anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga na zakupy Allegro- oszustwo!!!!

34550692
#8 Zapaleniec#

W grudniu 2021 zakupiłam przez Allegro telefon marki Samsung od sprzedawcy [edycja]  zakup nie należał do najtańszych . W czerwcu 2023 policja na podstawie postanowienia prokuratora przyszła do mojego domu z nakazem odebrania telefonu i przeszukania domu,  ponieważ jak usłyszałam telefon pochodził z przestępstwa.  Na początku myślałam że to żart!!! Mega stres. Z dnia na dzień zostałam bez telefonu który służył mi do bycia 24h dostępnym . Zgłosiłam sprawę do Allegro uzyskałam odpowiedz że nie mam się martwić ponieważ zakup jest pod ochroną Allegro Protect. Złożyłam pisemną reklamację do sprzedawcy i otrzymałam odpowiedz że  w przedstawionym przez Prokuraturę w Chrzanowie Postanowieniu nie jest nigdzie wskazana, iż Liderstate dopuściła się jakiegokolwiek przestępstwa mimo że jako sprzedawca ponosi odpowiedzialność.  I że są tak uprzejmi że  wyślą  telefon zastępczy na czas bliżej nie określony.

Jestem ofiarą która zapłaciła nie małą kwotę za telefon który pochodził z przestępstwa kupując go legalnie z sklepu który sprzedaje za pośrednictwem Allegro!!!   Policja wyjaśniła mi że telefony prawdopodobnie były brane na "słupa" w plusie ale ktoś za nie nie płacił. Ogólnie ponad 100 sztuk. Nie wiem ile z tych telefonów trafiło na aukcje na allegro. Dodam sprzedawca dalej sprzedaje na Allegro!!!!

Niestety samo Allegro umywa ręce w obszernej korespondencji zaprzecza sam sobie 

Na początku sprawy dostaję zapewnienie z Allegro, że zakup jest pod ochroną. Dziś dostaję informację że cyt,,w przypadku pierwszej reklamacji Sprzedawca ma możliwość naprawy/wymiany towaru gdzie sprzedawca nigdzie nie napisał że dokona wymiany towaru!!!  Odpowiedzi reklamacyjnej jest napisane jedynie, że wyda towar zastępczy na nieokreślony czas, towar do którego nie miałabym prawa własności!??

W momencie mojej prośby o podanie przez Allegro podania podstawy prawnej przychylenia się do decyzji sprzedającego czyli możliwości wydania towaru zastępczego na pewien czas otrzymałam informację że cyt. decyzja oparta jest na przedstawionej decyzji/dokumencie przez Sprzedawcę. Czyli Allegro opiera się na tym co napisze sprzedawca a nie na obowiązującym prawie???

Teraz dostaję informację że powinnam sprawę zgłosić na policję jako przestępstwo?!!! Czyli jednak jest przestępstwo???  Cała masa sprzeczności. 

Przestrzegam wszystkich do zakupów o znacznej wartości na Allegro , cała masa stresu  i straconego czasu. O ochronie  Allegro Protect nie wspomnę to tylko zapewnienie bez pokrycia.   

 

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

saxon65
#7 Wielbiciel#

Szok takie rzeczy i to za przyzwoleniem Allegro!!!

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@34550692 przykro mi z powodu tej sytuacji, ale twój wniosek do Allegro Protect został odrzucony, ponieważ w tej sprawie sprzedający zgodnie z zasadami rozpatrzył Twoją reklamację i zaproponował Ci zastępczy telefon do czasu rozwiązania sprawy prowadzonej przez policję. Z toku Twojej korespondencji z nami wynika, że nie zgadzasz się na takie rozwiązanie, dlatego nasz pracownik poprosił Cię o zgłoszenie sprawy na policję, ponieważ wówczas, zgodnie z regulaminem Allegro Protect, będziemy mogli ponownie rozpatrzyć Twój wniosek. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

34550692
#8 Zapaleniec#

🤔Hmm dostałam informację,  w sprawie złożonego wniosku, że jest  na ten moment wstrzymany.  Teraz Allegro pisze o odrzuceniu??? W moim odczuciu to są dwa inne statusy. 

Definicja wstrzymanie-odłożyć na później, zawiesić coś...

Definicja odrzucony- nie zaakceptować kogoś, czegoś...

