anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca sprzedał podrobione klocki LEGO

mietek81
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. To mój pierwszy wpis tutaj - proszę o wyrozumiałość. 

Kupiłem 1 stycznia klocki LEGO ( cena około 300 złotych )  Transakcja była na wariata robiona i nie spostrzegłem że sprzedający jest z chin i że jest krótko na allegro. 

Klocki przyszły i okazało się że są podróbką ( brak logo LEGO na każdym klocku i znacznie gorsza jakość klocków niż w oryginale ) - taką imitacją po prostu.  

Rozpocząłem dyskusję ( pierwszą w życiu )  i sprzedający się upiera że to nie podróbka tylko " chińska wersja " i nie chce zwrócić pieniędzy a termin na zwrot upłynął 😒 .  

Poprosiłem o pomoc Allegro ale wydaje mi się że to odpowiada automat a nie człowiek. 

Co dalej robić ? Jest jakaś szansa na odzyskanie pieniędzy ? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

A3dam
#19 Nestor#

@mietek81 
Możesz wkleić link do tej oferty abyśmy mogli ocenić sytuację ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mietek81 W Dyskusji proś o pomoc Allegro po każdej wypowiedzi sprzedawcy. Gdyby to nie załatwiło sprawy, po 14 dniach zamknij Dyskusję jako nierozwiązaną i złóż wniosek o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia Program obejmuje także podróbki.

Nie daj się nabrać na chińską wersję - te chińskie wersje to zazwyczaj podróbki. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mietek81, przykro mi, że nie jesteś zadowolony z zakupu. Zapoznałam się z prowadzoną Dyskusją oraz skonsultowałam ofertę, która w naszej ocenie mogła zostać wystawiona w błędnej kategorii. Chińscy producenci klocków też robią takie zestawy i sprzedają pod swoją marką.

Wkrótce powinieneś otrzymać naszą odpowiedź w prowadzonej Dyskusji.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@mietek91 @mr_oma 

"Chińscy producenci klocków też robią takie zestawy i sprzedają pod swoją marką."

To była sprzedaż pod "chińską marką" w tytule czy marką "Lego". Bo to jest istotne zarówno z punktu widzenia prawa jak i samego regulaminu Allegro. Choć jak widać dla chińskiej kasy Allegro staje sie nagle mocno elastyczne. Czyżby obawiało sie konkurencji pewnego chińskiego portalu na A i chciało swój kawałek chińskiego tortu odkroić? 🙂

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Mogą sobie robić zestawy klocków ale pod swoją nazwą a nie szyldem LEGO .

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mr_oma @mietek81 
Czy ktoś z Was ma wystarczającą ilość odwagi, aby wkleić tu link do oferty będącej przedmiotem sporu ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów