anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga na zakupy Allegro- oszustwo!!!!

34550692
#8 Zapaleniec#

W grudniu 2021 zakupiłam przez Allegro telefon marki Samsung od sprzedawcy [edycja]  zakup nie należał do najtańszych . W czerwcu 2023 policja na podstawie postanowienia prokuratora przyszła do mojego domu z nakazem odebrania telefonu i przeszukania domu,  ponieważ jak usłyszałam telefon pochodził z przestępstwa.  Na początku myślałam że to żart!!! Mega stres. Z dnia na dzień zostałam bez telefonu który służył mi do bycia 24h dostępnym . Zgłosiłam sprawę do Allegro uzyskałam odpowiedz że nie mam się martwić ponieważ zakup jest pod ochroną Allegro Protect. Złożyłam pisemną reklamację do sprzedawcy i otrzymałam odpowiedz że  w przedstawionym przez Prokuraturę w Chrzanowie Postanowieniu nie jest nigdzie wskazana, iż Liderstate dopuściła się jakiegokolwiek przestępstwa mimo że jako sprzedawca ponosi odpowiedzialność.  I że są tak uprzejmi że  wyślą  telefon zastępczy na czas bliżej nie określony.

Jestem ofiarą która zapłaciła nie małą kwotę za telefon który pochodził z przestępstwa kupując go legalnie z sklepu który sprzedaje za pośrednictwem Allegro!!!   Policja wyjaśniła mi że telefony prawdopodobnie były brane na "słupa" w plusie ale ktoś za nie nie płacił. Ogólnie ponad 100 sztuk. Nie wiem ile z tych telefonów trafiło na aukcje na allegro. Dodam sprzedawca dalej sprzedaje na Allegro!!!!

Niestety samo Allegro umywa ręce w obszernej korespondencji zaprzecza sam sobie 

Na początku sprawy dostaję zapewnienie z Allegro, że zakup jest pod ochroną. Dziś dostaję informację że cyt,,w przypadku pierwszej reklamacji Sprzedawca ma możliwość naprawy/wymiany towaru gdzie sprzedawca nigdzie nie napisał że dokona wymiany towaru!!!  Odpowiedzi reklamacyjnej jest napisane jedynie, że wyda towar zastępczy na nieokreślony czas, towar do którego nie miałabym prawa własności!??

W momencie mojej prośby o podanie przez Allegro podania podstawy prawnej przychylenia się do decyzji sprzedającego czyli możliwości wydania towaru zastępczego na pewien czas otrzymałam informację że cyt. decyzja oparta jest na przedstawionej decyzji/dokumencie przez Sprzedawcę. Czyli Allegro opiera się na tym co napisze sprzedawca a nie na obowiązującym prawie???

Teraz dostaję informację że powinnam sprawę zgłosić na policję jako przestępstwo?!!! Czyli jednak jest przestępstwo???  Cała masa sprzeczności. 

Przestrzegam wszystkich do zakupów o znacznej wartości na Allegro , cała masa stresu  i straconego czasu. O ochronie  Allegro Protect nie wspomnę to tylko zapewnienie bez pokrycia.   

 

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael masz rację ale wcześniej napisałem odstąp pod umowy lub żądaj takiego samego telefonu ale tak czy tak nie ma tu podstaw do negatywnego załatwenienia sprawy 😞 

@34550692 mała uwaga, złóż dodatkowo zawiadomienie na policję ale na sprzedawcę o paserstwo, allegro tego potrzebuje żeby wypłacić Ci odszkodowanie i doliczyć to do rachunku sprzedawcy 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

casper_here
#2 Obserwator#

do usunięcia.

oznacz moderatorów

34550692
#8 Zapaleniec#

Proszę rozwinąć swoją wypowiedz

oznacz moderatorów

-kam85-
#7 Wielbiciel#

Witam. Jak zakończyła się sprawą. Z tego co widzę od tego samego sprzedawcy kupiłem telefon Oppo... Także w grudniu 2021. Także w czerwcu policja zabrała telefon. Dokładnie wszystko to samo, też w Chrzanowie... Tylko że dostałem drugi telefon, taki sam. Ale najlepsze że dzisiaj został zdalnie zablokowany co wg informacji w necie oznacza że ten także pochodził z przestępstwa. Także dostałem dwa trefne telefoNy od nich. Już niestety nie ma ich na allegro. I co teraz zrobić?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Masz ten zakup na allegro? Załóż dyskusję. Dyskusja była poproś moderację o wznowienie. Telefon zakupiony z przestępstwa = wada prawna = umowa zakupu nieważna od początku. Protect powinien być wypłacony już po 1 akcji z telefonem

oznacz moderatorów

34550692
#8 Zapaleniec#

Została założona oczywiście jednak allegro nie poczuwa sie.   

oznacz moderatorów

34550692
#8 Zapaleniec#

Co więcej po moim zgłoszeniu sprzedawca dalej funkcjonował na allegro i spokojnie sprzedawał .... Kpina 

oznacz moderatorów

-kam85-
#7 Wielbiciel#

Jak można wznowić dyskusję? Zakup był w grudniu 2021. Poprzednia dyskusja zakończona, bo przysłali drugi telefon. Niestety ten drugi dostał blokadę Orange. SmartfonPremium już na allegro nic nie sprzedaje, ale na wiadomość odpisał. Po rozmowie odesłałem telefon z opisem sytuacji. i Od momentu otrzymania przez sprzedającego telefonu dostałem tylko raz odpowiedź, że się zorientuje jak sytuacja... i cisza. minęły już chyba 3 tygodnie i nie mam ani telefonu ani pieniędzy. A ponad dwa lata od zakupu i nie wiem czy da się coś jeszcze załatwić przez alllegro?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@-kam85- Zgłoś nam tę sprawę przez formularz. Konsultanci sprawdzą czy możemy jeszcze pomóc.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

34550692
#8 Zapaleniec#

Witam, przykro mi że spotkała Pana taka sama sytuacja. Niestety moja się nie zakończyła jeszcze. Z tego co mówiła Pani prokurator to zatrzymanych telefonów jest dużo nawet bardzo dużo, sprawa rozwojowa. Niestety allegro nie poczuwa sie w żaden sposób używa  spychologii 

oznacz moderatorów

arekb81
#9 Pomysłodawca#

Ostatnio postanowiłem kupić jakiś używany telefon i jest masakra. Padło na Samsunga.

Jakieś 8 na 10 telefonów zostało kupionych na raty od operatora telefonii komórkowej.

Oczywiście prawie wszyscy sprzedający ukrywają ten fakt. Lombardy czasem podają taką informację, najczęściej jednak dopiero po wysłaniu zapytania informują o możliwości zablokowania telefonu przez operatora.

Z kolei prywatni sprzedawcy najczęściej "dostali" telefon na prezent, albo "zgubili" dowód zakupu. Na pytanie o IMEI w celu weryfikacji u operatorów nie odpowiadają, albo nie chcą podać "ze względów bezpieczeństwa."

Wobec powyższych faktów uważam, że powinien być obowiązek podania nr IMEI podczas wystawiania telefonu oraz zamieszczenie zdjęcia z IMEI wyświetlonym na ekranie.

A zdjęcie dlatego, że ludzie zaczęliby kopiować "czyste" numery IMEI.

oznacz moderatorów