anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wypłata zgromadzonych środków

kedolw_12
#8 Zapaleniec#

Przy wypłatach zgromadzonych środków są 2 opcje PayU  i Przelewy24

Mam zweryfikowane i aktywne Przelewy24

Czy muszę mieć też aktywną usługę PayU jeśli chce tylko wypłacić pieniądze za sprzedany przedmiot ?

Jeśli PayU jest obowiązkowe to powinno być zaznaczone jako obowiązkowe !!!

Pytam ponieważ PayU mam nie zweryfikowane .

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

LEW433
#21 Demiurg#

@kedolw_12 Wygląda to tak że zawsze lepiej zweryfikować konto do wypłat prze sprzedaniem, bo bywa różnie i wówczas środki leża na Allegro i nie da się ich wypłacić, teraz jak sprzedajesz to należy mieć aktywowane i PayU i Przelewy24, nie wiesz którym pójdzie płatność od kupującego. Aktywuj!

oznacz moderatorów

kedolw_12
#8 Zapaleniec#


Dzięki za szybką powiedź. Bez urazy proszę , bo to przypomina mi odpowiedź ,kiedy jakiś dziennikarz zadaje pytanie znanej opcji politycznej, i otrzymuje 100 odpowiedzi tyle że nie na temat. Jeśli jest tak jak piszesz,to powinno być zaznaczone koniec i kropka . Dlatego dowiedź twoja nie jet la mnie satysfakcjonująca.

Tak jak jest obecnie to ja  mogę się  tylko domyślać dlaczego tak jest .
Jeśli PayU jest obowiązkowe to powinno być zaznaczone jako obowiązkowe !!!

Chciałbym to mieć że tak powiem czarno na białym.

Ps.
Przewałkowałem cały internet i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie i nie chce już dłużej się domyślać .
Mimo wszystko za opowiedź serdeczne Dziękuję.

oznacz moderatorów

kedolw_12
#8 Zapaleniec#

Wciąż czekam na odpowiedź.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na Allegro masz 2 operatorów płatności i jak prowadzisz sprzedaż należy mieć obu aktywowanych.

oznacz moderatorów

kedolw_12
#8 Zapaleniec#

Proszę mi wskazać gdzie tak pisze, lub jest to wyszczególnione

oznacz moderatorów

kedolw_12
#8 Zapaleniec#

Oczywiście to też czytałem. Na Allegro jestem ok. 14 lat i nigdy żadnych problemów nie było.   Więcej kupuję a mniej sprzedaję ,

Została zlikwidowana wypłata środków przekazem na adres domowy.

Było to dla mnie bardzo wygodne. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ok, miłego.🤗

oznacz moderatorów

kedolw_12
#8 Zapaleniec#

Jeśli ktoś odpisuje to proszę nie pisać że ;

Cyt; bywa różnie , środki leża na Allegro , nie da się ich wypłacić,itd.
Do mnie takie odpowiedzi nie docierają a jeśli ju to to szybciej "Przepraszamy Mamy chwilową awarię "

Wciąż czekam na odpowiedź.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kedolw_12  Odpowiedź jest prosta, nie musisz mieć aktywowanego ale jak będą środki na tym koncie PayU to ich nie wypłacisz.

oznacz moderatorów

kedolw_12
#8 Zapaleniec#

Odpisałem (wyżej  do góry)

oznacz moderatorów

kedolw_12
#8 Zapaleniec#

BARDZO DZIĘKUJĘ za  konwersację.

Wciąż czekam na odpowiedź.

 

oznacz moderatorów

kedolw_12
#8 Zapaleniec#

 Jestem trochę zmęczony .

Do jutra.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@kedolw_12 Wszystkie informacje, jakie otrzymałeś w wątku, są prawdziwe. Nie będziemy też umieszczać komunikatu o obowiązku zweryfikowania konta do wypłat PayU, ponieważ nie jest to obowiązkowe, nie sprawi to, że będziesz miał na przykład zablokowaną możliwość sprzedaży. Ale to, jaką metodę płatności wybierze kupujący, jest już inną kwestią. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

kedolw_12
#8 Zapaleniec#

Jestem zdziwiony  że dotychczas było wszystko OK  i niezależnie w jaki sposób ktoś płacił .Przez 14 lat raz w miesiącu  przychodził listonosz z kasą.  To że jestem dociekliwy to robię to dla potomnych . Jeśli chodzi o mnie to nie chcę się domyślać

 

Może ktoś z moderatorów  bardziej to uzasadni.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kedolw_12  cóz zdaje sie że nie muszą, w zasadzie moze w ogóle nie ukatywniać wyplat.

Niemniej kupujący opłacając zakup może wybrać zarówno operatora PAY-U jak i operatora PRZELEWY 24 ( tego nie mozesz zmienić , ustawić ani nie masz na to wpływu). wiec skutek bedzie taki:

Jeśli kupujący wpłaci za zakup w PAYu  to po prostu nie wypłacuisz tych środków . Dopiero po weryfikacji bedziesz mógł to zrobić.

Ale generalnie nie musisz mieć aktywnych obydwu operatorów, ba nie musisz mieć żadnego aktywnego - jeśłi chcesz aby Twoje środki leżały u tych operatorów na koncie bez możliwości wypłaty.

Jesli jednak bedziesz chciał wypłacać środki ze sprzedaży myśle że warto mieć aktywowane możliwości wypłaty u obydwu operatorów.

oznacz moderatorów