anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedawca nie istnieje

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:104239670
#1 Nowicjusz#

witam. mam taka sytuacje, 1 lutego zakupiłem klocki u sprzedającego z 99,8 % pozytywów. klocki na szczęście odebrałem ale nie przypasowały dziecku i chce je zwrocic ale co ciekawe sprzedający w dniu 5 lutego nie istnieje na allegro, aukcja sie nie wyświetla, nazwa sprzedawcy ze nie istnieje. od allegro uzyskalem info ze zakonczyli współpracę ze sprzedawcą i mogę wypełnić formularz pok. żadnej adnotacji przy koncie przy zakupie aby móc w jakikolwiek sposob dać znać ze sprzedawca za 2 dni nie będzie istniał. mój rozum tego nie obejmuje i zaczynam obawiać się robić tu zakupy a allegro nie potrafi mi tego logicznie wytłumaczyć wiec może ktoś tutaj pomoże żebym to zrozumiał?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:104239670 To nie tylko Twój rozum nie obejmuje tych pokićkanych zasad Allegro. Zwrot Ci przysługuje przy zakupie od firmy- sklepu. Nie ma znaczenia, że kupiłeś to za pośrednictwem Allegro, masz takie same prawa, jakbyś kupił wysyłkowo poza Allegro. Masz chyba dane sprzedawcy w mailu? Wyślij mu więc swoje odstąpienie od umowy, a potem odeślij towar. On będzie Ci musiał oddać pieniądze w ciągu 14 dni, a jeśli tego nie zrobi, skontaktuj się z najbliższym rzecznikiem konsumentów, bo Allegro może Ci tylko zaproponować POK. 

Możesz też wypełnić ten formularz do POK, tylko uważaj, czy Allegro szybko po wypełnieniu odda Ci pieniądze, bo możesz otrzymać informację, że Twoje konto nie spełnia warunków. Gdyby tak było, napisz tu ponownie. 

oznacz moderatorów
Client:104239670
#1 Nowicjusz#

tak zrobię, serdecznie dziękuję za pomoc 🙂

oznacz moderatorów