anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca na Allegro wysyła do mnie sms. Czy to zgodne z regulaminem?

evalo1
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

kolejny raz mam sytuacje że sprzedawca na numer tel. po dokonaniu zakupu wysyła: powiadomienie o przesyłce i informacje o promocji. Czy ma prawo korzystać z moich danych osobowych do celów niezwiązanych bezpośrednio z zakupem? Jeden sprzedawca dyskutuje ze powiadomień o paczce nie może mi wyłączyć bo to automat i wysyła do wszystkich. Co mogę zrobić i czy w ogóle mam do tego prawo, by nie godzić się na wykorzystywanie mojego numeru tel.?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@evalo1 Powiadomienia o statusie przesyłki są wysyłane mejlowo (https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/powiadomienia), nie na numer telefonu. Sprzedający wcale nie potrzebuje się z Tobą kontaktować za pomocą wiadomości SMS. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

evalo1
#9 Pomysłodawca#

Co zrobić jeśli takie SMSy otrzymuję i jeśli sprzedawca nie chce zrezygnować z tej procedury? Jest jakieś prawo które mnie przed tym chroni? Zgłaszać do serwisu?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@evalo1 poproś go o usunięcie i nieprzetwarzanie danych osobowych w tym telefonu i napisz że jak tego nie zrobi zgłaszasz do UODO 🙂 a w ocenie urwij mu ze dwie gwiazdki w obsłudze i napisz że wysyła nie zamówione SMS 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Udostępniając swój numer telefonu można powiedzieć że zezwalasz aby na niego otrzymywać powiadomienia . Jeśli Ci to przeszkadza daj znać sprzedawcy że sobie tego nie życzysz .

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@mwmonety @evalo1   Nie ma takiej opcji żeby zastrzec numer telefonu.  Podanie numeru telefonu jest konieczne do realizacji wysyłki i nie powinno to być wykorzystywane do dodatkowych rozmów poza Allegro, lub spamu.

@ko_alka  Właśnie Allegro powinno zająć jasne stanowisko w takiej sprawie a nie tylko pocieszać...

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Mnie to akurat nie przeszkadza i wolę jak ktoś zadzwoni z zapytaniem niż mam zaglądać na pocztę ale nie każdy sobie tego życzy. 

oznacz moderatorów

evalo1
#9 Pomysłodawca#

Podaj notę prawną lub zapis w regulaminie Allegro na ten temat. 

oznacz moderatorów

evalo1
#9 Pomysłodawca#

Dałam znac , mam odpowiedz że sprzedawca nie może nie wysyłać 🙂

oznacz moderatorów