anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

termin zwrotu pieniędzy po odstąpieniu od umowy i odesłaniu przedmiotu

MAMY ROZWIĄZANIE!
jaszczur-ka
#10 Popularyzator#

Mam pytanie jak zmotywować sprzedającego, który upiera się, że na  zwrot pieniedzy ma 14 dni licząc  od daty otrzymania zwracanego przedmiotu, do zmiany tego stanowiska ?

Sugestia, aby zapoznał się z wyjaśnieniami Allegro, dotyczącymi zwrotów (wraz z podaniem linka do tej strony) - nie zadziałala.

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47
jaszczur-ka
#10 Popularyzator#

 Dzięki za info. Widzę tutaj, także w innych dyskusjach, dużą skłonność do dzielenia włosa na czworo, ale nie to jest najgorsze. Najgorsze mianowicie jest to, że sporo odpowiadajacych nie czyta albo po prostu nie rozumie prostego pytania.

Pozdrawiam !

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Kasiulki2 
"... I już w powietrzu pachnie mordem"

 

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@A3dam 

Oboje do komisariatu,

Zarzuty stawia moderator,

Gdzie wielka wina - wielka kara...

...

I po co ja się, *****, staram?!

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Kasiulki2 

Z daleka więc ... (ja) się uśmiecham.

 

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
szymela54
Maestra

@Kasiulki2  To bardzo trudny quiz 🤣, ale po głębokim namyśle 🤔🤔🤔 (wprawdzie całe zdanie wulgaryzmem nie jest, aczkolwiek wulgaryzm zawiera, można więc przyjąć odpowiedź a) za poprawną), wybieram odpowiedź c).
I nie bójmy się prawdy 😄

A co do prawdy, to może jakiś łatwiejszy 🤣 quiz dla Moderacji? (bo onaż mocno zajęta w związku z zaangażowaniem w tworzenie nowych algorytmów)

Na świecie są trzy prawdy:
     a) święta prawda
     b) tyż prawda
     c) gooowno prawda.
Którą prawdę zawiera wpis Kasiulki2?
(dla ułatwienia dodam, że prawidłowa odpowiedź kryje się pod jedyną z tych trzech liter, która jednocześnie występuje w wyrażeniu "algorytm").

 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@szymela54@Kasiulki2@xyz96@LEW433  - bardzo Was proszę o merytoryczne trzymanie się tematu wątku i odejście od wzajemnych uszczypliwości. Celem społeczności Gadane jest pomoc innym użytkownikom, a takie przepychanki słowne to działanie odwrotne.

Jeśli macie jakieś zastrzeżenia, co do działań moderacji, możecie je zgłosić chociażby na spolecznosc@allegro.pl

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@mr_oma Ja się trzymam tematu i podaję prawidłową odpowiedź. To, co się tu stało później to efekt braku kontroli nad tym forum, na którym napadani są kupujący i osoby próbujące im pomagać. Ja nie potrzebuję, aby mnie tu wyzywano od świń i pisano mi o psach, dla których mezaliansem jest kontakt ze mną. Lista wyzwisk, którymi mnie tu obrzucali sprzedawcy jest znacznie bardziej obszerna, ale jej tu nie wkleję. 

oznacz moderatorów
jaszczur-ka
#10 Popularyzator#

@mr_oma  Witaj. Dziękuję za interwencję.

Muszę jednak podkreślić, że @xyz96  jako jedyny tutaj zabrał głos zwięźle i merytorycznie. Reszta głosów w tej dyskusji to luźne dywagacje lub pseudo uczone wywody, w zasadzie nie na temat ale po to, aby po prostu zaistnieć. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

🤣🤣

oznacz moderatorów
jaszczur-ka
#10 Popularyzator#

@LEW433  -  skutecznie zachęciłeś mnie do przeczytania  tamtaj dyskusji. Wiem teraz więcej o tutejszych realiach. Dzięki.

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@jaszczur-ka 

Nie plotę ani nie biję. Ja tylko spekuluję😊

Możliwości są dwie: albo "bijesz pianę" o kilka dni spóźnienia, albo wysłałaś towar pod koniec ustawowego terminu. Nie ma trzeciej drogi.

@xyz96 

Zgodnie z art. 34 ust. 4 Ustawy o prawach konsumenta konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Dokonanie zwrotu wpłaty przed otrzymaniem przez sprzedawcę towaru w praktyce uniemożliwia - a przynajmniej bardzo utrudnia - dochodzenie roszczenia. Wątpię, żeby nawet UOKiK robił problemy w sytuacji, jeśli sprzedawca wstrzyma się ze zwrotem do fizycznego otrzymania przedmiotu odstąpienia.

oznacz moderatorów
jaszczur-ka
#10 Popularyzator#

@Kasiulki2 napisała :  "Możliwości są dwie: albo "bijesz pianę" o kilka dni spóźnienia, albo wysłałaś towar pod koniec ustawowego terminu. Nie ma trzeciej drogi."

Kobieto, o ile nie nauczysz się czytać ze zrozumieniem, wszelka z Tobą rozmowa nie będzie miała sensu.

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@jaszczur-ka 

Moja droga, ta rozmowa nie ma sensu już od dłuższego czasu. A mnie nie o sens chodzi, jeno o określenie poziomu Twojej zawziętości.

oznacz moderatorów
jaszczur-ka
#10 Popularyzator#

@Kasiulki2   po co wcinasz się w dyskusję, w której  kompletnie nie masz nic sensownego do powiedzenia ?

Gdybyś ze zrozumieniem przeczytała pytanie - może byłoby inaczej.

