anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup na lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Madex0
#10 Popularyzator#

W dniu wczorajszym dokonałem zakupu na lokalnie zapłaciłem 250 zł 

 

Jeśli nie odbiorę przesyłki z paczkomatu , czy sprzedawca ma obowiązek mi zwrócić kasę . 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
LEW433
#21 Demiurg#

Nie, zakup od prywatnego sprzedającego i nie musi przyjmować zwrotu chyba że się na to zgodzi, sprzedający odpowiada za przesyłkę do chwili nadania i taki zakup będzie nadal twoją własnością i możesz narobić sobie problemów, powinnieneś odebrać i dogadać się ze sprzedającym co do ewentualnego zwrotu.

oznacz moderatorów
Madex0
#10 Popularyzator#

O jaki h problemach piszesz , bo raczej nie będzie żadnych problemów . 

Jeśli sprzedawca nie zwróci kasy jest jeszcze AP

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Madex0 Nie dostaniesz AP tylko dla tego, że sprzedający wysłał paczkę a Ty jej nie odebrałeś - zakładając, że sprzedający to osoba prywatna która nie ma obowiązku zgadzania się na zwrot.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A co ma jedno do drugiego? przecież to twoja własność i kto ma Co zwrócić z Allegro Protect i za co?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Madex0 AP nie działa w takim przypadku 😞 towar wróci do sprzedawcy to on nie musi go odbierać i wyląduje na magazynie paczek nieodebranych a jak odbierze to może zacząć liczyć za magazynowanie, więc lepiej odbierz lub dogadaj się ze sprzedawcą może pokryjesz koszty wysyłek, prowizji  i resztę Ci zwróci, ale pamiętaj że nie ma takiego obowiązku 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Madex0 Jeśli to był zakup od osoby prywatnej to sprzedający nie ma obowiązku zgadzać się na odstąpienie od umowy.
Jeśli nie odbierzesz przesyłki to nie musi on nawet odbierać przesyłki zwrotnej - towar jest Twoją własnością i w takim wypadku przesyłka trafi na magazyn przewoźnika i tam będzie czekać aż ją sobie odbierzesz.

oznacz moderatorów