anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zamiast anulować zamówienie zleciłam zwrot, czy otrzymam wpłacone środki z powrotem?

ela201211
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry chciałam się dowiedzieć czy jak zamiast anulować zamówienie zrobiłam zwrot a przesyłka była opłacona i paczka ale sprzedawca jeszcze jej nie wysłał ponieważ dopiero by to było za dwa tyg. A potrzebowałam w tym terminie co pokazywało przewidywany czas dostawy czy dostanę spowrotem pieniądze bo ogólnie pokazuje mi ze mam wysłać przesyłkę której nawet nie dostałam. W rozmowie ze przedawcą dostałam wiadomosc ze to niby allegro zwraca pieniądze. Co w takiej sytuacji ?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

ela201211 tak , dobrze zrobiłaś , sprzedawca musi zwrócić Ci wszystkie środki , a jesli będzie inaczej w zakładce ,, moje zakupy - szczegłóly ,, masz narzędzie ,, zgłoś problem z zakupem ,,

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ela201211 dobrze zrobiłaś, a sprzedający zlecił już zwrot wpłaty dla Ciebie, więc wszystko jest okej. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ela201211 I zwrot i anulowanie na Allegro oznacza praktycznie to samo, czyli odstąpienie od umowy. Po odstąpieniu (zwrocie) sprzedawca nie powinien już wysłać towaru, tylko oddać pieniądze do Allegro Finanse, a Allegro Finanse odda je Tobie. Sprzedawca oddaje wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w czasie 14 dni i od tego momentu Allegro Finanse oddaje wpłatę Tobie w ciągu kolejnych 3 dni, więc trwa to w sumie długo. Po kliknięciu Zwrotu na Allegro przed otrzymaniem paczki nie musisz już jej odbierać i odsyłać. 

oznacz moderatorów