anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zagubiona paczka

Niunia0310
#8 Zapaleniec#

Witam jak mam odzyskać pieniądze od sprzedawcy jeśli paczka wysłana 20 marca zaginęła i do tej pory nie wiadomo gdzie jest. Poczta niby jej ciągle szuka i nie ma rezultatu a ja musze się męczyć bo wzięłam ja na raty na allegro pay i nie mogę zrobić zwrotu do nadawcy nawet bo paczki nie ma i prawdopodobnie została ukradziona moim zdaniem. 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 jak nie ma znaczenia po jakim czasie? w ustawie masz napisane jasno

Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się:

1) 
dla umowy, w wykonaniu której przedsiębiorca wydaje towar, będąc zobowiązany do przeniesienia jego własności - od objęcia towaru w posiadanie przez konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik, a w przypadku umowy, która:
a) 
obejmuje wiele towarów, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach - od objęcia w posiadanie ostatniego towaru, jego partii lub części,
b) 
polega na regularnym dostarczaniu towaru przez czas oznaczony - od objęcia w posiadanie pierwszego z towarów;
2) 
dla pozostałych umów - od dnia zawarcia umowy.

gdzie w przypadku braku doręczenia paczki masz objęcie towaru w posiadanie, skoro go nie było bo paczka nie doszła?
oznacz moderatorów

Niunia0310
#8 Zapaleniec#

Paczka zaginęła we Wrocławiu poczta polska i nikt nie wie gdzie ona jest 😕

Ja na alegro wcisnęłam przez przypadek zwrot produktu ale nie dałam jak ponieważ nie otrzymałam produktu w ogóle 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Niunia0310 Nie musisz otrzymać przesyłki żeby odstąpić od umowy zakupu (zwrot), teraz niech sprzedający się martwi, ma 14dni na zwrot środków. Sprzedający zawiera umowę z przewoźnikiem a nie Ty, niech sobie składa reklamacje i czeka na odpowiedź.

oznacz moderatorów

Niunia0310
#8 Zapaleniec#

Tak ale w zwrocie muszę zaznaczyć czym zwracam produkt 😕 więc jak mam odstąpić od umowy jak nie mam jak zwrócić produktu? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Niunia0310 opisałem twoją sprawę do interpretacji do uokiku pewnie koło piątku bedzie interpretacja prawna wkleję jak przyjdzie

oznacz moderatorów

majkel33331
#3 Debiutant#

Tak samo mam z paczką Allegro One - do tej pory paczka nie dotarła - Jest opcja ZWROT TOWARU przed odebraniem paczki - więc ją uruchomiłem a teraz allegro mi każe tą paczkę odesłać jak jej nawet nie dostarczyli i sprzedawca nie chce pieniędzy odesłać na konto.

Mojm zdaniem jest to Oszustwo Allegro z tymi zwrotami przed odebraniem paczki.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Dzisiaj jest 25 marca, jak paczka była nadana 20 marca, to możemy mówić co najwyżej o opóźnieniu o jeden dzień roboczy (po warunkiem że to przesyłka standardowa i była nadana przed 15:00). Natomiast jak to paczka niestandardowa lub w gabarycie 2XL, to termin doręczenia upływa dopiero dzisiaj (pod warunkiem że była nadana przed 15:00). Mowa o Pocztexie, bo jak to Allegro Polecony lub Mini przesyłka, to jeszcze nie minęły 4 dni robocze. 

Zaginięcie przesyłki we wszystkich firmach kurierskiech, to nie doręczenie przesyłki w ciągu 30 dni od dnia następnego po dniu nadania.

oznacz moderatorów

Niunia0310
#8 Zapaleniec#

Aha ok dzięki 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

To za szybko na zaginięcie. 

oznacz moderatorów