anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Używane/zwracane dyski/pamięci/itp. itd.

yovish
#1 Nowicjusz#

Ostatnio jak chciałem kupić używany dysk, to sporo sprzedawców odmówiło mi udostępnienia raportu S.M.A.R.T., więc wybrałem oferty, w których mogłem ten raport zobaczyć.

Podobnie jak przy kupowaniu aut używanych, podaje się historię auta, przebieg, itp. itd., tak samo powinno być przy sprzedaży innych rzeczy, do których podobne informacje można podawać. Jakieś screeny z testów, benchmarków, itp. itd..

To powinno być obowiązkowe. Jeśli nie można pokazać takich ekranów z testów, to chociaż opisać historię takiej rzeczy i jakieś dodatkowe informacje specyfikujące jej zużycie...

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@yovish, dziękuję za Twoją sugestię. Przekażę ją w odpowiednie ręce. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@yovish   Moim zdaniem troszkę przesadzasz.  Jest wielu użytkowników którzy likwidują niepotrzebne komputery, sprzedają co się da, ale nie mają pojęcia o parametrze SMART  czy  programach diagnostycznych.  Po prostu sprzedają stary używany dysk.

Oczywiście masz prawo domagać się raportów diagnostycznych ale w  firmach zajmujących się zawodowo wymianą podzespołów, no i za odpowiednią opłatą. 

Akurat ja potrafię  taki raport przedstawić ale myślę sobie  że jeżeli miałbym za nędzne parę zł udzielić  dwuletniej gwarancji (rękojmi)  na używany dysk i jeszcze podać go testowi który wypadnie różnie,  to taniej będzie ten dysk wyrzucić  a wymagający klient niech sobie kupi dysk nowy.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów