pomylke w pospiechu na telefonie pisalem i troche pokrecilem

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@bartkov26 pisze się wyłączam rękojmię w ofercie i tak musisz wydac decyzję reklamacyjną do 14dni od 1 zgłoszenia

oznacz moderatorów

bartkov26
#9 Pomysłodawca#

na przyszłość zapamiętam, a jak teraz wydać decyzję reklamacyjną? napisać po prostu w dyskusji że reklamacje odrzucam?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Tak 

oznacz moderatorów