anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wezwanie do zapłaty od Credit Agricole Pomocy !

Negocjator_2004
#8 Zapaleniec#

Witam potrzebuje porady bo padłem ofiara oszustwa. Dzisiaj czyli 09.11.23 otrzymałem wezwanie do zapłaty od Credit Agricole kwoty 1500zł. Byłem przekonany że to jakies nieporozumienie albo próba wyłudzenia . Udałem się do banku ,ku mojemu zdziwieniu w systemie rzekomo na moje dane były udzielane pozyczki na kwote 2x po 1500zł w Marcu tego roku i raty nie są spłacane. Na prosbe do pana w okienku o wgląd do umowy zeby zapoznac się co rzekomo kupiłem na raty ( Bo taka sytuacja niemiała miejsca ), dostałem informacje że musze dzwonic do Windykacji Credit Agricole bo on mi nie udzieli informacji. Powiedzial mi tylko ze prawdopodobnie chodzi o zakupy na allegro. 

Czy mozna jakos sprawdzic  czy z mojego konta były robione zakupy na raty ??? Bardzo prosze o pomoc jesli ktos moze mi cos doradzic

Ps. Jutro jeszcze raz jade do banku bo dzis za szybko dałęm sie spławic oraz pózniej na policje 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

kostas11
#21 Demiurg#

@Negocjator_2004 na raty przez allegro ? musiał byś mieć włamanie na konto, maila, telefon żeby taki zakup zrobić 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Negocjator_2004
#8 Zapaleniec#

Szukam jakiegos tropu bo sytuacja mnie dopadła której nie jestem w stanie zrozumieć. Na allegro oraz online robie zakupy 20 lat zawsze starałem sie byc ostrozny. Niewiem co mam robic . Jutro w banku oraz na policji tez pewnie bedzie ciezko o jakas pomoc.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Włamania na konto i zakupu nie zauważyłeś? : @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Negocjator_2004
#8 Zapaleniec#

Nie zauwazyłem nic podejrzanego. 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Negocjator_2004 a mas aktywne allegro pay?

oznacz moderatorów

Negocjator_2004
#8 Zapaleniec#

Nie

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Negocjator_2004 bardzo mi przykro, że spotkała Cię taka sytuacja. Na Twoim koncie nie ma żadnych ukrytych zakupów z tego okresu (sprawdziłam od 1.01.2023). Credit Agricole jest jednym z naszych partnerów przy ratach PayU, jednak aby wziąć te raty trzeba wypełnić wniosek, podać swoje dane, potwierdzić to kodem sms, a na Twoim koncie nie ma takiego zakupu, więc nie doszło też do włamania na konto. Na Twoje dane nie ma też innego konta na Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Negocjator_2004
#8 Zapaleniec#

Dziekuje za sprawdzenie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ciekawe więc skąd taka informacja?🤔

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Negocjator_2004 to nie musiało być allegro

to może być wyłudzenie z innych miejsc np: od telekomów

Credit Agricole to patologia. Kilka dobrych lat temu ktoś podrobił naszą pieczątkę i fabrykował zaświadczenia o zarobkach w celu wyłudzenia kredytów właśnie w tym banku w różnych oddziałach. Informowaliśmy bank, w końcu złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa - bank to olał.

 

 

 

 

oznacz moderatorów

Negocjator_2004
#8 Zapaleniec#

Czy ma Pan dla mnie jakas rade ? Poza zastrzezeniem dowodu? Jesli tego  bedzie wiecej to niewiem co zrobie 😕

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Negocjator_2004 udaj się do prokuratury, inaczej nic nie zrobisz, może uda się wstrzymać egzekucję, na dziś to nie wiele wiesz, jak został zaciągnięty kredyt, czy ktoś podrobił podpis czy to kredyt online, masz dwie linie obrony, podpis = grafolog, jak online dowodem jest brak wpływu na Twoje konto więc składaj reklamację 😞

A dowodu nigdzie nie wysyłałeś zeskanowanego, ale to tylko gdybanie bo nie wiesz jak został zaciągnięty 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Negocjator_2004
#8 Zapaleniec#

No dokładnie niestety dzis nic niewiem . Mam nadzieje ze jutro w banku uzyskam jakies pomocne informacje. Bardzo dzieki za pomocne rady

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

adwokat, pismo do banku, zawiadomienie do prokuratury przeciwko bankowi i itp

oznacz moderatorów

Negocjator_2004
#8 Zapaleniec#

Dziekuje za rady 

oznacz moderatorów