anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupiłem przedmiot z wadą prawną, czy otrzymam rekompesatę POK?

Pawelek613
#7 Wielbiciel#

19.02.2021 zakupiłem smartfon od jednego z lombardów. 

Niedawno okazało się że podczas wizyty wyceny urzadzenia dowiedziałem sie że moj smartfon posiada tzw: "wade prawną" otóż okazało się że ten smartfon nie jest własnością tego sprzedawcy(lombardu) ponieważ po wpisaniu nr IMEI pojawia się informacja że smartfon należy do Polkomtel operatora sieci Plus a sprzedawca o tym na aukcji nie poinformował wogle nic na ten temat i dopuścił do sprzedaży urządzenie które nie należy do niego.

Związku z tym złożyłem wniosek o rekompensate do Allegro i teraz czekam na decyzje i pytanie do was.

Jak myślicie bedzie decyzja dla mnie pozytywna? Jeden ze sprzedawców w lombardzie w moim mieście powiedział że, gdyby taka sytuacja miała miejsce u nich to by nie było problemu i dostałbym zwrot pieniedzy ponieważ ten smartfon wogle nie powinnien trafić do sprzedaży ani nie powinien byc kupiony przez tego sprzedawce i że, ja bym wygrał więc jestem dobrej mysli. Zobacze może jutro odpowiedzą bo juz zaczeli rozpatrywac moja sprawe bo wiem z czatu.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

Client:44052296
#21 Demiurg#

A co na to sprzedawca? Złożyłeś reklamacje? Otworzyłeś dyskusję?

 

oznacz moderatorów

Pawelek613
#7 Wielbiciel#

Tak wczoraj złożyłem reklamacje a on na to najpierw ignorował fakt że, Polkomtel jest właścicielem urządzenia do momentu całkowitej spłaty  natomiast moja reklamacje i zwrot środków uwzgledniłby dopiero wtedy gdyby operator nałożył blokade na urzadzenie a tak to nie. Zapewniał mnie też że, urządzenie jest spłacane i do blokady nie dojdzie.

Dzisiaj jeszcze do mnie napisał troche innym tonem otóż mógłby przyjąć zwrot urządzenia i wypłate środków ale o pomniejszoną wartość rynkową z racji upływu czasu i kosztów eksploatacji ale dokładnej wartości nie podał.

Ja mu odpisałem że złożyłem wniosek o rekompensate do allegro i niech oni rozstrzygną.

Noi czekam może jutro przyjdzie odpowiedź.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Pawelek613 Moim zdaniem zwrot wpłaty z POK otrzymasz, a sprzedawca będzie musiał oddać pieniądze do Allegro.

oznacz moderatorów

Pawelek613
#7 Wielbiciel#

Tak mi też powiedział facet z lombardu w moim mieście jak go pytałem o wycene bo wtedy to wyszło na jaw.

oznacz moderatorów

Pawelek613
#7 Wielbiciel#

Jest odpowiedź od allegro niestety nie przyznali mi rekompensaty poniżej treść maila od nich:

Przechwytywanie.PNG

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Pawelek613 Na Twoim miejscu zwróciłbym ten telefon żeby później nie znaleźć się w takiej https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/kupi%C5%82am-kradziony-telefon-co-teraz/t... sytuacji.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Pawelek613
#7 Wielbiciel#

Tak pomyślałem o tym zwrócę go i odzyskam chociaż część pieniędzy bo właściciel lombardu wyraził zgodę tylko pozostaje kwestia dogadania się o cene natomiast kradziony on nie jest więc tego się nie obawiam. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Pawelek613 Ale jakie dogadywanie? Dał d... nie sprawdzając pochodzenia telefonu, więc powinien oddać całą kwotę bez gadania. Niby dlaczego to Ty masz płacić za jego błędy (lub lenistwo)?
Alternatywnie możesz czekać aż ten, który wstawił do lombardu przestanie spłacać raty, wskutek czego zgłosi się do Ciebie policja, a wtedy wystąpisz do POK (jak autorka podlinkowanego wątku) i odzyskasz całą kwotę. Możesz poinformować właściciela lombardu o takim scenariuszu i życząc dobrej nocy dać mu linki do poczytania przed snem😏

PS Skoro na ten moment allegro odmówiło Ci zwrotu kosztów w ramach POK, to dlaczego jako rozwiązanie jest oznaczony ten post, który jest oznaczony?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Pawelek613
#7 Wielbiciel#

Myślałem że, allegro przyzna mi ta rekompensatę dlatego oznaczyłem druga sprawa jest taka że, prawdopodobnie to urządzenie było wzięte przez tego sprzedawcę i on deklarował że, będzie spłacane urządzenie. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Pawelek613 Widać już zrzut z wiadomością od allegro. Wynika z niego, że jeśli telefon zostanie zablokowany, to powinieneś odpowiedzieć na tego mejla (więc go nie kasuj ze skrzynki) i wtedy allegro przyzna Ci rekompensatę (czyli sprawa będzie wyglądała podobnie, jak w podlinkowanym przeze mnie wątku).
Zatem jeśli sprzedający nie będzie chciał oddać Ci całej kwoty, to po prostu używaj telefonu - gdyby kiedyś został zablokowany w wyniku niespłacania rat, allegro odda Ci całość (a przynajmniej takie wnioski można wyciągnąć z tego mejla i podobnych spraw opisywanych na tym forum, niemniej jednak możesz allegro dopytać dla pewności).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@Pawelek613 Pracownik Allegro napisał Ci, że nie może przyznać rekompensaty na ten moment. Jeśli coś się zmieni i jednak dostaniesz rekompensatę, to pamiętaj, żeby wrócić do tego wątku i ponownie oznaczyć właściwe rozwiązanie. Pomożesz w ten sposób innym kupującym.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

Pawelek613
#7 Wielbiciel#

Wątpię aby tak się stało. 

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Naprawdę allegro nie widzi problemu w tym, że sprzedawany został towar z wadą prawną?

Paserstwo jest dozwolone?

Rozumiem, że moderacja pozwala na handle kradzionym towarem. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W większości przypadkach >ostatnich tu na forum zostaje sprawa rozwiązana.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@aryhil Tak dla jasności - wada prawna (w tym wypadku raty) nie jest tożsama z tym, że telefon pochodzi z kradzieży.

Może się oczywiście okazać, że ktoś ukradł komuś telefon kupiony na raty ale to już jest zupełnie inna odrębna od samych rat kwestia.

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Telefon kupiony w abonamencie. Własność Polkomtel. No sorry, ale allegro przymyka oko na łamanie prawa. 

Widać to szczególnie gdy telefony które zgłosiłem nadal wiszą w sprzedaży 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@aryhil Co to to masz oczywiście rację 🙂
Allegro niby zabrania ale jednocześnie przymyka oko i nie robi nic konkretnego aby to ukrócić bo jednak mają z tego $$$.

Ja natomiast odnosiłem się do tego:

"Paserstwo jest dozwolone?

Rozumiem, że moderacja pozwala na handle kradzionym towarem."

Napisałem tylko, że wada prawna nie jest równoznaczna z pochodzeniem telefonu z kradzieży i paserstwem.

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

https://allegro.pl/oferta/smartfon-samsung-galaxy-s23-8-256gb-14169526368

Facet w ogłoszeniu dodał zdjęcie z fakturą, gdzie napisane jest, że telefon jest własnością T-Mobile. 

Allegro nadal nie widzi zastrzeżeń.

To są żarty. Pozwalacie na takie zagrania, a potem wasz pok wypina się na poszkodowanych 

oznacz moderatorów