anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga! Zakup ciągnika rolniczego - nieuczciwa oferta

Client:47065974
#1 Nowicjusz#

Chce kupić ciagnik rolniczy z zagranicy...osoba sprzedająca wyślę mi ciagnik na podstawie umowy kupna sprzedaży i po wpłacie pieniędzy na Allegro. Dzięki temu mam możliwość testowania sprzętu przez 5dni jak i również  jego zwrotu. Czy taka transakcja jest dla mnie bezpieczna jeżeli zrezygnuje z zakupu? Kosz ciabnia to 48tys zł 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

az1rael
#21 Demiurg#

Jak nie chcesz na oczy ni kasy ni ciągnika zobaczyć to bezpieczna w opór myśl człowieku nikt normalny ci nie podstawi ciągnika z zagranicy do testów na 5dni po przepłacie jeszcze ciągnik za 48k od allegro nic nie dostaniesz bo link do płatności będzie fałszywy @Client:47065974 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  wytłumaczcie kupującemu że nie ma na allegro czegoś takiego jak wpłata pieniędzy na allegro jak do skrytki depozytowej

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Takie ogłoszenie uważam za oszustwo, musisz dokładnie sprawdzić ale niczego przed dostawa nie wpłacaj nikt Ci kasy nie zwróci nawet Allegro.

oznacz moderatorów

Z_denek
#7 Wielbiciel#

Witam. Mam pytanie.

Poza Allegro znalazłem ofertę ciągnika rolniczego. Sprzedający zaoferował wystawienie go na Allegro. Natomiast opisał taki rodzaj płatności, z którym nigdy tutaj się nie spotkałem. Miałoby to tak wyglądać: ja płacę do Allegro, które trzyma kasę. On wysyła ciągnik, ja po odbiorze mam 5 dni na potwierdzenie, że wszystko ok, wtedy Allegro dopiero przekazuje zapłatę sprzedawcy. Spotkaliście się z czymś takim na Allegro? Bo mnie wygląda to na próbę oszustwa. Taką płatność widziałem na **piiip** czy **piiip**, ale nie tutaj. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Z_denek to oszustwo oferty zakupów ciągników i aut owszem są ale mają charakter ogłoszeń na allegro i takie płatności są poza allegro. Ktoś cie próbuje w wała zrobić.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Nie, tak jak piszesz jest u konkurencji.

Tutaj płacisz i pieniądze są od razu do dyspozycji sprzedającego. Natomiast tutaj jest bardziej rozbudowana procedura reklamacji,  jest możliwość dyskusji (takiej skargi) za pośrednictwem Allegro, jest możliwość odszkodowania od Allegro, nazywa się Allegro Protect.

Ale warunek, transakcja musi być na stronie Allegro, jeśli płacisz mu osobno "po boku"  nie spodziewaj się żadnej pomocy.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. Przecież to jawny wał ap jest do 20tys a za 20tys to se kupi 30letni traktor z 100koni. Podeśla mu lipny link na wplatę do allegro i tyle ciągnik zobaczy. Oszustwo znane z grup rolniczych na fb.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@az1rael  Muszę przyznać że nie handluję sprzętem rolniczym. Pytał o procedury to odpowiedziałem.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@Z_denek 

Wklej zdjęcie ciągnika do wyszukiwarki google obrazem. Mocno się zdziwisz 🙂

To próba oszustwa.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Z_denek to nie jest uczciwa oferta, nie bierz proszę udziału w tej transakcji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Z_denek Nie ma takiego czegoś na Allegro że ty potwierdzasz w ciągu dni ze otrzymałeś traktor i dopiero przelewasz resztę środków, to zwyczajne oszustwo.

oznacz moderatorów

Z_denek
#7 Wielbiciel#

@az1real @br. @serwis-texas @la_nika @LEW433 dzięki za Wasze komentarze. Z Allegro korzystam od blisko 20 lat, ale nie kupowałem tutaj za tak poważne kwoty, więc wolałem się upewnić. Od początku mi to śmierdziało oszustwem, nie spotkałem się z taką płatnością.

Zbyt wiele znaków zapytania, żeby była to prawdziwa oferta. Co do poszukiwania zdjęciem z oferty w wyszukiwarce, była to jedna z pierwszych rzeczy, jakie zrobiłem 🙂

oznacz moderatorów

Client:109731590
#7 Wielbiciel#

Kiedy dostanę informacje z allegro project w sprawę ciągnika deutz-fahr agroplus 85 rok produkcji 07.1998 

14740795406

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:109731590 Coś mi tu pachnie przekrętem.... Kupiłeś ciągnik PRZEZ Allegro?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:109731590 Możesz mi podać numer wniosku?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:109731590
#7 Wielbiciel#

14740795406

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:109731590 To jest numer oferty. Jeśli złożyłeś wniosek w ramach Allegro Protect, podaj mi jego numer.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A gdzie kupiłeś takie cudo/ i za ile.

oznacz moderatorów