anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup z wykorzystaniem kuponu rabatowego Allegro Cash

rostov84
#10 Popularyzator#

Dostałem dziś kupon rabatowych Allegro Cash na 50 zł. Postanowiłem wykorzystać go na zakupy o wartości 46 zł (bez kosztów przesyłki). Ponieważ sprzedawca oferował dla kupionych przeze mnie produktów opcję Allegro Smart!, wybrałem odbiór zamówienia w punkcie. Przy metodzie płatności zaznaczyłem wykorzystanie otrzymanego kuponu. Z kuponu pobrano 45 zł (choć wartość zamówienia to 46 zł), natomiast pozostałe 1 zł zablokowano mi na karcie płatniczej przypisanej do konta Allegro. Co dziwne, to 1 zł widnieje w szczegółach ww. zamówienia z opcją "Dopłać". Oczywiście, dopłacić nie mogę, ponieważ kwota dopłaty musi być większa niż 1 zł.

O co więc tu chodzi? Dlaczego z kuponu ściągnięto 45 zł, skoro opiewał on na 50 zł, a kwota zamówienia to 46 zł? I co z tą złotówką, która została mi zablokowana na karcie, a dopłacić jej nie mogę?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

5zl będzie na później, zawsze przy płatnościach kuponem musisz dopłacić 1zl, tak już to działa.

oznacz moderatorów

rostov84
#10 Popularyzator#

Ale co, jeśli dopłacić nie mogę, bo 1 zł to za mało? Czy może tą dopłatą będzie ta zablokowana na karcie złotówka, która zostanie rozliczona później? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wiem co będzie jak nie da się z karty pobrać 1zl ale nie da się zapłacić całości z kuponu zawsze min dopłaty jest 1zł.

W sytuacji, w której wykorzystujesz kartę podarunkową w ramach transakcji o niższej lub równej wartości jak nominał karty i jednocześnie koszty przesyłki w tej transakcji wynoszą 0 zł, operator płatności pobierze od Ciebie kwotę 1 zł w celu autoryzacji transakcji.

Kwota 1 zł zostanie odjęta od wartości towarów w Twoim zamówieniu, natomiast operator płatności przekaże ją na konto sprzedającego. Na konto Allegro otrzymasz kartę o nominale 1 zł lub na niewykorzystaną kwotę, którą wykorzystasz przy kolejnym zakupie.

oznacz moderatorów

rostov84
#10 Popularyzator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_, czy zatem zablokowana na mojej karcie podpiętej do konta Allegro złotówka służy jedynie autoryzacji transakcji, czy jako dopłata za kupiony towar? Jeśli tylko jako autoryzacja, to jak mogę tę złotówkę dopłacić, skoro minimalna kwota dopłaty musi być większa niż 1 zł?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@rostov84 Nie, to nie jest kwota zablokowana, tylko musisz opłacić co najmniej 1 zł wartości zamówienia, nie licząc kosztów dostawy.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

rostov84
#10 Popularyzator#

@w_kiwi, ok, teraz widzę, że ta złotówka została pobrana z mojego rachunku bankowego. Dlaczego więc w szczegółach zamówienia, na opłacenie którego wykorzystałem kupon, wciąż mam aktywny link "Dopłać"? Czy ta pobrana ode mnie złotówka wciąż nie została zaksięgowana?

oznacz moderatorów