anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyszukiwanie tylko po nazwie produktu.

Wacholek84
#1 Nowicjusz#

Szanowny zespole allegro i szanowni allegrowicze. 

Chciałbym zapytać się w jaki sposób mogę posortować oferty by fraza jaka wpisałem w wyszukiwarce była wyszukiwana tylko w nazwie produktu/oferty? 

Mogę włączyć szukaj również w opisie aukcji ale nic poza tym. 

Mój problem powstał wówczas gdy allegro zdecydowało się dołączyć sekcje "pasuje do" do wyszukiwania. 

Niestety nikt nie sprawdza jakie informacje wrzucają sprzedający w tej sekcji, a w większości są to błędne informacje. 

Dam przykład:
Chcę wyszukać wszystkie produkty do motocykla Yamaha MT-01. Po wpisaniu w wyszukiwarce MT-01 pojawia się 44566 ofert. I rozumiem, że pojawiają się tam również informacje produktów niezwiązanych z motocyklem bo np inni producenci też mają taką nazwę produktu. Ograniczenie jedynie do kategorii "Części motocyklowe" daje nam 43938 ofert. No dobrze, rozumiem, może to jest popularny model( nie, nie jest :)) i jest dużo ofert. Ograniczmy się więc przykładowo do kategorii Elementy nadwozia -> Szyby. 1012 ofert. I jest to o tyle ciekawe, że ten motocykl fabrycznie nie ma szyby. Patrząc na oferty znajduję sporo (jakiś 1%) szyb dedykowanych do MT-01 ze słowem MT-01 w nazwie produktu. Reszta to są albo uniwersalne do "wszystkich" motocykli ( nie, nie są do wszystkich) albo np KASKI, które nie pasują do żadnego motocykla na świecie. Dla przypomnienia dodam, że są to oferty z kategorii Części i wyposażenie motocyklowe -> Części motocyklowe -> Elementy nadwozia -> Szyby. Może żaden pracownik zespołu allegro nie jeździ i nie zna się na motocyklach ale nie słyszałem by kiedykolwiek w historii motoryzacji jakaś firma, nawet garażowa, wypuściła na rynek motocykl, do którego trzeba by było montować kask. A jeżeli nawet taki motocykl istnieje ( : -) ), to oferta nie powinna znajdować się się w tej kategorii. 

Przeglądając otchłanie allegro można natrafić na steki tysięcy ofert, które są nieprawidłowo opisane. Rozumiem, że dla allegro jest to zysk. Nie ważne jakie oferty są wystawiane, byle by były wystawiane. Niestety bardzo wielu moich znajomych rezygnuje zakupów na allegro bo nie są w stanie dokopać się do prawdziwej oferty przeglądając oferty z niewłaściwych/fałszywie dopasowanymi ofertami. A jest to w szczególności problematyczne w dziale motoryzacja. Ten proceder trwa od wielu miesięcy i zgłaszałem ten problem kilkukrotnie. Były podejmowane działania dotyczące pojedynczych ofert ale to za mało, allegro powinno zadziałać globalnie. 

Bardzo więc proszę o wskazanie sposobu na filtrowanie ofert po ciągu znaków w nazwie bez uwzględniania jakichkolwiek innych źródeł danych. A jeżeli taka funkcjonalność nie istnieje to byłaby wyjątkowo użytecznym dodatkiem przy nadchodzącej aktualizacji allegro.

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

majster_man
#14 Krzewiciel#

Żeby wyszukać coś na allegro trzeba być informatykiem - allegro to nie dla zwykłych ludzi. Szukałem kawiarki, straszne zamieszanie z tym wyszukiwaniem - niby znalazłem 3397 zł ale boję się kupić bo nie lubię przepłacać. Przy okazji zakupów spożywki zaszedłem do sklepu stacjonarnego cena 3397 plus 3kg niezlej kawy + 2 fajne szklanki + 250 zł cashback na konto. 

Jak można łatwo s. pierniczyć portal poprzez przedobrzenie, ja tu nie potrafię już nic dla siebie wyszukać bo boję się że wyskakują tylko najdroższe oferty i ktoś mnie chce zrobić w bambuko.

oznacz moderatorów

Wacholek84
#1 Nowicjusz#

Nie da się ukryć, że oferty są różnie pozycjonowane. Można jednak sobie posortować od najtańszej i to działa. To czy ta oferta będzie najtańsze w ogóle to już inna sprawa. Ale, żeby popełnić taką potężna gafę by szukać po "pasuje do" to jest po prostu strzał w kolano. Jestem z allegro od prawie 18 lat i kiedyś ( nawet całkiem niedawno) było tylko wyszukiwanie po nazwie oferty lub ewentualnie po opisie. Wszystko można było znaleźć. Był to kiedyś największy portal do sprzedaży części motoryzacyjnych do wszystkiego. Nie dziwie się, że wszyscy teraz uciekają do konkurencji. 

Mam dwa sposoby na odfiltrowanie tego typu śmieciowych ofert.

1. Zaznaczenie używane. Do starszych sprzętów praktycznie nie ma żadnych nowych sztuk. Niestety są i takie oferty, które sprzedają nowe elementy, jak w wcześniej podałem szyby na przykład, które giną w otchłani chłamu. Nie rozumiem w zasadzie po co na allegro towary są podzielone na kategorie jeżeli tak naprawdę do niczego nie służą. Z przykładu kategorii szyby motocyklowe w sumie 62656 ofert. I co z tego jeżeli nie da się wyfiltrować tylko tych do Twojego motocykla. 

2. Zamiast wypisywać prawidłową nazwę modelu MT-01 wpisuje MT01. Nie ma takiego modelu (MT01) w "pasuje do" więc filtruje po MT01 w nazwie. Niestety nie wszyscy sprzedający umieszczają opis modelu w ofercie. Nie jest to rozwiązanie systemowe i na pewno wiele ofert nie jestem w stanie zobaczyć w ten sposób. 

oznacz moderatorów