anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SPRZEDAWCA NIE ODEBRAŁ ZWORTU PRZESYŁKI CO DALEJ .

Alan_700
#9 Pomysłodawca#

Dzień Dobry

Piszę w sprawie Sprzedawcy z Katowic jego nick to muzant_cd , dnia 22 grudnia zwróciłem mu WADLIWĄ CD Grupy muzycznej, którą zakupiłem (kiepski dźwiek - Piracka CD prawdobodobnie, bo jakoś tak dziwnie wydana), zaproponowałem zwrot tej CD i zwrot sumy, lecz nie 60zł za tą CD, a 40 zł-ponieważ odpieczętowałem tą płytkę CD z folii i przesłuchałem 3 utwory i ją schowałem do pudełka, to wiadomo że wartość cenowa tej CD spadła-tego jestem świadomy-oczywiście płytę ZWROCIŁEM w STANIE IDEALNYM, schowałem ją do pudełka i naciągnałem na to pudełko-Folię, ale do rzeczy, SPRZEDAWCA zapewniał mnie że ODBIERZE Tę CD jak tylko paczka do niego przyjdzie, napisał to do mnie w korespondencji, i w Dyskusji którą z nim otworzyłem, nawet napisał mi w dyskusji wczoraj dnia 02.01.2024 że przesyłka do niego jeszcze nie przyszła , cały czas zapewniał mnie że PACZKE ODBIERZE, sam nie wiem, czy mną manipulował czy faktycznie był na URLOPIE i nie było go w domu i nie mógł jej odebrać, ale przyszła mi informacja na maila że cytuje wklejam info z POCZTY INPOST którą dziś dnia.03.01.2024 otrzymałem na maila 

 

Odbiorca [edycja] nie odebrał Twojej paczki, dlatego przesyłka wraca do Ciebie. Nadaliśmy jej nowy numer i dalej informacja ''Paczka czeka na Ciebie w skrytce. Jeśli nie odbierzesz paczki w wyznaczonym czasie, zostanie ona przekazana do Magazynu Paczek Niedoręczalnych

 

Powiem szczerze że nie chcę jej odbierać, ponieważ poczułem się w pewien sposób OSZUKANY przez tego Sprzedawce, bo w korespondencji ze mną zapewniał mnie że ją ODBIERZE, cytuje jego wypowiedzi OK, jak odbiorę zwrot to napiszę. (miał mi napisać czy obniży mi sumę za wadliwą CD z 60zł na 40 zł) wypowiedz pana z dnia 23. 12. 2023 , w Dyskusji tutaj dnia 02. 01. 2024 ''nie otrzymałem zwrotu jeszcze '', a potem patrzę w mailu mam info że Sprzedawca z Katowic (mieszkam 30 minut drogi od Katowic) nie odebrał PACZKI, PACZKA była dostarczona dziś do sprzedawcy z moim zwrotem 03.01.2024, a nadałem zwróciłem ją na Paczkomat 23.12.2023 nadmieniam że Paczki ze zwrotem szły wolnie bo był okres świąteczny 24 - 26.12.2023 i być może Zwrot się opoźnił i dopiero teraz dotarł do Sprzedawcy, niemniej cały czas mam niesmak bo zwrot został odrzucowny, a sam ten p. Grzegorz mnie zapewniał że odbierze ten zwrot, dlatego mam pytanie czy muszę ODEBRAĆ TĘ PACZKE Z PACZKOMATU I DRUGI RAZ JUŻ NA WŁASNY KOSZT MU ZWRÓCIĆ TEN TOWAR z WADĄ, Rozwiązałem z nim umowę Sprzedaży na Odległość i zaproponowałem tą obniżoną sumę jak się zgodzi na 40 zł lub inną i żeby ją zwrócił tę sumę przez ALLEGRO FINANSE . Proszę o pomoc, nie chcę tej paczki odbierać i wysyłać ją na mój koszt, nie wiem czy faceta nie było i był na URLOPIE, czy specjalnie nie odebrał paczki z CD-ze zwrotem, bo nie chce po prostu mi zwrócić pieniędzy za tą CD, być może uważa że zdjąłem FOLIĘ odpieczętowałem tą CD i nie mam prawa zwrotu, acha w wiadomosci do niego podałem też, że jeżeli nie pieniądze, to może mi wymienić tę CD na inny tytuł który mu podałem, a jeżeli nie będzie miał takiego tyułu to zwrot kasy . I CISZA z jego strony i nieodebranie paczki ode mnie - ZWROTU . Proszę o odpowiedz, czy mam Prawo odzyskać te pieniądze od Sprzedawcy, czy zostawić tą sprawę i być stratnym te 40 zł .  proszę o odpowedz .

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@Alan_700 zrobiłeś zwrot odstąpienie czy reklamację ???

Jak odstąpiłeś to słusznie że nie odebrał bo Ci nie przysługuje, winne tu allegro i formularz zwrotu wymagający poprawy 😞

2332.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A zgodził się na zwrot ? przeczytałeś?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 sam widzę że nie czytałeś 🙂 zapewniał mnie że ODBIERZE a nie że się zgodził na zwrot 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W dyskusji, czyli czarno na białym.

oznacz moderatorów

Alan_700
#9 Pomysłodawca#

Do kostas 11

Przy Zwrocie zaznaczyłem 

Inna wada bądź niezgodność towaru z umową

Płyta ma WADĘ,  tak mi pisze w zakładce o Zwrocie , to chyba jest REKLAMACJA a nie zwrot .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Alan_700 Jak minie 14dni dyskusji to musisz j odznaczyć jako nieodebraną i wówczas możesz złożyć wniosek o rekompensatę. Napisz w dyskusji to wszystko i zobaczysz co będzie ponieważ przesyłka jest w drodze rozumiem?

oznacz moderatorów

Alan_700
#9 Pomysłodawca#

Nie przesyłka nie jest już w drodze, czeka w Paczkomacie u mnie od 03.01.2024 do 05.01.2024 r , bo Sprzedawca jej nie odebrał u siebie w Katowicach, i In Post ją odesłał z powrotem do mojej miejscowości, jak nie odbiorę tej płyty CD z Paczkomatu, to trafi do magazynu .

Nadmieniam że Sprzedawca zapewniał mnie w swojej korespondencji do mnie że tą paczkę Odbierze, a ją nie odebrał oto jego wypowiedzi

1.''OK, jak odbiorę zwrot to napiszę.'' wypowiedz Sprzedawcy z dnia 23.12.2023

a więc zgodził się na to że odbierze zwrot z tą wadliwą CD .

2.'' i jego druga wypowiedz z wczoraj z dnia 02.01.2024

''jeszcze nie otrzymałem paczki'' 

3.dziś patrze że sprzedawca nie odebrał tej Paczki ktorą nadałem Paczkomatem, prawdopodobnie nie chce mi zwrocić kasy za wadliwy towar lub nie chce go reklamować i wymienić mi na inną CD . Napisałem że Reklamuje towar ze względu na wadę , tak mam napisane u mnie w zakładce towar zwrócony przy Zakupach . 

 

oznacz moderatorów