anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający wprowadził mnie w błąd dodaniem przedmiotu w złej kategorii

MAMY ROZWIĄZANIE!
pleberk
#7 Wielbiciel#

W skrócie: szukam Samsung Galaxy A52S i taka kategorie filtrowałem. Udało mi się znaleźć ciekawa ofertę około 100 zł taniej niż przeciętne z tym modelem. Szybko kupiłem i zapłacilem aby nikt mnie nie uprzedził. Wracam na aukcje i okazuje się że to A52 a nie A52S. Co prawda zdjęcia są prawidłowe. W opisie nic nie ma jaki to model ale kod produktu był dodany prawidło. Być może sprzedający też zrobił błąd. 

Niestety od wczoraj nie godzi się na odda je kasy. Nawet gdy proponowałem napiwek. Zrobiłem spór ale na razie muszę czekać z niecierpliwością. Zwróciłem w nim uwagę na wprowadzenie w błąd kupującego w celu uzyskania korzyści majątkowych itp. 

Oferta była dodana na allegro lokalnie.

Co mogę jeszcze zrobić ? Gdyby był w odpowiedniej kategorii napewno bym tego nie kupił. Nie wiem jak można się zachowywać tak w dzisiejszych czasach i dla paru złotych być takich chamem.

Jak ma ktoś jakiś pomysł to proszę o pomoc

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
A3dam
#19 Nestor#

@pleberk 
Jeżeli przedmiot jest zgodny z opisem zawartym w ofercie to zarzut "wprowadzenia w błąd kupującego w celu uzyskania korzyści majątkowych" wydaje się być co najmniej nieuzasadniony.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
pleberk
#7 Wielbiciel#

Czytałem regulamin allegro i przedmiot powinien być wystawiony w prawidłowej kategorii. W błędnej kończy się właśnie taka sytuacja. Przypadek taki również można zgłosić gdy trwa aukcja i zostaje przeniesiona . Więc nie wiem może jednak zespół allegro pomoże odzyskać pieniądze ?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@pleberk jaki był tytuł, jaki był opis, jakie było zdjęcie ?  jeśli nie wprowadzało w błąd to nic nie zrobisz 😞  kategoria nie ma ty znaczenia. Napiwek ?  sprzedawca jak Ci odda kasę musi pokryć prowizję bo na lokalnie nie podlega zwrotowi 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
pleberk
#7 Wielbiciel#

Tytuł prawidłowy . W opisie szczegółowym nie było nic na ten temat. Dwa zdania na krzyż że tak powiem. Ale był podany kod producenta który jest zgodny. Ale kategoria zła. Jedna literka w tym przypadku robi różnicę niestety

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Sprzedawca nie może Ci odmówić zwrotu w ramach reklamacji z powodu niezgodności z opisem i nie może zaniżać kwoty zwrotu. Musi Ci oddać całą wpłatę i koszt odesłania. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE domagaj się tego i zwróć się tam o pomoc do pracownika Allegro, który zobowiąże sprzedawcę do załatwienia sprawy zgodnie z zasadami. Po każdej odpowiedzi proś o pomoc Allegro i pisz o REKLAMACJI, a nie o zwrocie. Rób to do skutku, nie zamykaj Dyskusji. Zwrot kojarzy się z rezygnacją bez podania przyczyny, a REKLAMACJA z rezygnacją z powodu wad lub niezgodności. Wtedy prywatny sprzedawca musi zwrot przyjąć lub towar wymienić na swój koszt. Tutaj inny sprzedawca próbuje Cię wprowadzić w błąd, że zwrot Ci się nie należy. Należy się, ale w ramach REKLAMACJI, także u prywatnego sprzedawcy.

 

Nie mogłem się powstrzymać 😀 skopiowanie od xgz

oznacz moderatorów
pleberk
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pocieszająca odpowiedź. Przedmiot nie został jeszcze wysłany i jako tako nie mam co oddawać więc jak wtedy mam to określić ? Również jako reklamacja ?

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Tak to jest reklamacja ze względu na umieszczenie przedmiotu w niewłaściwej kategorii, co wprowadziło w błąd kupującego.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Halfrunt  @pleberk Orędownik użytkownika xyz 96, nic więcej? 🤔 Oczywiście poczekałbym na rozstrzygnięcie w dyskusji, także jestem przekonany że oferta nie może wprowadzać w błąd, każdy zatajony szczegół gra na niekorzyść sprzedającego.

oznacz moderatorów
pleberk
#7 Wielbiciel#

Spór rozwiązany. Reklamacja uznana . Pomógł zespół allegro. Pieniądze zostały zwrócone 🙂 dzięki za pomoc

oznacz moderatorów