A tak to żegnam. Tam są drzwi.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

O !
@jaszczur-ka 
Czy byłabyś uprzejma odpowiedzieć na moje pytanie

 

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
jaszczur-ka
#10 Popularyzator#

@A3dam   Witaj.  Nie sądzę, aby była potrzeba dalej drążyć ten temat, stąd brak mojej odpowiedzi.

Dokonałam zwrotu towaru w oparciu o formularz Allegro. Rozumiem, że jest to forma odstąpienia od umowy, lecz nie interesowałam się jej podstawą prawną.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@jaszczur-ka 
Rozumiem, że jest to forma odstąpienia od umowy, lecz nie interesowałam się jej podstawą prawną.

Jeżeli np. odesłałaś (zwróciłaś) przedmiot sprzedawcy jako konsekwencja obowiązku wynikającego z Art. 34 ww Ustawy - to wcześniej winnaś zgodnie z Art. 30 tejże Ustawy złożyć sprzedawcy stosowne oświadczenie:
1. Konsument może odstąpić od umowy, składając przedsiębiorcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Oświadczenie można złożyć na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do ustawy.
Samo zadeklarowanie chęci odesłania (dodatkowo - nadal nie wiemy z jakiego powodu ?) nie spełnia wymogów formalnych postawionych kupującemu w Art. 30 UoPK. 
Jeżeli złożyłaś ww. oświadczenie o odstąpieniu z Art 27 UoPK - to kolejne pytanie (wobec Twoich wątpliwości co do ew. (nie)prawidłowości postępowania sprzedającego) powinno być: czy w chwili dokonania zakupu byłaś konsumentką w rozumieniu przepisów kc. ? 
Nie napisałaś również, czy odesłany przedmiot był w stanie fabrycznym, czy został przed odesłaniem przez Ciebie np. sprawdzony - a chciałabyś wiedzieć "jak zmotywować sprzedawcę" (domyślam się, że zmotywować skutecznie, a nie tylko postraszyć - bo to na świadomych sprzedawców znających swoje prawa lub takich, którzy zorientują się, że mają do czynienia ze słabo zorientowanym Kupującym (np. nieodróżniającym złożenia oświadczenia o odstąpieniu od Umowy oraz zwrotu towaru) zwyczajnie: nie działa).

A może wypełniłaś formularz zwrotu na Allegro i odstąpiłaś od Umowy z Art. 560kc ?
W takim przypadku sprzedający miałby nawet 30 dni na udzielenie Ci odpowiedzi w związku z tak złożonym oświadczeniem.

"Nie interesowałaś się podstawą prawną" czynności które przeprowadziłaś i z których chcesz wywodzić skutki prawne - jednocześnie uzurpując sobie prawo do twierdzenia, że inni postępują wbrew przepisom - jest (na tym etapie Twojej i naszej wiedzy na temat tego co zaszło) delikatnie mówiąc - nieeleganckie.
W żadnym razie nie wykluczam, że Sprzedawca uchybia swoim obowiązkom, ale żeby to ustalić z całą pewnością trzeba mieć pełen obraz sytuacji, a ew. wysuwanie wątpliwych roszczeń nie upewniwszy się co do zasadności może (nie musi) doprowadzić nawet do kompromitacji Kupującego.

"Nie sądzę, aby była potrzeba dalej drążyć ten temat" 
Po otwarciu wątku na AG i zwróceniu się z prośbą o pomoc - w dobrym tonie jest udzielanie odpowiedzi na nurtujące innych forumowiczów pytania w związku z poruszoną sprawą.
Pozwala to również w prosty sposób odróżnić osobę faktycznie zagubioną w sytuacji od pospolitego awanturnika.
W mojej ocenie osoby dążące do Sporów (niezależnie od tego czy są Kupującymi czy Sprzedającymi , a nawet czy pracują dla Allegro) nie zasługują na moją pomoc w tych dążeniach.

Nie zapomnij jednak przynajmniej podzielić się z forumową Społecznością czy przyjęte przez Ciebie rozwiązanie przyniosło skutek w postaci otrzymania zwrotu pełnej kwoty w żądanym przez Ciebie terminie: 14 dni od daty złożenia oświadczenia (którego nawet nie wiesz: czy i jakie złożyłaś) czy np. sprzedawca zwrócił środki w terminie 14 dni liczonym od daty otrzymania odesłanej rzeczy, aby przynajmniej inni mogli obiektywnie ocenić faktyczną skuteczność rozwiązania

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

O Jezu! Tego się można było spodziewać. To już nie jest dzielenie włosa nie na ośmioro, tylko na szesnaścioro 😄 

@jaszczur-ka Odpuść sobie dalszą dyskusję. Oni Cię tu zakrzyczą i zohydzą Ci to forum tak, że nigdy tu nie wrócisz. Wróć jednak z innym problemem, jeśli taki się pojawi i poczekaj na szybkie, proste i skuteczne jego rozwiązanie. 

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@xyz96 
Jak widać: z przepisów prawa - nawet Dekalogu uszanować nie potrafisz.

 

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
jaszczur-ka
#10 Popularyzator#

@A3dam   dosyć tego "mądrowania."

Jestem na Allegro od ponad 16-u lat i w tym czasie kupiłam tu setki produktów. Dokonałam też szeregu zwrotów. Ze sprzedającymi nie mam żadnych problemów. Z tym, o którym tu napisałam, też nie mam problemów. Kupuję u niego dużo rzeczy i trochę też zwracam. Sprzedający rzetelnie zwraca pieniądze, tyle tylko, że się z tym ociąga, więc zapytałam, jak go grzecznie przekonać, żeby sie jednak trzymał właściwych terminów. I tylko tyle.

Koniec.

Uprzejmie proszę moderatorów o zamknięcie tego wątku, bo mam wrażenie, że więcej nie zdzierżę.

oznacz moderatorów