anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapłata VAT'u za zakup

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:91891710
#7 Wielbiciel#

Dostałem od Allegro maile z informacją, że :

"Twój zakup zawiera produkty, które będą wysłane do Ciebie spoza Unii Europejskiej.

Z tego powodu może się okazać, że przesyłkę odbierzesz tylko pod warunkiem zapłacenia podatku VAT (i ewentualnych opłat dodatkowych) przewoźnikowi lub organom celnym.

Towar dostałem, znaczy się chyba nie muszę tego VAT'u płacić.

Ale z ciekawości się pytam, czy ktoś może mi powiedzieć jak taki VAT zapłacić i jak sprawdzić czy dostawca jest spoza UE i czy może jednak coś z tym VAT'em trzeba zrobić ?? 

Zakup robiłem zupełnie bez napinki, absolutnie nie sprawdzając kraju pochodzenia dostawcy ( bardzo drobna rzecz ) i bardzo mnie zaskoczyło, że takie poważne tematy mnie dopadły 😞

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
maxr01
#17 Koryfeusz#

Ew. kwoty do zapłaty dostajesz od razu przy odbiorze przesyłki.

Np. przychodzi do Ciebie listonosz z przesyłką i Cie informuje, że do zapłaty jest jeszcze cło w jakiejś tam kwocie.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Płaci się podatek przy odbiorze, aczkolwiek np. Fedex potrafi przysłać FV z opóźnieniem za usługi celne.

Przy okazji pamiętaj, że przesyłki Pocztex Kurier i Inpost to zawsze są przesyłki krajowe, czyli nadane w Polsce i doręczane w Polsce.

ps. VAT wynosi najczęściej 23% od wartości celnej towaru.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@pecela Trochę wprowadzasz w błąd swoją informacją > przy zamawianiu na Ali...... przesyłka przychodzi najczęściej do Komornik i stąd wędruje Pocztexem do odbiorcy > a w 99% nr. śledzenia jest numerem Pocztexu > PX00000000 > dostępnym już za kilka godzin po zamówieniu na stronie "track order" Ali........

Oni chyba mają jakąś umowę z Pocztexem, skoro tak szybko dodają właściwe numery przesyłek

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Ziolko39 to zależy jaka platforma, Tem u czy She in córka tam zamawia i to idzie zbiorczo, numer podają od razu a dopiero jak dotrze do Polki naklejają etykiety i ląduje na sortowni czyli jest nadane w Polsce 🙂

Tak to wygląda 

Śledzenie przesyłek InPost  InPost - Paczkomaty, Kurier, Przesyłki Kurierskie.jpeg.png

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@kostas11 Bardzo prawdopodobne > moja zamawia  na Ali > stąd wiem, że w Komornikach przejmuje Pocztex > bo dopóki nie trafi do UC to ma status brak przesyłki > a potem > urząd nadania UP Komorniki i widać ją na monitoringu PP > ale cały czas ma ten sam nr. który dostaje w Chinach

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Jeżeli chodzi o Ali, to sprzedawca (albo firma, która obsługuje wysyłki) wysyła zbiorowo towar do pośrednika w PL, a ten nadaje te przesyłki w Polsce. Nie ma możliwości używania nr PX00000000 w obrocie międzynarodowym.

A nadawanie numerów to żaden problem, robi się to przez e-nadawcę.

Dla odbiorcy są to zwykłe paczki krajowe, więc nie ma możliwości naliczenia VAT-u i cła.

oznacz moderatorów