anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jaki sposób otrzymać płatny kod, do zwrotu towaru do Chin, do paczkomatu InPost?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:48620383
#7 Wielbiciel#

Kupiłam towar produkowany w Chinach, nakładkę na kierownicę Peugeota 5008.  Przy zakupie zwracałam uwagę na sposób dostawy i wybrałam taki, aby móc skorzystać z paczkomatu InPost. Dostawa się spóźniała i po interwencji została skierowana na dostawę DPD kurierem, czego nie zamawiałam. Przekierowałam ją do paczkomatu InPost. Nakładka nie pasuje do mojej kierownicy. Chcę ją zwrócić i okazuje się, że jedyną możliwością jest własna wysyłka bezpośrednio do Chin. Allegro poinformowało mnie, że mogę  zwrócić nakładkę przez Allegro  i wykupić płatny kod zwrotu, za 12,99 zł. Nie mogę uzyskać tego kodu, ponieważ nie działa opcja "Zmiana sposobu wysyłki". Ciągle wyświetla się jedna opcja "Zwrot własny", gdzie mam podany adres bezpośrednio do Chin. Nie wiem co mogę w tej sytuacji zrobić ??? Czy ktoś może mi pomóc????

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście ze nie działa i oczywiście że tak nie zwrocisz ponieważ InPost działa w Polsce a później co? musisz odesłać na własny koszt, ale jest duża szansa że coś się uda ponieważ jak nie pasuje to nie zwrot tylko reklamacja, więc otwórz dyskusję, tu sprzedajacy am 24godz. na odpowiedź i masz pomoc Allegro i jak odeślesz na reklamacje(jakby do tego doszło) to sprzedajacy po rozpatrzeniu jej zwraca Ci koszt odesłania, otwieraj dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

@LEW433  napisał(a):

Oczywiście ze nie działa i oczywiście że tak nie zwrocisz ponieważ InPost działa w Polsce a później co? musisz odesłać na własny koszt, ale jest duża szansa że coś się uda ponieważ jak nie pasuje to nie zwrot tylko reklamacja, więc otwórz dyskusję, tu sprzedajacy am 24godz. na odpowiedź i masz pomoc Allegro i jak odeślesz na reklamacje(jakby do tego doszło) to sprzedajacy po rozpatrzeniu jej zwraca Ci koszt odesłania, otwieraj dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa


Proszę, odpowiedz mi na pytania:

1. Możesz podać przybliżony koszt odesłania do Chin?

2. Jeśli wyślesz zwrot/reklamację, to skąd masz pewność że w ogóle trafi do Sprzedawcy? Jaką masz pewność, że nie otrzymasz zwrotnego filmu z rozpakowywania, ze paczka była pusta?

3. Jeśli jakimś cudem trafi do Sprzedawcy w Chinach i on odrzuci reklamację, to jakie będą tego konsekwencje?

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:48620383 Cześć. 🙂 Czy chodzi o zamówienie numer 55095fb0-465b-11ee-ae66-4dac3a82347d (oferta numer 13502205156)?

Jeśli tak, to nie wybrałaś dostawy do Paczkomatu, bo takiej w ofercie nie było dostępnej. Wybrałaś paczkę pocztową priorytetową. Nie ma możliwości zwrócenia tej paczki za pomocą metody Paczkomaty InPost. 

Jeśli chodzi o inne zamówienie, to daj znać (i podaj numer tego zamówienia)

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:48620383
#7 Wielbiciel#

Dziękuję. Propozycja zwrotu przez Allegro za pomocą InPost padła na początku od Allegro, za 12,99 zł. Później Allegro już tej propozycji nie ponowiło. Z uwagi na wysokie koszty zwrotu do Chin sklep podjął decyzję o zwrocie pieniędzy bez konieczności odesłania towaru. Tak więc sprawa została zakończona, dla mnie bardzo pomyślnie.

oznacz moderatorów
noak
#1 Nowicjusz#

Jeżeli sprzedawcy z Chin są dopuszczeni do rynku zbytu na platformie Allegro na rynku europejskim, to dlaczego nie muszą respektować praw konsumenta czy regulaminu Allegro ? Temat widzę poruszany jest wielokrotnie. Korzystam od ponad 20 lat z Allegro, bo tu jako kupujący czuję się bezpiecznie. Zgodnie z prawem handlowym, towar zakupiony poza siedzibą firmy (czyli internetowo) mam prawo zwrócić sprzedawcy w terminie do 14 dni. Na Allegro w przypadku ofert z Polski nie ma żadnego problemu. Przy zakupie w Chinach już jest. Sprzedający w razie wycofania się z zakupu oferuje np. niższą cenę za i tak niepotrzebne nabywcy produkty, uświadamiając, że koszt zwrotu towaru do Chin na koszt nabywcy i tak przerośnie wartość zamówienia. Gdzie tu moje prawo do darmowego zwrotu na Allegro ? Dlaczego chińskie oferty występują na platformie ? Przecież gdyby kupujący chciał się bawić w ryzykowną ciuciubabkę z chińskimi sprzedawcami to od tego są **piiip**s, Alibaba i inne platformy handlowe. Nie rozumiem także, dlaczego w filtrach nie można wyeliminować ofert z Chin. Nie byłaby to ich dyskryminacja, a jedynie zadbanie o komfort kupujących, bo teraz jest to raczej działanie na ich szkodę.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Spokojnie odeślesz to jako list, to nie waży więcej niż 2 kg (a raczej ma niej niż 0,5 kg).
Cenowo za list polecony wyjdzie:
- do 100 g - 19,40 zł
- do 350 g  - 20,00 zł
- do 500 g - 29,30 zł

Za list wartościowy (wartość 200 zł, bo od 151 do 200 zł jest jedna cena) zaś:
- do 100 g - 23,40 zł
- do 350 g  - 24,00 zł
- do 500 g - 33,30 zł

Maksymalne wymiary przesyłki listowej to: długość + szerokość + wysokość <= 90 cm, najdłuższy bok <=60 cm. Masa brutto <= 2000 g (2 kg).

Do przesyłki koniecznie musi być dołączona deklaracja celna CN22 lub CN23. Należy ją wypełnić w języku angielskim (wymóg poczty chińskiej). Dla listów Chińczycy wymagają jednego egzemplarza deklaracji (przy paczkach zaś dwóch).

oznacz moderatorów