anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca grozi pozwem sadowym za negatywna opinie (konto do gry)

Yozuos
#7 Wielbiciel#

Dzien dobry, kupilem konto do gry w League Of Legends z tej aukcji - https://allegro.pl/oferta/konto-league-of-legends-smurf-lol-unranked-unverified-30-lvl-euw-20-kapsul...

Konto dzialalo jeden dzien po czym zostalo zbanowane za uzywanie skryptow, wystawilem negatywna opinie po czym sprzedajacy skontaktowal sie ze mna oferujac nowe konto jak zmienie opinie, zmienilem opinie, dostalem nowe konto, ktore zostalo zbanowane tym razem po dwoch godzinach (w sylwestra). Spowrotem zmienilem opinie na negatywna. Sprzedawca oczekuje, ze bede wymienial konta w nieskonczonosc i ciagle zaczynal od nowa, a jesli sie do tego nie stosuje to nie mam prawa wystawic mu negatywnej oceny. Ja oczywiscie nie chce zaczynac ciagle od nowa, a u innych sprzedawcow kont do lola nigdy nie mialem zadnego problemu, wiec dla mnie sprawa byla zamknieta. Teraz od tygodnia dostaje grozby o pozwie sadowym za opinie, ktora wystawilem. Obecnie brzmi ona tak (edytowana po grozbach)- "Konto zbanowane po jednym dniu, po wymianie konta kolejny ban po 3 grach (w sylwestra, wiec automat). Sprzedawca neka mnie grozbami sadowymi za negatywna ocene. NIE POLECAM" Zgodnosc z opisem dalem na dwie gwiazdki, a obsluge kupujacego zmienilem na 1 po grozbach. Sprzedawca cos sie czepial tych dwoch gwiazdek, jakobym nie mial prawa dac dwoch gwiazdek, bo wszystko sie zgadza z opisem (detale odnosnie konta sie zgadzaja, poza twierdzeniem ze ich automat jest najlepszy, a jeszcze wczesniej ze wszystkie sa takie same). 

Na poczatku nie odpisywalem sprzedawcy, bo bylo to dla mnie niedorzeczne i niepotrzebne, dla mnie sprawa byla zamknieta. Zaczalem dostawac co raz agresywniejsze wiadomosci o pozwie sadowym, w koncu sie zainteresowalem i zapytalem czego ode mnie oczekuje, a on ze usuniecia opinii. Napisalem, ze moge rozwazyc zmiane liczby gwiazdek za niezgodnosc z towarem, ale oceny nie usune bo wszystko co napisalem jest prawda, lecz jego interesuje tylko i wylacznie usuniecie oceny. 

Prosze o rady, zignorowac go?

 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

LEW433
#21 Demiurg#

Nie trzeba było zmieniać, sam sobie fundujesz takie emocje, masz prawo do oceny i jak nie obraża ona sprzedającego to może sobie straszyć sądem, ma oczywiście prawo do sądu jak każdy z nas. odpisz mu że jak będzie Cię nękali to zgłosisz na Policję, a teraz zgłoś go do Allegro.

oznacz moderatorów

Yozuos
#7 Wielbiciel#

Ostatnia wiadomosc sprzedajacego -

"Już wspomniałem, że interesuje nas po takim czasie wyłącznie usunięcie oceny.
Moim zdaniem też nie ma co iść na rękę dlatego będziemy domagać się swoich praw w odpowiednich instytucjach jak i naprawienia poniesionych szkód finansowych.
Zmiana oceny w tym momencie nic nam nie da, ponieważ czas w jakim będzie widoczna w jakości sprzedaży i tak został już wydłużony do 8 lutego, dlatego interesuje nas jedynie naprawienie tego co ciągnie się od 30 grudnia ponieważ my poniesionych strat już i tak nie odzyskamy wyłącznie po edycji oceny.
Jak Pan sam napisał cytuje "nie mialem zamiaru sie awanturowac" - niestety niektóre działania mogą mieć swoje konsekwencje prawne i trzeba mieć to na uwadze gdy narażamy kogoś na straty finansowe."

Sprzedawca dal mi czas do konca jutrzejszego dnia na usuniecie oceny inaczej sprawie kieruje do sadu. Dla mnie sytuacja jest niedorzeczna, wiec zignoruje te grozby, chyba ze doradzicie inaczej. Wiem, ze usuniecie oceny i mamy po sprawie, ale sprzedajacego widze jako kogos bliskiego oszuscie, dlatego nie chcialbym isc mu na reke. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zapisuj te wiadomości od sprzedającego, napisałem że masz prawo wg regulaminu Allegro do oceny i jak nie obrazą to nic nie zrobi, może pójść do sądu >ma takie prawo, ale po co? tylko on to wie. Szczególnie zapisz te awanturujące wpisy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Yozuos Ty masz prawo ocenić a sprzedawca ma prawo się bronić, nawet w sądzie i nie odbieraj tego jako groźby tylko Cię informuje że skieruje sprawę do sądu, a czy to zrobi i czy wygra to inna sprawa, w opisie gwarantuje Ci wymianę konta i uprzedza że będą bany bo takie konta są nielegalne, więc dziwię Wam się że to kupujecie, nie lepiej samemu pograć na swoim ? 

