anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedajacy nie chce uznać zwrotu twierdząc że odesłałem inny przedmiot niz kupiłem.

Sznib
#8 Zapaleniec#

Piszę o sprawie, bo jak na Allegro jestem ponad 20 lat to po raz pierwszy się z czymś takim spotkałem. Otóż zakupiłem maszynkę używaną do strzyżenia w jednym z Loombardów. Przyszła na drugi dzień, podłączyłem na 15 minut, żeby się podładowała i jak próbowałem włączyć nic, zero reakcji. Zdjąłem głowicę z ostrzami, kilka razy jakby zaskoczyła, ale tylko na chwilę. Potem doszedłem że jak końcówkę silniczka, tą co napędza głowicę, przytrzymam lekko do góry, to zaczyna działać, ale w pozycji neutralnej brak styku i nie działa. Niemniej towar bubel, na aukcji opisana jako sprawna, więc odesłałem. Dzisiaj sprzedający odebrał zwrot i zaczęły się cyrki.

Otóż insynuuje on że odesłałem nie tą maszynkę co kupiłem, czyli de facto robi ze mnie oszusta. Założyłem spór na Allegro, ale on idzie w zaparte, nawet jakieś zdjęcia porobił nr. seryjnych, że niby ta maszynka co odesłałem ma inny niż ta na aukcji. Co dziwne, w momencie, kiedy kupowałem maszynkę na aukcji było "kup 1 z 2 sztuk", tak jakby wystawione były 2, a jedna się wcześniej sprzedała. Ale zdjęcia były tylko jednej. Jak dla mnie to miał 2, jedną sprawna, drugą walniętą, porobił zdjęcia sprawnej na aukcję, wysłał zepsutą i teraz chce na mnie zwalić, ze chcę go oszukać.

Pytanie; co mogę zrobić w tej sytuacji? Żadnych filmików nie nagrywałem, ale nawet jakbym nagrał to by nie był dowód, bo by mi do głowy nie przyszło żeby nr. seryjny nagrywać, a jest on bardzo mały.

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

Monika__L
#15 Entuzjasta#

no to napisz muze kupiles 1 z 2 i ktos inny ma tę która jest na zdjeciu 🙂 

oznacz moderatorów

Sznib
#8 Zapaleniec#

Już pisałem, ale on twierdzi że miał tylko jedną.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

a te zjdecia z nr seryjnymi były  w aukcji?

oznacz moderatorów

Sznib
#8 Zapaleniec#

Było jedno zdjęcie, słabo czytelne i w sumie nie zwracałem na nie uwagi, ani na nr. tej maszynki co przyszła. Do głowy by mi nie przyszło ze coś takiego się wydarzy.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Na aukcji po jej zakończeniu powinna być widoczna informacja, że sprzedano dwie sztuki. 

oznacz moderatorów

Sznib
#8 Zapaleniec#

Nie widzę takiej informacji. za to na górze jest "

 

Sprzedawca zmienił tę ofertę"

 

Sprzedawca zmienił tę ofertę

 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Pokaż link lub daj numer aukcji. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Sznib klknij - ,,zobacz aktualną ofertę ,,

oznacz moderatorów

Sznib
#8 Zapaleniec#

Kliknąłem na "sprawdź obecne oferty" i przekierowało mnie do zakończonej aukcji i tam jest informacja że 2 osoby kupiły.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Hmmm. Mogło tez być tak, że pierwszy kupujący np. odstąpił od umowy i wtedy chyba też pokazuje, że kupiły dwie osoby. 
Zapytajmy ‚górę’  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

jsvideo
#10 Popularyzator#

Jeśli rzeczywiście były dwie, to w archiwum Allegro będzie. Wspomnij o tym przy założeniu dyskusji ze sprzedającym.

oznacz moderatorów

Sznib
#8 Zapaleniec#

Tak zrobiłem. Musiały być dwie, bo sprzedający ma zdjęcia dwóch z różnymi nr. seryjnymi, a ja przecież odesłałem tą co mi sprzedali.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Sznib Najważniejsze !!! .. jeśłi produkt ma wadę , nie odsyła się go tylko skłąda reklamację i czeka na ruch ze strony sprzedawcy Lombard ?.......coś takiego już tu było kiedyś , nawet taka sama ścieżka sprzedacy . W szczegółach zakupu masz przycisk , ,zgłoś problem z zakupem ,, skorzystaj z niego 

oznacz moderatorów

Sznib
#8 Zapaleniec#

Odesłałem podając jako powód zwrotu "niezgodność towaru z umową" i opisałem sytuację. Spór już założyłem, pisałem tam też o tym że na aukcji były 2 maszynki. Pracownika Allegro mogę włączyć do sporu dopiero jutro popołudniu.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Sznib w prowadzonej dyskusji poproś o pomoc pracownika Allegro. Mam nadzieję, że z naszym wsparciem uda Wam się ze sprzedającym dojść do porozumienia. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Sznib
#8 Zapaleniec#

Tak zrobię, ale, jak wcześniej pisałem, ta opcja dostępna jest dopiero jutro popołudniu. Nic pozostaje czekać i mam nadzieję że uda się tą sprawę rozwiązać. Pozdrawiam

oznacz moderatorów