anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam. Zwracam towar pomimo że jeszcze go nie otrzymałam.

juser80
#8 Zapaleniec#

Dzisiaj dowiedziałam się, że przedmiot, który jest mi pilnie potrzebny sprzedający dostarczy dopiero za ok 3 tygodnie.  Nie mogę tyle czekać, więc zamówiłam od innego sprzedającego gwarantującego dostawę za 3 dni. W szczegółach zakupów nie miałam już opcji anulowania zakupu więc wysłałam formularz zwrotu towaru. Co powinnam teraz zrobić, ponieważ aplikacja kieruje mnie do określenia formy zwrotu towaru itd., którego jeszcze mi nie przysłano. Czy pozostaje mi czekać i po odbiorze fizycznie go odesłać? 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@juser80 Jeśli zgłosiłeś zwrot, to wystarczy. Warto jeszcze napisać do sprzedającego i poinformować go dodatkowo o rezygnacji. Sprzedający zwróci Ci pieniądze. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

juser80
#8 Zapaleniec#

Też tak właśnie uważam, napisałam do sprzedającego. Płatności dokonałam przez Allegro Pay. Mam nadzieję, że nie będzie z tego kłopotu. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@juser80 Masz zakładkę "Moje zakupy" klikasz zwrot i już wystarczy , sprzedajacy nie wysłał więc powinien wg Allegro zwrócić środki w 2dni.

oznacz moderatorów

daro1504
#7 Wielbiciel#

Nie wiem czy to tak działa. Ja zamówiłem towar potem się rozmyśliłem  zgłosiłem zwrot mimo że towar nie został jeszcze wysłany, pisałem do sprzedającego a i tak musiałem czekać na towar jak przyjdzie.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Tak z ciekawości, przy zakupie nie było informacji o czasie wysyłki ? Wyraźnie podanego ,według zaleceń Allegro , czyli w ich  odpowiednich zakładkach ? Czy dopiero po zakupie sprzedający poinformował o opóźnieniu w wysyłce ?

oznacz moderatorów

juser80
#8 Zapaleniec#

Kupowałam dwa przedmioty w tego sprzedającego i zwróciłam uwagę na termin dostawy, najprawdopodobniej na ten pierwszy był krótki, a na drugi produkt już nie. Zauważyłam dopiero gdy przesyłka nie została nadana do paczkomatu w przewidywanym terminie...

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@juser80 a jeśli był to produkt spersonalizowany i była o tym informacja, to być może nie przysługuje ci prawo zwrotu. Może chociaż link do aukcji, to sprawdzimy jakie były tam warunki oferty. My analizujemy fakty, a nie klepiemy postów bezmyślnie jak Lew.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

juser80
#8 Zapaleniec#

Nie, to nie był produkt spersonalizowany. Kupione były dwa produkty. Na drugi faktycznie termin był odległy, a zwróciłam uwagę wrzucając do koszyka tylko pierwszy. To księgarnia. Tamta oferta już widnieje jako zakończona, w nowej widoczny jest długi termin planowanej dostawy. 

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Acha. "Nie zwróciłam uwagi" , panie moderatorki, może warto by to jednak , tak jak lubicie, "zgłosić to do odpowiedniego działu" bo klienci jednak gubią sie w waszych zakładkach i czasach dostaw ? Warto jednak by to poprawić żeby było to wyraźniej podawanie. A wiem że sie da bo tak zrobiliście w częściach elektronicznych. Nie zakupię jeśli nie potwierdzę że zapoznałem sie ze stanem towaru. Więc może,  jeśli coś ma wysyłkę dłuższą też dodać opcję "ZAPOZNAŁEM SIE Z CZASEM WYSYŁKI DŁUŻSZYM NIŻ NA WCZORAJ " ?

 

oznacz moderatorów

juser80
#8 Zapaleniec#

Osobiście zdarzyło mi się to pierwszy raz od kilkunastu lat, więc nie widzę większego problemu. Kupując dwie książki nie spodziewałam się że jedna z nich może być dopiero za 18 dni. A pierwsza za 3 dni.... 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@juser80 Nie daj się wciągnąć w ich narracje- sprzedających masz prawo odstąpić od umowy zakupu w każdym momencie.

oznacz moderatorów

juser80
#8 Zapaleniec#

No tak 😐

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@LEW433  napisał(a):

@juser80 Nie daj się wciągnąć w ich narracje- sprzedających masz prawo odstąpić od umowy zakupu w każdym momencie.


@LEW433 Może chcesz się ze mną spotkać w sądzie i udowodnić swoje teorie wyssane z palca? W tym miejscu wzywam Ciebie do podania konkretnego przepisu, w którym przy zamówieniu spersonalizowanym możesz zrezygnować z zakupu w każdym momencie.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Spotykaj się z kim chcesz i kiedy chcesz, towar nie został dostarczony i do czasu otrzymania ma prawo odstąpić od umowy zakupu w każdym momencie do tego czasu a wy tu nastraszacie go jakby komuś coś złego zrobił. Więc czytaj cały wątek i od samego początku kupujący pisze że towaru jeszcze nie otrzymał i ta odpowiedź się do tego odnosi, nie wyrywaj z kontekstu.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@LEW433 Przepisy proszę podać, które pozwalają na rezygnację z zakupu spersonalizowanego w każdym momencie przed wysyłką. Czy ta prośba za trudna? Ja wiem kiedy i na jakich zasadach może się to odbyć, ale jest ale. Więc wykładnię przepisów proszę, a nie wymysły.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

juser80
#8 Zapaleniec#

Na długość wysyłki miał wpływ jeden z produktów w koszyku. Może mógłby pojawiać się wówczas komunikat, że jeden z produktów ma dłuższy termin realizacji 🤷 i nie czuję się skłócona 😉 pierwszy raz korzystam z tego miejsca i zapewniliście mnie, że wszystko gra, to mi wystarczy! Pozdrawiam serdecznie i życzę spokojnego popołudnia. 

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Właśnie  dlatego sie zapytałem i zaciekawiłem tematem . Absolutnie nic Ci ne zarzucam. Po prostu jako sprzedający mam podobne sytuacje czasami . Allegro mogło by to poprawić odpowiednim powiadomieniem, ostrzeżeniem że przedmioty w koszyku mają różny czas wysyłki. Było by prościej i wygodniej tak dla sprzedających i kupujących.

oznacz moderatorów