anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawianie faktur na adres dostawy wpisany w dane konta (dostawa do paczkomatu)

Fotohobby
#7 Wielbiciel#

Szlag mnie trafia, 3 raz trzech różnych sprzedawców wystawia faktury które powinny być imienne na dane adresu dostawy wpisane w dane konta (ten adres to miejsce pracy czyli nazwa firmy) i każdy ze sprzedawców piszę że "Witam, z automatu wystawiamy fakturę imienną " Jaką fakturę imienną skoro to dane dostawy (w opcji paczkomat nie mają żadnego sensu)

Czy allegro.pl dostarcza dane do sprzedawców w sposób losowy, czy sprzedawca za pomocą jakiś dziwnych narzędzi przez APi losowo parsuje sobie losowe pola. Naprawdę szlag mnie trafia .

Przykładowo :

 

9176873961
10529251386

 

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

@Fotohobby Faktury powinny być wystawiane na adres, który podasz po zaznaczeniu pola "chcę otrzymać fakturę". Jeśli otrzymałeś fakturę na inny adres, domagaj się korekty, jeśli to nie pomoże, otwórz Dyskusję 🙂

To Ty jesteś ten sam Fotohobby z Cafe Allegro? Chyba się znamy w kontekście pewnej znanej wtedy forumowiczki, dominującej w tym czasie na CP  🙂

oznacz moderatorów

hebab
#7 Wielbiciel#

Witam, a co w przypadku gdy zakup jest bez zaznaczenia pola ,,chcę otrzymać fakturę,, a faktura wystawiona jest na adres wysyłki podany podczas zakupy(do firmy mojej żony). Na pytanie czemu nie wystawiono dokumentu na dane kupującego odpisaniomi że tak się robi na Allegro. To gdy w opcji wysyłki podam adres sąsiada, to na niego też będzie wystawiony dokument? Dziekuję z góry za porady.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@hebab  

Ale to taki problem zaznaczyć to pole, ewentualnie we wiadomości do sprzedającego podać dokładne dane do faktury? Sprzedający nie jest jasnowidzem i nie ma obowiązku przeprowadzać śledztwa, który adres jest tym  właściwym.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

hebab
#7 Wielbiciel#

nie jest problemem podać danych do faktury, tylko ja nie chciałem faktury i nie zaznaczałem pola że chcę fakturę. ył to piecyk gazowy i wystawiono na firmę żony na adres wysyłki. Gdyby był dokument na mnie jako kupującego-byłoby ok, a tak to firma powinna księgować wszystkie faktury na nią wystawione. Jeszcze ja montuję piecyk na moim mieszkaniu i z miomi danymi-jak przyjedzie serwis to może też się dopatrzyć że inny adres.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Jeśli nie zaznaczysz 'chcę fakturę' i nie podasz danych, to fakturę wystawia się na adres główny (zamieszkania).

oznacz moderatorów

hebab
#7 Wielbiciel#

sprzedający twierdzi że jak nie zaznaczam pola ,,chcę fakturę,, to jest ona wystawiana na adres wysyłki. Mam rozpoczętą dyskusję ze sprzedającym i on idzie w zaparte że tak ma być. 

oznacz moderatorów

D1213
#7 Wielbiciel#

Tak właśnie powinno być - ale nie jest niestety. Osobiście też odbieram prywatne (zwłaszcza większe) przesyłki kurierskie pod adresem Firmowym i bardzo często w środku zamiast paragonu fiskalnego faktura imienna wystawiona zamiast na adres główny (adres płatnika / zamawiającego / adres zamieszkania nabywcy) na jakieś dziwne dane sklecone przez sprzedawcę z adresu dostawy i nazwy firmy gdzie odbierano dostawę. I też mnie szlag trafia bo są problemy z rejestracją gwarancji, odsprzedażą itp. Bardzo bym chciał żeby ktoś wreszcie zrobił z tym porządek.

oznacz moderatorów