anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca zmienił metode dostawy paczki

MAMY ROZWIĄZANIE!
michal921992
#10 Popularyzator#

Witam. Niedawno zamówiłem 2 rzeczy u sprzedawcy na Allegro, aukcja była oznaczaona jako Smart. W opcjach dostawy widniał kurier DPD z Pakietem Smart za 0 zł. Jednakże przy finalizacji zamówienia kurier DPD kosztował już 15 zł, a darmowa dostawa była oznaczona tylko jako "kurier". Po złożeniu zamówienia okazało się, że ten "kurier" to Pocztex, więc anulowałem zamówienie i złożyłem jeszcze raz, ale już teraz wybierając opcje DPD, za dodatkową opłatą 15 zł. Zależało mi ma tej opcji dostawy aby móc przekierowac paczkę do punktu odbioru, bo nie ma mnie w domu w ciągu dnia. Sprzedawca wysłał paczkę kurierem GLS i odpowiadał na wiadomości z wielkim opóźnieniem. Finalnie musiałem poprosić obcych ludzi (sąsiadów) o odbiór mojej przesyłki. Sprzedawca twierdzi, że wszystko jest okej. Nic się nie stało.

Teraz moje pytanie. Czy należy mi się zwrot kosztów dostawy, skoro była ona darmowa, a ja dodatkowo wybrałem kuriera DPD, za którego dopłaciłem, a sprzedawca się z tego nie wywiązał? 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@michal921992 Sprzedający powinien nadać paczkę taką metodą dostawy, którą wybrałeś składając zamówienie. Jeśli podjął decyzję bez konsultacji z Tobą, powinieneś to z nim wyjaśnić. Ostatecznie paczka do Ciebie dotarła, więc nie mamy podstaw do podjęcia działań w tej sprawie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
michal921992
#10 Popularyzator#

Dobrzez ja to wszystko rozumiem, paczka dotarła. Ale moje pytanie brzmi, czy skoro zapłaciłem dodatkowo za kuriera DPD, a sprzedawca nadal paczkę innym kurierem, gdzie taka dostawa jest w aukcji za 0,00 zł, to czy nie powinien zwrócić mi dodatkowo zapłaconych pieniędzy za kuriera? Nie wywiązał się w pełni z umowy zakupu. Zmienil opcję dostawy, bez konsultacji ze mną. Nie po to opłacam pakiet Smart, aby jeszcze płacić za dostawę, która w tym pakiecie jest darmowa.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@michal921992 W pierwszej wiadomości napisałeś, że darmowa dostawa w ramach Smart! dotyczyła kuriera Pocztex, a sprzedający wysłał przesyłkę kurierem GSL. Czy podejrzewasz, że nie opłacił on tej usługi (była dla niego darmowa) mimo Twojej wpłaty?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
michal921992
#10 Popularyzator#

Szczerze powiedziawszy mnie nie interesuje, jakie koszty pokrywa sprzedawca. To jego problem a nie mój. Jestem kupującym i skoro płacę za daną usługę, to oczekuję jej spełnienia. Gdybym wiedział, że paczka zostanie wysłana GLSem, to bym wcale tego zamówienia nie złożył i kupił u kogoś innego, kto proponuję dostawę Smart DPD.

Allegro oczywiście umywa rączki jak zwykle, bo paczka dotarła, nie ważne czy gołębiem pocztowym, czy statkiem kosmicznym, ważne że dotarła...

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedajacy mógł zmienić jeżeli nic dodatkowo Ciebie to nie kosztowało, Ty przy zakupie wybrałeś dostawę za darmo bądź odpowiednią oplata i tyle ta dostawa ma Cię kosztować!

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Logicznie rzecz biorąc to sprzedający tę kwotę wydał na wysyłkę tak czy siak. Ale kupującemu zwrot się należy tyle, ze od allegro. Kupujący mimo wykupionego smarta nie mógł skorzystać z wybranego przez siebie kuriera i to była wina testu allegro... Więc zwrócić powinni oni.

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Jaki koszt poniósł kupujący?

oznacz moderatorów
michal921992
#10 Popularyzator#

Koszt dostawy kurierem DPD, który z jakiegoś dziwnego powodu był płatny, mimo tego, że widniał w informacjach aukcji jako darmowy z Pakietem Smart (aukcja powyżej 65 zł). Sprzedawca i tak wysłał paczkę innym kurierem, bez konsultacji ze mną.

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

I teraz są dwie kwestie. Pierwsza zapłaciłeś za DPD, powinien nim wysłać. Jednak mogło to wynikać np z tego, ze kurier DPD już u niego tego dnia był i odebrał paczki i sprzedawca nie chciał opóźniać wysyłki, różnie tu bywa. Szczególnie, że algorytm allegro sugeruje błędne czasy dostawy i sprzedawcy czasem nieźle muszą się nakombinować... Jednak powinien był spytać, ja w takiej sytuacji zadzwoniłabym.

Teraz druga sprawa. Nie tylko sprzedawca narobił zamieszania. Wiesz co oznacza fakt, że przy darmowych różnych kurierach do wyboru przy zakupie miałeś do wyboru tylko twór o nazwie "kurier"??? A no to, że allegro wybrało sobie Twoje konto do testów nowego genialnego pomysłu. Standardowo nawet nie powiadomili, niech się sprzedawca martwi. Wkurzonych tym klientów tu na forum było sporo w tym miesiącu. I o to należy mieć do nich pretensje, natomiast o zmianę kuriera do sprzedawcy. Także wina obopólna... Jedyne pocieszenie, że ten test trwa podobno tylko do końca miesiąca.

oznacz moderatorów
michal921992
#10 Popularyzator#

Dziękuję za jedyne logiczne wyjaśnienie tej sytuacji, jakie uzyskałem na tym portalu! Moderatorzy owijają w bawełnę i nie potrafią wyjaśnić, dlaczego takie sytuacje mają miejsce, wszyscy udają, że wszystko jest okej. Człowiek płaci za Smarta, a mimo to nie ma możliwości jego użycia i dodatkowo musi płacić za wysyłkę, którą ten pakiet teoretycznie obejmuje, a sprzdawca i tak wysyla innym kurierem...ale wszystko jest okej, przecież Allegro tak napisało 🤣

Jeszcze raz dziękuję! 

oznacz moderatorów
kowas111
#9 Pomysłodawca#

Bar

 

 

 

Jak ja bym chciał mieć takie problemy. Facet, wyluzuj, wrzuć na luz. 

oznacz moderatorów
michal921992
#10 Popularyzator#

To już któraś z kolei taka sytuacja na Allegro i koszt tych dodatkowych dostaw przekracza już koszt pakietu Smart, dlatego też już mnie to wkurza, tym bardziej że zamawiałem coś do pracy i muszę się rozliczać z każdego dodatkowego wydatku.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie kupuj wówczas tylko wejdź na forum pokaz oferty i zapytamy moderację. Ja się  z taką sytuacją nie spotkałem jeszcze.

oznacz moderatorów
michal921992
#10 Popularyzator#

Następnym razem tak zrobię. Dziękuję za podpowiedź!

oznacz moderatorów