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nic cie to nie ratuje i tak z miesiac jeszcze bez telefonu zostaniesz a zgloszenie na policje nie wiem po co skoro sprawa zajmuje sie policja i pewnie wydali dokument na zajecie rzeczy 

oznacz moderatorów

34550692
#8 Zapaleniec#

Jest dokładnie tak jak piszesz. Policja jasno sie wypowiedziała że sprzedawca i allegro unikają odpowiedzialności. Oczywiście był nakaz od prokuratora wręczony mi przez policję

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zglosilas reklamacje do sprzedawcy? Zakladalas dyskusje?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@34550692 Zasady dotyczące składania wniosków do Allegro Protect są dokładnie opisane w części III, pkt.2 regulaminu tego programu. Zgodnie z jego zapisami w przypadku wniosków, w których kupujący ubiega się o rekompensatę wyżej wartości, wymagamy przedstawienia potwierdzenia wszczęcia postępowania przez policję i toczące się przeciwko sprzedającemu inne sprawy nie mają tutaj wpływu. Zawsze wymagane jest złożenie takiego zaświadczenia i w Twojej sprawie również jest to zupełnie standardowa procedura. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ No zostało zgłoszone, telefonu nie ma kasy nie ma, więc można wypłacić.

oznacz moderatorów

mcrymo
#7 Wielbiciel#

Wstyd, żeby allegro tak wypinało się na kupującą. Ewidentnie jest w tym wypadku pokrzywdzoną, bo kupiła legalnie telefon który w tej chwili został jej odebrany! Zero profesjonalizmu i zamiatanie sprawy pod dywan, wstyd allegro!

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@34550692 odejrzewam że zakupiłaś telefon od lombardu a ten jak bral w zastaw lub odkupił od słupa to nie sprawdził imei numeru telefonu. Sprawdz sobie co znajduje sie w ceidg pod nipem sprzedawcy i co jest pod adresem sprzedawcy

oznacz moderatorów

34550692
#8 Zapaleniec#

dziękuję za sugestię:)

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Aha i jeszcze jedno skoro kupilas telefon nie nalezacy do sprzedawcy tzn ze w momencie zakupu mial on wade prawna a to znaczy ze umowa kupna jest niewazna i wala cie interesuje policja i sprzedajacy a ap sie nalezy jak psu miska allegro dziala niezgodnie z prawem wstrzymujac lub odrzucajac ap 

oznacz moderatorów

saxon65
#7 Wielbiciel#

Dokładnie masz rację!!@

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Z regulaminem swoim chcialem powiedziec gwarantujac bezpieczne zakupy

oznacz moderatorów

mcrymo
#7 Wielbiciel#

Dokładnie tak!

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@34550692 złóż oficjalnie sprzedawcy reklamację, masz dwa lata od zakupu, na podstawie starych przepisów, odstąp pod umowy lub żądaj takiego samego telefonu !!! jak nie zrobią tego w ciągu 14 dni udaj się do rzecznika konsumenta i ruszcie ze sprawą sądową, może tu się ogarnie sprzedawca, ochrona allegro może zadziałać a jak nie zadziała nic nie zrobisz bo to ich dobra wola czy wypłacą czy nie, nie wymusisz na nich nic 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

34550692
#8 Zapaleniec#

Reklamacja została oficjalnie złożona.  Odpowiedz sprzedawcy cyt,,  Niniejszym informuje, iż reklamacja z tytułu rękojmi a szczególności z art 560 § 1
kodeksu Cywilnego z dnia 15.06.2023 roku została rozpatrzona negatywnie" 

Nikt na nikim nie chce nic wymuszać ale prawo chyba jest jedno.  Jestem rozczarowana że Allegro tak nie kompetentnie podchodzi do sprawy.  Z tego co usłyszałam taki proceder jest obecnie coraz częściej spotykany więc pewnie dlatego. Oczywiście, że sprawa pójdzie dalej. Telefon został zakupiony już nowy inny również na Allegro ale już  u sprawdzonego sprzedawcy bo w dzisiejszych czasach chyba nikt nie ma wątpliwości że nie można funkcjonować  tygodniami bez telefonu. Pani prokurator w rozmowie ze mną stwierdziła że postępowanie jest w toku że telefon może pochodzić z przestępstwa i może to potrwać wiele miesięcy.....

Czyli zostaję bez telefonu,  bez pieniędzy  Allegro poleca zgłaszać coś co już jest w toku postępowania na co dokumenty zostały złożone .... 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@34550692 udaj się do rzecznika, sprzedawca nie wymienił Ci rzeczy na wolną od wady 😞 pewnie skończy się w sądzie ale rzecznik konsumenta to ogarnie. Allegro nie jest sądem jak sprzedawca rozpatrzył reklamację negatywie ( chodź tu nie miał podstaw ) nic nie zrobisz, allegro to jest tylko portal 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 ale ona nie powinna wnosic reklamacji bo telefon ma wade prawna o ktorej nie wiedziala w momencie zakupu powinna zlozyc pismo o odstapieniu od umowy powolujac sie na istnienie wady z rzadaniem zwrotu kasy w terminie wskazanym w pismie. Najlepiej by jej prawnik pismo napisal 

oznacz moderatorów