anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Włamanie na konto i zakup przez link zewnętrzny

przemok83
#7 Wielbiciel#

Witam

Chciałbym zasięgnąć opinii w temacie pieniędzy, które wg prawa ukradło mi Allegro.
O co chodzi?

W sierpniu, na jedno konto Allegro ktoś się włamał. Z tego konta chciał mi sprzedać telefon poza Allegro. "Zakupiłem" owy telefon przez link zewnętrzny (zakup polegał na wykonaniu przelewu przez PayU). I tu właśnie zaczyna się mój problem (przeczytaj dalej).

Pieniądze transferowane przez PayU zostały wpłacone na konto Allegro!

Po kilkudniowym przepychaniu się z infolinią, zostałem przekierowany do kogoś wyżej, gdzie w słuchawce usłyszałem: "Nastąpił fraud, konto użytkownika zostało skompromitowane, przepraszamy, że musiał pan tak mocno do nas się przebijać, zablokujemy te środki. Proszę sprawę zgłosić na policję". Szkoda, że kiedy następuje fraud, ty musisz przebijać się przez infolinię (czy pierwszą linię wsparcia) i czytasz..... transakcja została przeprowadzona poza Allegro. Czemu ludzie nie czytają do końca, nie przekierują rozmowy do kogoś bardziej kompetentnego i nie doczytają informacji, że pieniądze zostały zablokowane przez Allegro.

Policja... otrzymali ode mnie konkretne informacje, lecz zamiast iść do Allegro, idą od PayU i sprawdzają kto jest właścicielem konta. Przesłuchują właściciela firmy, który tych środków nie otrzymał (UWAGA: Allegro zablokowało transfer pieniędzy), pieniędzy nie ma na koncie właściciela firmy. Policja nie chce zająć się tematem, bo w ich mniemaniu zrobili wszystko.

Allegro widzi po transakcjach, skąd przyszły pieniądze (mają informację od PayU), wiedzą, że był fraud, zablokowali pieniądze. Mimo dostarczenia pisma dodatkowo o wszczęciu postępowania (sam policjant powiedział: "ma pan pismo, proszę wysłać do Allegro i niech zwrócą pieniądze") Allegro nie chce oddać mi pieniędzy.

Moim zdaniem sprawę można byłoby rozwiązać niemalże od razu. W moim przekonaniu, pieniądze wróciłyby do mnie, gdyby Allegro nie zablokowało u siebie tych pieniędzy (przygarnęło tych pieniędzy - moja opinia, bo nie chcą mi ich oddać), a policja odkryła je na koncie właściciela rachunku podpiętego pod PayU.

 

Jak mam odzyskać moje pieniądze? Czy mam iść do sądu, bo dla mnie to czyste [edycja]? Dlaczego Allegro przyblokowało pieniądze? Allegro ma pełne informacje o tym co się stało, a mimo to nie chce mi ich oddać?

Czy ktoś pomoże?

Przechwytywanie.JPG

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@przemok83, jak rozumiem, dokonałeś zakupu poza Allegro - wtedy niestety robisz to na własną odpowiedzialność. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

przemok83
#7 Wielbiciel#

Właśnie problem w tym, że rozumujecie jak ci z infolinii Allegro. To, że zakup był poza Allegro, to oczywiste o tym napisałem. Właśnie umiejętność czytania jest tu dość istotna, bo zakup poza Allegro skutkuje:
1. Allegro otrzymuje przez PayU pieniądze
2. Pieniądze są blokowane przez Allegro
3. Allegro nie chce mi ich oddać.

Nie koncentrujmy się, jak został dokonany zakup, ale gdzie wpłynęły pieniądze i czemu oni je przetrzymują. Gdyby ich nie zablokowali, policja zobaczyła by je na koncie właściciela, do którego te subkonto należy i odzyskałbym pieniądze. Jest to bezprawne wzbogacenie się i mowa o kwocie przekraczającej 2 000PLN

oznacz moderatorów

przemok83
#7 Wielbiciel#

Przechwytywanie.JPG

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@przemok83  dobrze zrozumiem, że zakup odbył się poza allegro?

oznacz moderatorów

Client:47295977
#11 Animator#

@przemok83  Dużo tekstu, a nic z tego nie wiadomo. Napisz w trzech zdaniach ale treściwie - być może wtedy ktoś ci pomoże.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Rozumiem, że telefonu nie otrzymałeś!

Allegro nie może mieć tych pieniędzy, jeśli płatność odbyła się za pomocą linku po za Allegro.

