anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup komputera i niezgodność jak i braki w sprzęcie a nieuczciwy sprzedawca

lolo-84
#7 Wielbiciel#

Witam , napotkała mnie nieciekawa sytuacja z zakupem PC.

Zamówiłem na allegro lokalnie PC o danych parametrach ,w opisie było napisane co to dokładnie za sprzęt ,ze jest w stanie idealnym wręcz jak nowy ze będzie gwarancja pisemna . Komputer kupiłem dla dzieciaka znajomego przed majówka ,przedwczoraj pc do mnie dotarł . Już przy odbiorze z paczkomatu zauważyłem ze jest źle spakowany czyli pc owinięty tylko w folie bąbelkowa i owinięty czarna folia strech ,to wzbudziło moje obawy wiec nagrałem jak otwieram przesyłkę .Okazało sie ze w pc brakuje dysku 1tb ,zasilacz jest innej firmy jak deklarowano ,brak pisemnej gwarancji ,do tego okazało sie ze jednak kość ramu jest uszkodzona i sypie błędami ,na jednej działa bez problemu na drugiej wg sie nie uruchamia ,karta graficzna się przegrzewa bo ma ponad 82C i potrafi zwiesić system ,obudowa porysowana z widocznymi miejscami po jakiś naklejkach. Napisałem do sprzedającego i opisałem problem , sprzedający upiera sie ze wszystko było i ze mam odesłać pc i jak uzna ze dostał pc w takim stanie jak wysłał to zwróci mi pieniądze i ze będzie nagrywał  otwarcie przesyłki jak dostanie zwrot .Odpisałem ze tez nagrałem jak otwieram paczkę i podesłałem mu filmik ,po czym sprzedający odpisał ze robię go w wała bo nie ma filmiku plomby na pc (której oczywiście nie było) ,paczkę odebrałem o 14:06 do domu mam jakieś 3 min ,filmik nagrałem jakoś 10 min po odbiorze .Nagrałem tez filmik jak pc się zawiesza na testach karty graficznej . Otworzyłem dyskusje na allegro ale na razie nie poprosiłem o pomoc allegro .

Pytanie ,co byście zrobili na moim miejscu dodam iz znajomy powiedział ze mam dać sobie spokój bo dzieciak już się nie mógł doczekać i juz użytkuje pc ,jednak teraz wychodzi na to ze ja chciałem oszukać sprzedającego bo chciałem częściowy zwrot pieniędzy który w żaden sposób nie może potwierdzić swojej wersji . Dodatkowo dla sprzedającego zasilacz to zasilacz, to nic ze było napisane iz zasilacz jest innej marki bo jest .

Jak wspomniałem ze ze mam filmik i nie ma bata abym w tym czasie zdarzył dotrzeć do domu wyciągnąć graty z pc i przepakować  ,i ze paczkomaty wza paczki i można sprawdzić czy czegoś brakuje to sie upiera ze mam zwrócić pc jednak mam obawy ze jak go otrzyma to po prostu napisze swoja wersje ze brakuje tego właśnie co wymieniłem i nie otrzymam zwrotu całości pieniędzy i nie będę miał sprzętu.

Prosić allegro o pomoc czy sobie darować ?    

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

LEW433
#21 Demiurg#

@lolo-84 Żaden spokój, masz prawo do reklamacji i zrób to z pomocą Allegro, otwórz dyskusję tu masz pomoc Allegro tu sprzedający ma 24godz, na odpowiedź; https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów