anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uszkodzony przedmiot kiedy minęło 14 dni

WooPe4
#1 Nowicjusz#

Cześć,

kupiłem kilka przedmiotów od jednego sprzedawcy. Paczka przyszła, leżała jakiś czas nieodpakowana i minęło już 14 dni na zwrot - mój błąd, bo powinienem od razu ją sprawdzić.

Jeden przedmiot okazał się wadliwy (złamanie) od razu po odpakowaniu paczki. Nawet go nie wyciągałem z opakowania. 
Czy w takim przypadku przysługuje mi jakieś prawo jak minęło 14 dni? Spór mogę dalej otworzyć, dlatego się zastanawiam. 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

serwis-texas
#20 Guru#

@WooPe4 

14 dni to jest na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny. To co Ty potrzebujesz to reklamacja. Tu ramy są szersze. Skontaktuj się z sprzedającym i napisz co się stało.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Jeżeli przedmiot uszkodził się w transporcie to minęło już 7 dni które przysługują na złożenie reklamacji przewoźnikowi.

Możesz złożyć reklamację sprzedającemu, ale co napiszesz?  Że źle zapakował?  Że wysłał połamane?  Udowodnisz to?

Daj sobie spokój,  straty zawsze jakieś są

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WooPe4 Jak minął czas na zwrot, a sprawdź bo niektórzy mają 30dni, to zwrotu nie zrobisz, możesz reklamować ale jak to uszkodzenie  w transporcie i nie masz protokołu szkody, będzie trudno, możesz otworzyć dyskusję ze sprzedającym i może wszystko się wyjaśni.

oznacz moderatorów

WooPe4
#1 Nowicjusz#

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@WooPe4 według prawa na sprawdzenie towaru po doręczeniu i wniesienie zastrzeżeń masz 7dni, orzecznictwo sądowe jest jasne po upłynięciu tego czasu według prawa pocztowego towar dojechał cały. Sprzedawca powołując się na prawo pocztowe może odrzucić reklamację ponieważ nie dopełniono obowiązku sprawdzenia towaru po doręczeniu.

oznacz moderatorów