Ps. winny jest system komentarzy bo wpływa na jakość sprzedaży a tam są punkty jak spada to sprzedawca może dostać bana na sprzedaż, oferty są niżej na liście sortowania itp. więc prowadzi to do tego że sprzedawcy walczą na wszystkie sposoby 😞 A że jest to firma i jak będą straty w sprzedaży to jak najbardziej może dochodzić strat z tytułu wystawienia opinii 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Yozuos primo informowanie kogoś że sie podejmie odpowiednie kroki prawne w celu obrony dobrego imienia swojego czy firmy nie jest straszeniem tylko obowiązkiem np policjant jak cię zatrzymuje to musi cię poinformować za co i z jakiego paragrafu etc. Prawo daje mu możliwość wystosowania powództwa cywilnego lub nawet zgłoszenia oszczerstwa z kk na policję co jest ścigane na wniosek poszkodowanego. Secundo prawo nie daje ci przyzwolenia na pisanie wszystkiego na kogoś w necie to że allegro pozwala ci na komentarz nie jest nawet prawem przewidziane bo wystawienie negatywa na allegro nie jest twoim prawem obywatelskim jest tylko opcją przewidzianą jakimś regulaminem allegro, a nie kodeksem prawnym lub ustawą. Masz konstytucyjną wolność słowa to raz, dwa wolność jednego czlowieka kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka, a wolności tej możesz bronić w sądzie. Trzecia rzecz ponieważ już raz edytowałeś komentarz to już nie możesz go zmienić conajwyżej usunąć i masz na to 3 miesiące potem już nie będziesz miał takiej możliwości, a ponieważ pozew możesz dostać nawet za pół roku i tylko jeden Bóg wie czy sprzedawca do sądu pójdzie bo będzie miał taką chęć czy nie to radzę się zastanowić bo potem nawet jak dostaniesz wezwanie przedsądowe to nic z tym nie zrobisz...

oznacz moderatorów

Yozuos
#7 Wielbiciel#

@az1rael Juz rozumiem, ze sprzedajacy ma pelne prawo mnie pozwac do sadu, pytanie brzmi czy ma jakiekolwiek podstawy aby wygrac taka sprawe? Z mojego punktu widzenia cala ta sprawa jest niedorzeczna, poniewaz wystawiona ocena jest w 100% prawdziwa. Dochodze do jednego wniosku, ze jesli by uznac slusznssc sprzedajacego to nigdy nie moge mu wystawic negatywnej opinii, chyba ze by mi towaru w ogole nie dostarczyl. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Yozuos jeśli prawdą jest że użył jakiejś groźby karalnej to nie wygra ale jeśli to jest twoje mniemanie że informowanie kogoś o tym że pójdzie sprawe do sądu złożyć wedlug ciebie jest groźbą i napisałeś to publicznie to cię w sądzie rozjedzie bo pomawiasz go że ci groził.

1000004187.jpg

oznacz moderatorów

Yozuos
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca w zadnym wypadku nie uzyl zadnej grozby karalnej, nigdzie tez tak nie napisalem... Wystawilem sprzedawcy negatywna opinie, ktorej domagal sie usuniecia. Jak zaczal mieszac w to pozew sadowy to dopisalem do komentarza, ze "sprzedawca neka mnie pozwem sadowym". Przed dopisaniem tego do komentarza skontaktowalem sie z czatem na zywo allegro i spytalem czy moge to zrobic i dostalem odpowiedz twierdzaca. 
Wiec teraz sprawa sprowadza sie do terminologii, ze uzylem slowo "grozi" gdzie w rzeczywistosci powinienem uzyc slowa "informuje"? Kompletny bezsens dla mnie... 
Chcialbym zaznaczyc, ze sprzedawca domaga sie usuniecia opinii za nim jeszcze dodalem wpis o grozeniu pozwem sadowym.

oznacz moderatorów

Client:118467221
#9 Pomysłodawca#

@Yozuos Ten sprzedawca nie ma zamiaru składać przeciwko Tobie żadnego pozwu w sądzie. To co robi ma Cię zastraszyć i zmusić do usunięcia słusznej oceny. Jak najbardziej jest to groźba bezprawna w rozumieniu artykułu 115. § 12. Kodeksu karnego.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Yozuos sam sobie robisz problemy

kupujesz coś czego nie wolno kupować

czy regulamin League Of Legends pozwala na zakup takich kont?

przecież sprzedawca sam nie banuje tych kont

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A czy można to sprzedawać na Allegro?

oznacz moderatorów

Client:118467221
#9 Pomysłodawca#

Witaj, @Yozuos.

