anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający próbuje wywrzeć wpływ na kupującego aby ten zmienił ocenę negatywną

Tom249
#9 Pomysłodawca#

Jak w temacie , pisze do mnie firma od której kupiłem folie do telefonu , folia była do bani więc wystawiłem ocenę mniejszą jak 5 gwiazdek teraz nawet nie pamiętam  a było to w kwietniu ubiegłego roku a dziś dostałem taką wiadomość przez Allegro

 

P.S. swoje nazwisko jak i nazwisko osoby która się podpisała pod tym czymś i nazwę spółki skasowałem umyślnie

Wg. mnie takie praktyki powinny zostać zakazane a firma powinna dostać bana na jakiś czas 

Nie wiem czy to czyta jakiś moderator czy administrator ale nadzieje mam 

 

Zakup allegro: Tomasz 
Sz.P. Tomasz 

Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc w związku z naszą transakcją, która odbyła się za pośrednictwem portalu allegro.pl; konkretnie chodzi o transakcję z dnia 28.04.2021 00:59:34.

Borykamy się z problemami finansowanymi, które są spowodowane przez panujący w kraju kryzys oraz ciągłe zaostrzenia prowizji serwisu pośredniczącego. Portal allegro.pl zamierza wstrzymywać wypłaty środków z uwagi na to, iż sprzedawcy w kategorii Akcesoria GSM (to nasza główna kategoria sprzedaży) są w grupie ryzyka. (link do artykułu allegro na samym dole)

Mogą nam Państwo pomóc poprzez usunięcie opinii/komentarza ponieważ nie był on opatrzony 5 gwiazdkami ocen za każdy z 3 parametrów, co ma wielki wpływ na podejście allegro do sprzedawcy i zaważa na decyzji o wstrzymaniu wypłat.


Po uporaniu się z problemami przelejemy symboliczne 5 zł na WOŚP w ramach uhonorowania Państwa pomocy !

Aby usunąć komentarz wystarczy skopiować i wysłać poniższą wiadomość oznaczoną na zielono w formularzu allegro z poniższego linku ( Formularz kontaktowy -> Napisz wiadomość  )

Dzień dobry, proszę o unieważnienie komentarza do transakcji nr 10460075846, który został wystawiony użytkownikowi telstar_sklep. Komentarz jest nieaktualny, gdyż doszliśmy do porozumienia.

Link do formularza allegro: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1aab3926-a59f-4f0a-b91a-ab3d4e469201

Lub: allegro.pl/pomoc
-> Kupuję -> Zakup -> Oceny i komentarze -> Formularz kontaktowy -> Napisz Wiadomość

Dodatkowo nasza firma wspiera Maksymiliana Mitrosz z Rzeszowa urodzonego 2012 roku, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe.

Mitrosz Maksymilian Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Również mogą go Państwo wspomóc, przekazująć 1 % podatku przy wypełnieniu swojego PIT-a.
W formularzu PIT proszę wpisać numer: KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” proszę podać: 33896 Mitrosz Maksymilian

Z wyrazami szacunku,
Michał G

 Spółka Cywilna

Link do artykułu allegro:
https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/platnosc-od-kupujacego/kiedy-wyplata-srodkow-z-twojej-spr...
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@Tom249 Nie usuwaj komentarza. Niektórzy sprzedający zaczynają już przekraczać granice absurdu, aby tylko wymóc usunięcie oceny. Nie daj się babrać na "szczytne cele", to tylko cwaniactwo moim zdaniem. 

Widać, że wcześniejsze metody już nie skutkują, bo wcześniej zastraszali sądami i pismami z nieistniejących kancelarii prawnych, podpisanymi przez nieistniejących prawników, ale to były tylko strach na lachy, o czym większość kupujących już wie dzięki temu forum. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Tom249 Dziękuję za zgłoszenie, wiadomość u nas wystarczy. Zajmiemy się tym, więc nie musisz już nic więcej robić w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Tom249 Mam jeszcze ogromną prośbę, czy możesz podesłać mi zdjęcie lub zrzut z pełną treścią tej wiadomości na adres spolecznosc@allegro.pl

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Tom249   Teoretycznie jest tak, że ocena i komentarz  do transakcji powinien być subiektywny, spontaniczny,  więc masz prawo napisać co czujesz,  byleby nie  pisać  wyrazów obraźliwych.

Ale z drugiej strony Allegro robi z tych komentarzy wielki halo, obniża  sprzedającym  statystyki a nawet bywa że blokuje konta.  Więc  sprzedawcy się bronią, chcą żeby było tak jak kiedyś, 100% pozytywów, a jeśli kupujący napisze coś nie tak to sprawę  do sądu i najlepiej  więzieniem od razu kupującego  ukarać.

Problem leży w serwisie,  jeżeli  oceny mają być obiektywne to wszelkie naciski na  piszących oceny powinny być zabronione, a nawet karane.  Ale Allegro namawia wręcz do negocjowania ocen,  czyli samo  zachęca  do tworzenia fikcji.

I jeszcze jedno:  sprzedającego powinno się oceniać za przeprowadzenie  transakcji, a nie za jakość  bubli które sprzedaje. Tylko że to jest kolejna fikcja  w ocenach,  zachęcająca do  sprzedaży  przedmiotów gorszej jakości, śmieci z odrzutów. 

Moim zadaniem powinieneś pozostawić  ocenę, taką jaka jest,  no chyba że sprzedawca zaproponuje jąkąś rekompensatę, wtedy można się zastanowić.

Winni są zawsze klienci bo kupują, może gdy przestaną  kupować na Allegro problem zniknie.

 

ps.  nie wierzę że sprzedający mający problemy finansowe zapłaci 5 zł na  WOŚP.  Jeżeli sam zapłacisz będzie to  wiarygodniejsze.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@br. Problemem jest oczywiście Allegro. Bo mniej niż 10% wystawia pozytywne komentarze. Jak sa zadowoleni z transakcji to po prostu nic nie piszą. I w ten sposób jeden negatywny / nie pozytywny komentarz tak wpływa na statystyki. Jakby chociaż 50% zadowolonych wystawiało - nie byłoby takich emaili.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów