anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup pralki - wada i reklamacja

Storczyk2018
#9 Pomysłodawca#

Proszę o pomoc co mam zrobić w danej sytuacji.

Kupiłam pralke u sprzedawcy, pralka przyjechała uszkodzona ( sprzedawca zrzucał winę na dostawce, dostawca na sprzedawcę i nie chcial odebrac pralki na reklamację, po negocjacjach się udało z wielką łaską)

Sprzedajacy nie miał więcej danego modelu pralki, więc wysłał mi inna tej samej firmy inny model.

Pralke posiadam od 20 lutego, natomiast użytkuje od tygodnia, (wcześniej nie mogłam, byłam w szpitalu.)

Pralka ma opcje wirowania na obrotach 1400, 1200, 800, 600 i bez obrotow. Niestety mimo wypoziomowania( śruby oczywiście odkręcone, zaślepki zalozone) strasznie trzęsie i halasuje podczas wirowania, hałas jest tak głośny że słyszą to sąsiedzi, najgorzej gdy bęben jest załadowany na 7kg i włączone 1400 lub 1200 obrotow, na pół załadowanym bębnie, hałas słychać mniej ale słychać,  najmniej na obrotach 800 ale pranie wtedy jest bardzo mokre co się mija z celem.

Kupiłam mate pod pralke, niestety z mata jest jeszcze gorzej, pralka tak skacze że wyskoczyła z maty.

Napisałam do sprzedawcy, że mam problem z pralka, sprzedawca odesłał mnie do gwaranta. Przyjechal pan z serwisu, wymienił amortyzatory w pralce. Niestety pralka dalej halasuje. Sprzedawca umywa ręce co do dalszej rozmowy odsyłając mnie do gwaranta i naprawy w serwisie gwarancyjnym. 

Co mogę zrobić w takiej sytuacji, co mi przysługuje zgłaszając reklamację z tytułu rękojmi? Proszę o pomoc mi już ręce opadają.

oznacz moderatorów
65 ODPOWIEDZI 65

az1rael
#21 Demiurg#

Przeciez mowilem ze tak zrobi teraz jak bedzie kombinowal to wpakuje cie na mine ze on zamawia naprawe a ty nie udostepniasz towaru cyk odrzucenie reklamacji bo kupujaca nieudostapnila towaru do ekspertyzy

oznacz moderatorów

Storczyk2018
#9 Pomysłodawca#

Sprzedawca zgodził się na zwrot I zwrot środków. Teraz mam pytanie czy sprzedawca odbierze pralke bez palety? Nie mam już palety oraz oryginalnego opakowania, czy ja musze znieść pralke z 2 piętra przed dom? Nie wiem jak to wygląda prawnie , musiałabym kogoś wynająć do pomocy, sama z mężem nie dam rady jej znieść.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jeśli to "zwrot" to koszt zwrotu leży po stronie kupującego a ten ma zapakować towar tak by odesłać nieuszkodzonym i nadać samemu u przewoźnika

oznacz moderatorów

Storczyk2018
#9 Pomysłodawca#

Uznanie mojej reklamacji : niezgodności towaru z umową i zwrot pieniędzy.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

"...czy po prostu zgłosić drugi raz na naprawę?"

Jaką drugą naprawę?  Czy coś się zmieniło?  Był serwisant, naprawił co potrafił i chyba sprawa naprawy zamknięta. Można się domyślać że jest uszkodzona oś bębna i wibruje, może od upadku, uderzenia a może bubel fabryczny.

Sprzedający próbuje się wykpić pytając czy jest protokół naprawy. Nie ma i nie będzie,  to nie jest twoje zmartwienie. Niech sobie sam zawiezie pralkę  do serwisu i stawia wymagania. Ty czekasz na zwrot pieniędzy, pralkę może sobie sam zabrać własnym transportem.

oznacz moderatorów

Storczyk2018
#9 Pomysłodawca#

Wcześniejszą beko mieliśmy dobre 10 lat 😞 dalej dziala.. tylko pojemnoac nie ta.. 5kg to teraz za malo .. no imyślałam ,że te nowe inwerterowe będą lepsze.. to się wkopalam..

Zaznaczyłam pomoc allegro, napisałam że zgłaszam tak jak na samym początku niezgodnosc towaru z umową, oraz że chcialabym zwrócić towar i zwrot pieniędzy. Będę cały czas stała przy swoim, na YT jest pełno filmików odnośnie pralek beko które tak skaczą.. ( nie mój model ale ogólnie skaczą tak samo i filmiki są nagrywane w celu zaprezentowania do reklamacji..) mądry polak po szkodzie..

oznacz moderatorów