Myślę iż z tego powodu pieniędzy nie zwrócą.

oznacz moderatorów

przemok83
#7 Wielbiciel#

Tego się obawiałem.... że ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem, bądź nie czytają do końca.
Napisałem, że nie chodzi o samą transakcję (czy mam telefon i jak przebieg zakup), ale o to, gdzie wpłynęły pieniądze.

czytałeś cały text? doszedłeś do tego momentu??
Po kilkudniowym przepychaniu się z infolinią, zostałem przekierowany do kogoś wyżej, gdzie w słuchawce usłyszałem: "Nastąpił fraud, konto użytkownika zostało skompromitowane, przepraszamy, że musiał pan tak mocno do nas się przebijać, zablokujemy te środki. Proszę sprawę zgłosić na policję".

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Tak czytałem ten tekst i nie jestem wstanie go zrozumieć, ale do tego też mam prawo. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@przemok83 Nie bardzo rozumiem - skoro zakupu dokonałeś poza allegro jakimś ''linkiem zewnętrznym'' to jakim cudem wpłata miała trafić do allegro?

oznacz moderatorów

przemok83
#7 Wielbiciel#

Bo podany numer jaki dostałem do przelewu, kierował do Allegro. Nie mogę załączyć screena z maila z PayU z numerem transakcji, ale zobacz linka, którego zamieścił serwis-texas

https://www.youtube.com/watch?v=iv0HpCbHfao

oznacz moderatorów

przemok83
#7 Wielbiciel#

Przechwytywanie.JPG

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

Dla wszystkich którzy nie rozumieją.

Chodzi o tą legendarną już akcję Allegro z PayU

https://www.youtube.com/watch?v=iv0HpCbHfao

oznacz moderatorów

przemok83
#7 Wielbiciel#

Jeden człowiek, który przeczytał wiadomość. Gdybym mógł, poleciłbym Ciebie jako moderatora. Temat taki, że Allegro samo powiedziało, że widzą te pieniądze i je zablokowali. Pisząc jak jest, że Allegro ukradło mi pieniądze, wątek edytowany, a moderator pisze o jakiś transakcjach poza Allegro. Nie skupiają się o czym piszę później, że pieniądze przetransferowane ostały do Allegro - mam screeny z PayU, ale złodzieje z Allegro mi je blokują ;/
W tym Allegro zrobiłbyś karierę, kierując dzbanami, którzy nie potrafią czytać. Mój problem, że zdarzenie miało miejsce wcześniej niż film z linku, który podałeś. Brawo za umiejętność czytania 🙂

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@przemok83 

Cześć. Dzięki za te miłe słowa. Pracować w Allegro na ten czas nie zamierzam 🙂

Do rzeczy. Proszę Cię abyś odpuścił sobie te mocniejsze słowa, to bardzo pomoże.

Twoja sprawa jest trudna i bardzo inna. Ja widzę szansę abyś tu uzyskał pomoc ale potrzebny jest spokojny ton konwersacji. Moja propozycja jest następującą. Po moim postem, wywołaj moderatorki używając opcji "OZNACZ MODERATORÓW" i spróbuj wytłumaczyć to jeszcze raz. Posługuj się zamieszczonym linkiem z YT. Ja oceniam moderatorki bardzo pozytywnie. Jest duża szansa że one przekażą Twoją sprawę w odpowiedni sposób na odpowiednie piętra Allegro.

To nie jest tak że one blokują specjalnie Twoje screeny. Być może są tam dane wrażliwe. Być może jest tak, że od ostatniego postu Majki żadnej tu już nie było.  Nikt ich tu nie oznaczał. Pisz na spokojnie. Będę obserwował ten temat! Powodzenia

 

 

oznacz moderatorów

przemok83
#7 Wielbiciel#

Napisałem jeszcze raz na Allegro nie mówiąc o sposobie przeprowadzenia transakcji, tylko wysłałem do nich screen (potwierdzenie przelewu od PayU z informacją, że środki zostały poprawnie rozliczone w Allegro) dołączając nazwę firmy (właściciela rachunku) ustalonego w toku postępowania policji i prokuratury. Dostałem konkretne informacje* i z tymi informacjami idę do prokuratury. Niech Allegro uszczelnia swój system. Muszę zaraz zadzwonić do PayU i regulatorów, bo skoro jest dziura w systemie, a PayU jest regulowanym podmiotem, a pieniądze uciekają przez dziurę w Allegro... - zabieram się do pisania pisma do prokuratury z prośbą o otwarcie ponownie postępowania (ewentualnie złoże nowy wniosek na Allegro - zgodnie ze wskazaniem od PayU, ustalenia policji i prokuratury potwierdzają brak wpływów na konto firmy, do której należy rachunek).

*Problem w tym, że z tematem bujam się od sierpnia i nie ma woli przyjmowania tematów, zapoznawania się z nimi. Odbijasz się od ściany. A moderator pisze - transakcja przebiegła poza Allegro.

 

oznacz moderatorów