anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Straszenie kosztami nieodbioru paczki

Client:39690779
#7 Wielbiciel#

Witam, zamowilam ostatnio mikrofon do nagrywania. Nie dosc ze nadal produkt nie dostalam a powod wybrania tej firmy byl rowniez spododowany szybkim terminem dostawy to pierwszy raz od kiedy jestem klientem allegro - dostalam fakture na mojego prywatnego maila o ktora w ogole nie pytalam i informacje o tym jake bede musiala poniesc koszta jesli paczki nie odbiore. Bardzo nieprzyjemne. Czesc roku zyje w UK i tam jesli nie uda mi sie odebrac paczki bo np jestem w Polsce zostaje ona odeslana bez problemu z powrotem do nadawcy. Firma od ktorej zamowilam napisala mi ze mialabym placic 25% wartosci produktu za kazdy dzien mamagazynowania nieodebranej paczki. Czy to jest straszenie czy nowa politykapostepowania z klientem?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:39690779 zawarłaś transakcję czyli umowę cywilno - prawną / uproszczoną / więc towar należy do Ciebie , ALE jako konsument masz prawo zmienić jego status wysyłając sprzedawcy odstąpienie od umowy powołując się na przekroczenie deklarowanego czasu dostawy

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli już nie chcesz/nie możesz odebrać to wystarczy odstąpić od umowy zakupu/ na Allegro masz w zakładce "Moje zakupy">szczegóły >zwrot i tam wypełnij, sprzedajacy ma 14dni na zwrot środków od tego momentu a przesyłki możesz nie odebrać.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Za nieodebraną przesyłkę sprzedawca może ją obciążyć kosztem zwrotu przesyłki do nadawcy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:96810784 no ... to zależy jaki czas wysyłki deklaruje sprzedawca ,może to być niewywiązanie się z warunków umowy....  nie znamy szczegółów

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:39690779 Ty to odbierasz jako straszenie a sprzedawca uprzedza co Cię spotka jak nie odbierzesz bo tak to reguluje KC 🙂  Nie dziw się tyle paczek pobraniowych wraca że sprzedawcy albo informują/straszą albo rezygnują z tej formy dostawy 😞

Towar zakupiony za pobraniem jest Twój nawet jak go nie odbierzesz, tak wraca bez problemu do sprzedawcy ale powstaje zobowiązanie, koszty wysyłek + sprzedawca może liczyć za magazynowanie do czasu odebrania towaru 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów