anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wymiana towar za towar, bez zwrotu gotówki.

elwizek
#7 Wielbiciel#

Witam.

Kupiłem kilka przedmiotów od jednego sprzedawcy.

Towar ze względu na swoje gabaryty przyszedł w 5 paczkach.

Przy odbiorze z paczkomatu zorientowałem się że 1 z 5 paczek zawiera inny asortyment i chciał bym ją zamienić.

Sprzedający zgodził się wysłać dobra paczkę a ja muszę mu odesłać tą nieprawidłową która trafiła do mnie.

Próbując zrobić zwrot towaru wyskakuje mi kwota którą powinien zwrócić mi sprzedawca.

Oczywiście tej kwoty nie chcę bo po prostu wymieniam towar, a nie rezygnuje ze sprzedaży.

Czy jest gdzieś opcj wymiany towaru?

Chodzi mi o wymianę,zwrot na zasadach allegro.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mdrogeria
#21 Demiurg#

elwizek odeślij zwyczajnie płacąc za przesyłkę , jeśli zwrot wynikł z błędu sprzedawcy musi pokryć wszystkie koszty jakie poniosłeś w związku z wymianą /.

Możesz skorzystać z systemowej opcji zwrotu pod warunkiem ,że z pewnością chesz zatrzymać pozostałe produkty i nie będzie potrzeby ich odsyłać . Sprzedawca wyśle Ci właściwy towar zamiast zwrotu środków .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@elwizek Nie myl zwrotu z reklamacją. Sprzedawca, jeśli Ci wysłał niewłaściwy towar, na nic nie musi się godzić. To Ty masz prawo do reklamacji na podstawie rękojmi. Odsyłasz wtedy niezgodne z opisem, pomylone towary na jego koszt, a on musi Ci dosłać na swój koszt właściwe przedmioty + oddać Ci koszt odesłania. Gdyby tego nie zrobił, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś tam o pomoc pracownika Allegro, który dobrze zna zasady reklamacji, więc udzieli Ci wsparcia. 

Jeśli jednak koniecznie chcesz to odesłać przez Allegro, tak zwanym zwrotem, za darmo, możesz to zrobić. Nie ma wtedy większego znaczenia, co tam wpiszesz, jaką kwotę itp. Po prostu po zwrocie sprzedawca nie odda Ci pieniędzy, tylko dośle właściwy towar. 

Na Allegro nie ma opcji wymiany towaru, jest tylko zwrot konsumencki i reklamacja. Przy zwrocie i przy reklamacji, jeśli to uzgodnisz ze sprzedawcą, on wymieni Ci towar. 

Poczytaj w necie o zwrotach i reklamacjach. 

oznacz moderatorów