anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający policzył za trzy przesyłki a wysłał jedną paczką.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Przemo-98
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Jakiś czas temu licytowałem przedmioty u jednego sprzedającego. Wygrałem trzy aukcjie. Podczas opłacania zauważyłem że mimo ze przedmiot jest średniej wielkości i bez problemu wszystko można wysłąć jedną paczką to każda aukcja ma wywyłkę tylko po jednym przedmiocie, czyli trzy aukcje to trzy opłaty za wysyłkę. No ok, no problem. Opłaciłem 3x17zł i po tygodniu przyszła mi jedna paczka ze wszystkim zamiast trzy. Czyli sprzdajacy jeszcze zarobił na przesyłce. Czy to jest OK? Bo wydaje mi sie ze nie do końca.

 

I teraz drugie pytanie. Jedną z tych rzeczy odesłałem bo mi nie pasowała. Mimo tego że opłaciłem trzy przesyłki a sprzedający wysłał jedną to oddał mi tylko za towar a za przesyłkę już nie. (czyli zapąłciłem 51zł za trzy paczki, wysłał mi jedną a jak odesłałem cześć to nie oddał jednego 17zł. Co mogę z tym zrobić? KIj tam z tymi 17 złotymi ale był wyjątkowo arogancki i nieuprzejmy. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Przemo-98 a co na to sprzedawca odpowiedział? Poproś o zwrot za dwie przesyłki.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Przemo-98 Jeśli był wyjątkowo nieuprzejmy to możesz też taki sam być. Zażądaj zwrotu za zapłącone a niezrealizowane przesyłki, na razie  na czacie Allegro, jeśli nie pomoże zgłoś problem z zakupami w dyskusji  Allegro.  Nie dzwoń, wszystko na piśmie.

Natomiast jeśli chodzi o zwrot to niestety ale koszt zwrotu bez przyczyny pokrywa zawsze kupujący, wyjątkiem jest zwrot ze smartem.

oznacz moderatorów
Przemo-98
#7 Wielbiciel#

Jeśłi chodzi o zwrot za przesyłkę którą ja wysłałem to okej, zapłaciłem 13.99 za zwrot paczkomatem i tego nie chcę. Ale jak pisałem, zapałciłem mu za trzy, wysłał te trzy w jednej. Jedną odesłałem a on oddał mi tylko koszt zakupu bez tego 17zł. Wyjąśnię:  jedna aukcja była za 100, druga za 120 i trzecia za 140. Na każdej aukcji było 17zł za wysyłkę. Razem było 100+17+120+17+140+17=411zł. Przyszło wszystko w paczce za 17zł. Jedną z tych aukcji odesłałem, powiedzmy za 120zł wiec powinien oddac 120 plus 17zł. A od odesłał tylko 120. Smarta nie było, był tylko kurier. 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

Nie, tak kombinować nie wolno, to są dwie różne sprawy.

Jeśli zwrócił ci 120 za zwrócony zakup to prawidłowo.  Masz prawo domagać się zwrotu 34 zł za niezrealizowane przesyłki i to jest osobna sprawa. Nie wolno łączyć tych spraw bo gdyby (na przykład)  zwrócił ci 137 zł za zwrot to mógłbyś mu podziękować za wspaniały gest, ale w dalszym ciągu miałbyś prawo domagać się 34 zł za niewysłane przesyłki.

 

oznacz moderatorów
Przemo-98
#7 Wielbiciel#

Dziękuje za odpowiedz. O to mi chodziło. I w sumie logiczne 🙂 Bo jak by wysłał wszystko w osobnych paczkach to jeśłi zwróciłbym jedną, to za nią musiałby mi zwrócić koszt jego wysyłki (czyli to 17zł plus koszt towaru) A skoro przyszło wszystko w jednej to nie zwraca kosztow bo nie odeslałem całości. Dziękuję za odpowiedź

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Przemo-98 Pewnie że logiczne tylko nic z tego nie wynikło, zapytałem czy chcesz bo można to odzyskać, ale widzę że pytałeś bo ...pytałeś.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Przemo-98 Za zwrot zawsze płaci kupujący, więc nie dostaniesz kasy. Teraz sprzedający jak wysłał Ci 3w jednej przesyłce to za dwie powinien Ci zwrócić, Chcesz odzyskać kasę?

oznacz moderatorów
Przemo-98
#7 Wielbiciel#

Ale ja nie chce kasy za zwrot. Wytłumacze to jasniej. Kupuje cokolwiek. Ten ktoś nie ma smarta i ma dostawe za 20zł. Za towar zapłaciłem 100zł. Po namysle odsyłam mu to z powrotem. Ile ma mi oddać? 100zł czy 120? Ja nie pisze o mojej wysyłce "zwrocie" tylko o kosztach jego wysyłki jak zakupiłem towar. Zresztą zjuż znalazłem. 

 

W przypadku odstąpienia od umowy i zwrotu towaru, koszty odesłania przedmiotu do sprzedającego ponosi kupujący. Chyba, że wcześniej sprzedający zgodzi się je ponieść lub nie poinformuje kupującego o konieczności poniesienia tych kosztów.

Sprzedający powinien natomiast zwrócić kupującemu – wraz z pieniędzmi za przedmiot – koszt przesyłki w pierwszą stronę w wysokości równej najtańszej przesyłce w ofercie. O TO MI CHODZIŁO.. 

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

no to zwróć się o to do sprzedawcy.

oznacz moderatorów