anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakres odpowiedzialności

piotrmot
#7 Wielbiciel#

Witam, mam pytanie dotyczące odpowiedzialności za towar. Kupiłem na Allegro filtry do roborocka. Kupiłem zamiennik ( sprzedawca posiada dużo rzeczy do tego typu odkurzaczy). Na stronie sprzedawcy jest informacja iż filtr jest przeznaczony do tego modelu i jest wykonany w najwyższych z najwyższej jakości materiałów. Niestety po ok 2-3 miesiącach stosowania filtra mój odkurzacz uległ uszkodzeniu. W serwisie stwierdzono iż powodem uszkodzenia turbiny było zastosowanie nieoryginalnego filtra( koszt naprawy 350pln) Mam pytanie odnośnie odpowiedzialności sprzedającego towar. Czy sprzedajacy w tej sytuacji nie powinien odpowiadać za sprzedaż rzeczy które powodują uszkodzenia sprzętów? Brak jest jakiekolwiek informacji o tym ze zastosowanie jego rzeczy może powodować uszkodzenia. Pozdrawiam Piotr

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

@piotrmot ,,Kupiłem zamiennik ,,czyli byłeś o tym poinformowany i zrobiłeś to w pełni świadomie .W karcie gwarancyjnej sprzętu zapewne jest informacja dot . stosowania nieoryginalnych części i materiałów eksploatacyjnych .

oznacz moderatorów

piotrmot
#7 Wielbiciel#

Tak zgadza się ze wiedziałem ze kupuje zamiennik. Jednak jeżeli oferowany jest zamiennik to powinien on spełniać warunki kompatybilności z urządzeniem do jakiego jest oferowany. W tej sytuacji kupując rzecz dedykowana i pasująca do danego urządzenia ale będąca zamiennikiem sprzedający nie ponosi rzędnej odpowiedzialności. Każdy produkt posiada gwarancje i dopuszczenie do obrotu i powinno spełniać odpowiednie normy, jeżeli nie to sprzedawca powinien o tym poinformować 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@piotrmot Gwarant odrzucił Twoją reklamację nie dlatego ,że zamiennik nie spełnia warunków kompatybilności z urządzeniem czego zapewne nie zweryfikował tylko dlatego ,że zastosowałeś nie oryginalny filtr nie dedykowany przez producenta .Przyczyną usterki nie musiała być niekompatybilność zastosowanego zamiennika tylko zupełnie coś innego , ale gwarant poszedł na łatwiznę uczepiając się pierwszej nieprawidłowości w użytkowaniu jaką wykrył . Pozostaje Ci udowodnić , że sprzedany Ci filtr był bezpośrednią przyczyną usterki sprzętu .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@piotrmot  ja myśle tak

Zaniosłes odkurzacz do serwisu z zamiennikiem w środku. Oni otworzyli, zobaczyli i..... nie musieli szukac przyczyny iusterki. 

Turbina sie spalila a w gwarancji z pewnością pisze o stosowaniu oryginalnych materiałów eksploatacyjnych.

Moim zdaniem jeśli przed pójsciem do serwisu włożyłbyś oyginalny filtr - miałbys uznana gwarancje.

Poniekąd albo rybki albo akwarium. albo chcemy poczucie bezpieczeństwa i stosujemy sie do zaleceń producenta albo oszczedzamy i ryzykujemy że gwarancja ni zostanie uznana

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W gwarancji masz napisane że należy wymieniać filtr na oryginalny i jakkolwiek była przyczyna uszkodzenia turbiny dałeś im podstawę od nieuznania reklamacji na gwarancji, i tyle.

oznacz moderatorów