anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zamówiłem paczkę za pobraniem nigdy jej nie otrzymałem a sprzedawca twierdzi że wysłał za pobraniem

tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

witam zamówiłem paczkę za pobraniem nigdy jej nie otrzymałem, sprzedawca twierdzi że wysłał za pobraniem 0,00 i że paczka dotarła, rzeczywiście pobranie miało być 250 zł sprzedawca ma list przewozowy i twierdzi że kurier ją dostarczył, ja ani nikt z domowników nie odebrał nie pokwitował paczki, czy ja muszę zapłacić te 250 zł ???

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

az1rael
#21 Demiurg#

Ten odebral co najpierw dal kurierowi 250zl skoro odebrana tzn ktos zaplacil juz za paczke

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@az1rael  prawdopodobnie sprzedający nie wpisał kwoty pobrania na przesyłce. To jednak nie zmienia faktu że za zakupy trezba zapłacić. Sprzedający napisze reklamacje i otrzyma odpowiedż i dokumenty od przewoźnika. A potem jeśłi przewoźnik doręczył paczke ... pójdzie do sądu o zapłate.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@tommy_mm2 Czy adres na liście przewozowym pokrywa się z adresem który podałeś przy zakupie?
Jeśli tak i jeśli przesyłka faktycznie na śledzeniu jest uznana za doręczoną to ciężko będzie udowodnić, że nikt jej nie odebrał.
Najlepiej będzie zgłosić się do firmy kurierskiej o weryfikację na jaki adres została dostarczona przesyłka, czy było pobranie itp.

Generalnie czasem - rzadko bo rzadko ale pomyłki się zdarzają i jest możliwość, że sprzedający błędnie wpisał kwotę pobrania ale nadanie paczki pobraniowej z kwotą "0,00 zł" nie jest chyba w ogóle możliwe. Jeśli już to musiał nadać przez pomyłkę zwykłą paczkę bez pobrania - to by miało sens.

W takim wypadku jesteś oczywiście zobowiązany zapłacić sprzedającemu ale najpierw skontaktuj się z firmą przewozową i spróbuj to wyjaśnić.

oznacz moderatorów

tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

twierdzi że pobranie miało być 0,00 że to pomyłka ale paczki  nie otrzymałem nie ma żadnego pokwitowania przesłał mi dowód doręczenia elektroniczne który otrzymał od przewożnika na którym jest nr listu przewozowego adres dzień doręczenia i kwota do pobrania 0,00 nie ma kto odebrał jaka osoba itp

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To się pomylił i wpisał kwoty pobrania? przecież to idzie sprawdzić.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sprawdź kto odebrał a jak nie odebrałeś ani nikt ze znajomych, nie płać skoro było za pobraniem to kurier nie wyda paczki dopóki mu nie zapłacisz.

Płatność za pobraniem to opcja, w której towar i dostawa są opłacane przez adresata paczki dopiero przy jej odbiorze. Nie ma w tym przypadku żadnej przedpłaty. Odbiorca dokonuje pełnej zapłaty kartą lub gotówką w momencie, gdy odbiera paczkę

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@tommy_mm2  to czy paczka zostala doręczona czy nie sprzedawca udowodni po 30 dniach - kiedy otrzyma odpowiedź na reklamacje od przewoźnika. ( Bo pewnie takową napisał) Wówczas, jeśli paczka byla doręczona może z tym nawet pójśc do sądu o zapłate. Jełsi paczka była doręczona wypadało by sie z umowy wywiązać jeśli nie była doręczona - strate pokryje przewoźnik

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

No jak pobranie było dobrze wpisane to nie powinni nikomu paczki bez kasy wydać. Raz miałam podobny przypadek, wysyłał mąż i zapomniał o tym pobraniu. Kobieta po 2 tygodniach twierdzi, ze nie dostała. Wysłałam zrzuty z dostaw inposta i z menedżera żeby potwierdzić dobry adres. Pogroziłam sądem online i dałam jej furkę do zachowania twarzy sugerując "popytanie domowników". Oczywiście" syn zostawił w nowym mieszkaniu obok". 

Ale miałam też raz przypadek, ze poczta się pomyliła i zamiast wołać 100zł pobrania wołali 1000zł. Było wpisane dobrze...Tylko ktoś kto to wprowadzał się pomylił. Także pomyłki też bywają...

oznacz moderatorów

tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

paczka odebrana niby 4 miesiące temu o 10.15 nie jest to możliwe bo o tej godzinie nikogo nie ma w domu czy kurier mógł taką paczkę zostawić przed bramą np i tym sposobem twierdził że dostarczył 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak było zero to wszystko możliwe, niczego bym nie wykluczył.🤔

oznacz moderatorów

tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

ale kto ma za to zapłacić kto ponosi odpowiedzialność ???

 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

I to ciekawe pytanie. Pewnie tylko sąd może stwierdzić. Ja bym w życiu za to nie płaciła. Chyba że naprawdę była bez opłat i ktoś od Ciebie odebrał. Zamawiałeś pobraniówkę, paczka nie powinna być wydana bez opłaty. I niech to sobie z nimi wyjaśnia. W ogóle pokazał Ci jakieś nie zaprzeczalne potwierdzenia wysyłki czy odbioru? Bo jak tylko napisał ze wysłał to...

oznacz moderatorów

tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

paczka miała być za pobraniem 250zł on się pomylił i wpisał pobranie 0,00 wysłał mi dowód doręczenia elektroniczny dokument na którym jest nr listu przewozowego adres data i imię i nazwisko że dostarczone o 10,15 w kwietniu w tym czasie nikogo nie było w domu szkoła i praca domownicy na dowodzie nie ma podpisu elektronicznego i kto to odebrał nikt nie dzwonił do mnie przed dostarczeniem 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie płać, niech udowodni że otrzymałeś i odebrałeś towar.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak nie ma jednoznacznych dowodów żeś odebrał, oczywiście przyjmując że nie "kłamiesz" to nie płacił bym. 😶

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Nie płatną tak. przy pobraniówce dzwoniłby. Przynajmniej do mnie zawsze wtedy dzwonią....

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@tommy_mm2 Przesyłki rejestrowane dostarczane przez kurierów wymagają pokwitowania odbioru (podpisu). Jeśli sprawa trafi do sądu z powództwa cywilnego, to sąd będzie wymagał udowodnienia przez sprzedającego, że przesyłka została odebrana przez adresata. Takim potwierdzeniem jest podpis adresata potwierdzający odbiór. Jeśli przeyłki nie odbierałeś i nie podpisywałeś, to nie powstaje należność i nie ma obowiązku zapłaty. Jeśli sprawa trafi do sądu ze względu na domniemanie oszustwa, to sąd zobowiązny jest wydać wyrok na podstawie dowódów. W takim przypadku wezwie firmę kurierską do okazania podpisu adresata potwierdzającego doręczenie przesyłki do adresata. Nie ma podpisu, to nie ma dowodu doręczenia. Nie odbierałeś, nie podpisywałeś, to nie płacisz. Sprzedawca zawarł umowę z firmą kurierską na dostarczenie przesyłki, więc to on powinien sobie to wyjaśniać. Wszystkiego dobrego.

oznacz moderatorów