Możesz śmiało zignorować te śmieszne groźby. Żaden sprzedawca lewych kont w grach komputerowych nigdy nie poszedł i nigdy nie pójdzie do sądu z kupującym. Pod żadnym pozorem nie usuwaj oceny. Niech zostanie i ostrzega innych kupujących przed tym pożal się Boże sprzedawcą. A jeśli handlarzyk dalej będzie spamował, groził i obrażał, to zgłoś to przez ten formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=ad72cbbb-fdaf-464c-8e73-b594ab339c50 i dołącz zrzuty wiadomości od sprzedawczyka. Allegro szybko wybije mu z głowy groźby i szantaże.

oznacz moderatorów

Yozuos
#7 Wielbiciel#

Dzieki za odpowiedz, chcialbym tylko doprecyzowac, ze sprzedawca nigdy nie byl niekulturalny, nigdy mnie nie obrazil, a spamowanie to duze slowo (uzylem slowa "neka" w opinii poniewaz wystawia niedorzeczne zadania, a jak ich nie spelnie to twierdzi, ze mnie pozwie)

oznacz moderatorów

Client:118467221
#9 Pomysłodawca#

@Yozuos  Według regulaminu Allegro (art. 11.8.) sprzedawca może porozumieć się z Kupującym co do usunięcia oceny poprzez odpowiedni formularz dostępny w ramach konta. Wysyłanie takich żądań innymi kanałami narusza regulamin Allegro i może prowadzić do zawieszenia konta sprzedawcy.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Yozuos za to podziękuj allegro że ich patologiczny system liczenia ocen ze sprzedaży wymusza na sprzedawcach kontakt z kupującym by ten zmieniał opinie np bo za 4 z 5 gwiazdek z pozytywa allegro mu zabierze super sprzedawcę i zmniejsza się mu przychody ze sprzedaży. Dochodzi już do takich patologii że sprzedawcy przekupują kupujących za zdjecie nega albo w drugą stronę kupujący szantażują sprzedawców o zdjęcie negatywu że jak dostaną np 400zł to usuna negatyw i stąd masz właśnie taki a nie inny skutek i reakcję sprzedajacych na opinie. Tak jak pisałem użycie słowa grozi wskazuje że sprzedawca dopuscil sie wzgledem ciebie czynu zabronionego czyli jeśli tak nie było, a dostaniesz pozew to przegrasz i minimum co zapłacisz koszty sądowe plus mozliwe odszkodowanie. Jakbyś napisał sprzedawca poinformował mnie, że za wystawienie krzywdzącej jego wizerunek opini podejmie kroki prawne w sądzie to nie byloby się do czego przyczepić. 

oznacz moderatorów

Yozuos
#7 Wielbiciel#

@az1rael W takim razie kontaktuje sie z allegro, zeby edytowac komentarz i uzywam poprawnej terminologii, w takim wypadku nie bedzie juz mial zadnych podstaw w sadzie? Ta notka o grozeniu pozwem zostala dodania kilka godzin temu, a sama ocena stoi od prawie 10 dni. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wystawiaj same gwiazdki i np tylko nie polecam, tu nie ma do czego się doczepić, tak na przyszłość. Nie pójdzie do sądu, spokojnie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Yozuos tak jak wspominałem komentarz możesz edytować 1 raz co już zrobiłeś więc teraz możesz go jeszcze tylko usunąć dodam że nie wiem czy komukolwiek pozwolono edytować komentarz 2 i więcej razy nie wydaje mi się chociaż były przypadki ponownego wystawienia nowego komentarza usuniętego przez allegro za naruszenie regulaminu ale czy to się liczy do limitu nie mam pojęcia

oznacz moderatorów

Client:118467221
#9 Pomysłodawca#

@Yozuos Ten sprzedawca posunął się do groźby bezprawnej, żeby wymusić na Tobie określone działanie. Użyłeś poprawnej terminologii i nie musisz niczego edytować, bo żadnej sprawy sądowej nie będzie. Jedynym celem tych gróźb jest zmuszenie Cię do usunięcia oceny i prawdopodobnie jest to stała praktyka u tego sprzedawcy (4 oceny usunięte przez Kupujących).

oznacz moderatorów