anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Za ile czasu zwrócony towar będzie w Chinach?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:99006718
#8 Zapaleniec#

Kupiłem smartfon w październiku nie zgodny z opisem,po otrzymaniu przez kilka dni, zrobiłem zwrot przez pocztę polską, wszystko po instrukcji allegro zrobiłem.Teraz ja nie mogę zobaczyć czy przesyłka dotarła do celowego miejsca,uż minęło ponad 2 miesięca od wysłania z Warszawy.Może ktoś robił zwroty do Chin,ile u was zajmowało czasu na ten caly proces ??

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
Client:99006718
#8 Zapaleniec#

Screenshot_20230110-083109.png

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Twój list jeszcze nie dotarł do Chin.

Możesz jeszcze poczekać, lub zgłosić reklamacje na poczcie (masz na to 6 miesięcy od daty nadania).

W przypadku zaginięcia, uszkodzenia lub ograbienia przesyłki poleconej, maksymalna kwota odszkodowania zgodnie z art RL155 ust. 4 Regulaminu poczty listowej wynosi 30 SDR (DTS), co wg dzisiejszego kursu daje nam ~178 zł.

 

oznacz moderatorów
Client:99006718
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź, fajnie gdyby pieniądze się zwróciły, nawet po tak długim czasie

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

A nagrales pakowanie? Bo w chinach przysla ci filmik z otwarcia pustego opakowania ze nie moga zwrotu zrobic. Powinienes miec nr przesylki do trackingu? Bo jesli nie masz to nawet nie udowodnisz ze zwrot doszedl i bye bye kasa

oznacz moderatorów
Client:99006718
#8 Zapaleniec#

Nawet zdjęcia nie zrobiłem,mam tylko ten numer co dla poczty polskiej i kartka jaką z kodem włożyłem do przesyłki co allegro wygenerowalo 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To może trwać nawet lata świetlne (tak żartem) o ile w ogóle dojdzie . Nawet jak dojdzie to nie znaczy że kasa do Ciebie wróci tak szybko jak sam ją wpłaciłeś (o ile wróci). Zakupy w Chinach to jak loteria (znaleźć uczciwego sprzedawcę bardzo trudno).

oznacz moderatorów
Client:99006718
#8 Zapaleniec#

Teraz wiem co to jest)) chyba ostatni mój zakup z Chin 

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Moja przesyłka szła 6 tygodni z tego 3 tygodnie to kwarantanna w Pekinie (oczywiście informacja z China Post po PP nic nie widzi).

Tracking PP zatrzymuje sie na tym co masz. Reszta czarna magia.

Obyś nie trafił na śmiecia który bedzie twierdzić, że przesyłka przyszła pusta i wrzuci link do filmu. Zwracaj uwage na koperte (numer listu, odbiorca, nadawca, pewnie był jakiś "room").

Tam mają jeden wielki burdel. Wszystko sie miesza ze wszystkimi. Z mojej analizy wynika, ze jeden handlarzyna ma np. 10 kont, ma 5 roznych "room" w jednym budynku biurowym i tam kaze odslylac złom.

Oni myślą, że Polak nie jest w stanie sie polapac w tych kombinacjach 😉

Ciśnij handlarza. Pewnie bedzie Ci podsylac screeny z ich China Post gdzie bedzie info, ze
przesylka utknela na trasie (jeszcze nie dotarla i jeszcze nie dotarla).

PP niewiele Ci pomoże 😄
Zlozysz reklamacje to otrzymasz info, ze paczka jest w podróży, że to indywidualna sprawa przewoźnika w danym kraju, że masz być cierpliwy itp.

Temat rzeka.

Tak czy siak wielkim błędem Allegro było wpuszczenie tych sprzedawców na platformę.

 

oznacz moderatorów
Client:99006718
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję za taką rozłożoną odpowiedź)

lepiej było nie robić Allegrowcam tej mediacji z paczkami z Chin , dla tego jest Ali.....

Wciąż mam nadzieję, że pieniądze zostaną zwrócone, bo nie chciałbym mieć i używać tego smartfona nawet za darmo

 

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Client:99006718 Ali przez ostatnie pol roku zrobilo sie jeszcze wiekszym gu-fnem niz bylo. Mam trzy otwarte "dsipute" i konca nie widac. To jedna klika.
Poza tym do Ali nie masz formularza kontaktowego ani maila. A ich czat bot to syf.

oznacz moderatorów