anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyzwiska, obrażanie od sprzedawcy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Nieograniczona
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, co zrobić ze sprzedającym, który po zgłoszeniu wady towaru odpisuje m.in. "panie kolego tam w waszych stronach to normalne takie zachowanie w każdym domu? Proponuje udać się do specjalisty od spraw psychiatrycznych." To tylko fragment. Allegro nie reaguje w dyskusji, Sprzedawca nie proponuje żadnego rozwiązania, niejednokrotnie dostał negatywną opinię za podobne zachowania, ale najwidoczniej może zostać bezkarny. W dodatku sprzedaje towar pochodzący z demontażu, który nie jest sprawny, jest nowy, ale jest wadliwy. 

Podkreślę, że ja nie obraziłam w żadnym zdaniu Sprzedawcy, bo nie miałam ku temu powodów, kulturalnie zgłosiłam swoje roszczenie. Nie mogę odesłać towaru, bo to są baterie, które zamontowałam w urządzeniu i dopiero okazało się, że do niczego się nie nadają, a w aukcji zastrzeżone jest, że nie mam podstaw do odesłania towaru. Poza tym obawiam się, że nie dostanę i tak żadnego zwrotu, zostanę z niczym. 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
LEW433
#21 Demiurg#

Allegro nie reaguje? napisz że zgłosisz na Policję.: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
Nieograniczona
#7 Wielbiciel#

nie chcę się kompromitować takimi tekstami 🤣 a jednoczesnie sprzedawca obraża ile się da, a nie jest to zbyt miłe

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Po zamontowaniu, sprawdzeniu masz prawo do reklamacji.

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@LEW433: a co dokładnie autor tematu ma zgłosić na Policję? 😄

Polecenie udania sie do psychiatry? 😮

Chłopie wez ty sie w koncu obudź bo połowa twoich rad/odpowiedzi jest z **piiip**.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Nieograniczona jak sprzedawca żąda odesłania to trzeba odesłać, bez tego reklamację odrzuci i zostaniesz z niczym 😞 

Poprawnie wysyła się towar z pismem reklamacyjnym i czeka się 14 dni na decyzję, dopiero jak jest problem zaczyna się dyskusje !!!  

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Nieograniczona
#7 Wielbiciel#

Oczywiście, że towar odeślę, ale dyskusję zaczęłam (i słusznie), bo nie chcę zostać z 50% kwoty za to, że baterie były używane. Nie spełniają tego, co opisane w aukcji. Dobrze, że napisałam wcześniej, bo widzę, że to bardzo problematyczna osoba i obawiam się, czy nie otrze się to o jakiś Program Ochrony Kupujących, tylko pytanie, czy w ogóle są jakiekolwiek szanse, że Allegro się tym zajmie? Bez zamontowania baterii nie dowiedziałabym się, że mają o wiele mniejszą moc, niż deklarowana, a jednocześnie po zamontowaniu nie mogę ich zareklamować 🤣

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

Czekaj, czekaj... Ty liczysz na zatrzymanie towaru i zwrot pieniędzy? Bo na razie nie do końca wiadomo  co Ci chodzi- niby chcesz złożyć reklamację ale jednocześnie nie chcesz.

 

"Nie mogę odesłać towaru, bo to są baterie, które zamontowałam w urządzeniu"

"Oczywiście, że towar odeślę,"

??

 

Na ten moment Allegro się nie zajmie bo nie mają czym.

 

oznacz moderatorów
Nieograniczona
#7 Wielbiciel#

Mają, wyzwiskami, które padły w moją stronę, a Regulamin tego zabrania. Jeśli oni nie wyciągną z tego konsekwencji, to pójdę dalej, bo sobie nie pozwolę na takie zachowanie w sieci. A już olali całość 😉

Napisałam, że towar odeślę, ale po to robię dyskusję, żeby ustalić, czy mogę, bo Sprzedawca sprytnie zaznaczył w opisie aukcji, że nie przyjmuje zwrotów używanych rzeczy, a jeśli robi zwrot to 50%... 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Nieograniczona  "... że nie przyjmuje zwrotów używanych rzeczy, a jeśli robi zwrot to 50%... "

Małe nieporozumienie.  Srzedawca ma prawo obniżyć wartość zwróconej używanej rzeczy jeśli odeślesz bez podania przyczyny...  no bo ci kolor nie pasi.

Ale ty składasz reklamację, baterie nie spełniają wymogów opisanych w ofercie i sprzedawca musi  baterie przyjąć, potem je sobie sprawdza i może tak być że  uzna że są dobre - wtedy zgłaszasz sprzeciw i uruchamiasz dyskusję  z pomocą Allegro.  Jeśli nie odeślesz sprzedawca nie ma co sprawdzać i odrzuca reklamację  z automatu.

Jeżeli sprzedawca uzna twoją reklamację wtedy ma obowiązek dostarczyć przedmiot dobry i zwrócić koszt odesłania.  Jeżeli nie uzna  prosisz o pomoc i interwencję Allegro.

Poradzisz sobie...

I jeszcze jedno, żadnych telefonów, rozmów pokątnych tylko oficjalne wypowiedzi za pośrednictwem Allegro

Mam nadzieję że oficjalnie nie odwazy się używać słów obraźliwych, a jeśli,  to masz go na piśmie...

oznacz moderatorów
Nieograniczona
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Nie próbuję nawet innymi "drogami", bo tak jak wyżej, potem się tego nie udowodni. 

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@br. 

„…potem je sobie sprawdza i może tak być że  uzna że są dobre - wtedy zgłaszasz sprzeciw i uruchamiasz dyskusję  z pomocą Allegro.”

Naprawdę myślisz, że allegro ma prawo zmusić sprzedawcę do zmiany decyzji reklamacyjnej? Jeżeli kupujący nie zgadza się z decyzją sprzedającego, to są inne drogi, zgodne z prawem.

 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Agent051  "... myślisz, że allegro ma prawo zmusić sprzedawcę..."

Przecież wiemy wszyscy że Allegro do niczego sprzedawców nie zmusza. Każdy podejmuje decyzję samodzielnie, a że czasami niektórzy są do pewnych decyzji delikatnie nakłaniani..  to już inna sprawa.

oznacz moderatorów