anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca odwołał moją licytację podając powód "Zbyt niska cena"

dudemat
#7 Wielbiciel#

Znalazłem przedmiot, który chciałem zakupić w drodze licytacji, byłem jedynym licytującym i przed końcem aukcji sprzedający odwołał moją ofertę, podając powód "Zbyt niska cena". Ne jest to moją winą, że nie było innych chętnych, zgłosiłem sprawę do Allegro, dostałem informację, że jest to niezgodne z regulaminem i użytkownik "został upomniany". Natomiast sprzedający wystawił ponownie ten sam przedmiot ( nawet numer seryjny przedmiotu sam wstawił ten sam, który był w mojej licytacji) tylko za min cenę. Czy powinienem sprawę odpuścić ? Czy podjąć kroki zmierzające do wyegzekwowania sprzedaży przedmiotu ? (To była zwykła aukcja Allegro, nie Lokalnie)

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

sophie-bunny
#13 Ambasador#

Przynajmniej sprzedawca był szczery! Inni kłamią, że przedmiot ukradli albo pies pogryzł. 😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dudemat Sprzedawca był do tego stopnia bezczelny, że złamał regulamin odmawiając wydania rzeczy z tego powodu i dodatkowo wystawiając go ponownie, że Allegro powinno zadziałać zdecydowanie i skutecznie, aby odechciało mu się w przyszłości takich praktyk. Upomnienie w praktyce nic nie znaczy. Możesz wyegzekwować wydanie rzeczy sądownie. Jeśli wygrasz sprawę, a moim zdaniem wygrasz, sprzedający będzie musiał wydać Ci towar po wylicytowanej cenie i dodatkowo poniesie koszty sądowe.

oznacz moderatorów