anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

termin zwrotu pieniędzy po odstąpieniu od umowy i odesłaniu przedmiotu

MAMY ROZWIĄZANIE!
jaszczur-ka
#10 Popularyzator#

Mam pytanie jak zmotywować sprzedającego, który upiera się, że na  zwrot pieniedzy ma 14 dni licząc  od daty otrzymania zwracanego przedmiotu, do zmiany tego stanowiska ?

Sugestia, aby zapoznał się z wyjaśnieniami Allegro, dotyczącymi zwrotów (wraz z podaniem linka do tej strony) - nie zadziałala.

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47
xyz96
#21 Demiurg#

Niestety pojawiają się tu osoby, które trollują, udają prawników i napadają kupujących. 

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@jaszczur-ka 

„Wyraźnie sformułowałam pytanie i otrzymałam satysfakcjonującą odpowiedź od  xyz96.”

Otrzymałaś satysfakcjonującą cię odpowiedź, ale czy zgodną z prawem? Jedno z drugim nie musi iść w parze.

oznacz moderatorów
jaszczur-ka
#10 Popularyzator#

@Agent051  Otrzymałam odpowiedź zgodną z U S T AWĄ z dnia 30 maja 2014 r.
o prawach konsumenta, art. 32  -  co sprawdziłam.

Czy chciałbyś się do tego odnieść ?  Ale merytorycznie, b. proszę.

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@jaszczur-ka  jeżeli w przepisach jest, że sprzedający ma 14 dni na zwrot to nic z tym nie zrobisz. Musisz czekać i piszę tobie to z punktu widzenia konsumenta. 

oznacz moderatorów
jaszczur-ka
#10 Popularyzator#

@Skill_Player  - 14 dni od czego konkretnie ?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Konkretnie, od daty odstąpienia od umowy zakupu, ale może się wstrzymać do czasu zwrotu towaru.

oznacz moderatorów
jaszczur-ka
#10 Popularyzator#

@LEW433  - ależ to już dawno było przegadane tutaj, naprawdę szkoda bicia piany.

Ja jednak pytam @Skill_Player, bo jak się ktoś zabiera do udzialania rad, to niech będzie konkretny.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

I dorzuć ok. 3 dni zanim Allegro ci przeleje.😁

oznacz moderatorów