anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zasady zwrotu towaru

kania7456
#1 Nowicjusz#

Witam. Sprawa wygląda następująco:

Chcę zwrócić towar, który nie spełnia moich oczekiwań. Wypróbowałem go dwa razy i według mnie nie jest zgodny z tym co jest napisane w opisie ogłoszenia. Kliknąłem zwrot oraz napisałem w komentarzu do sprzedawcy przy zwrocie. Pan sprzedawca zadzwonił do mnie i powiedział, że dostanę tylko 30% zwrotu pieniędzy. 

I teraz pytanie, czy to zachowanie jest legalne? Przecież to normalne, że jeśli umowa jest zawiązywana na odległość to mam 14 dni na zwrot pełnej wartości urządzenia. 

Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat? Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kania7456 Jaki przedmiot chcesz zwrócić? Jeśli masz wątpliwości co do zaproponowanego przez sprzedającego rozwiązania, możesz rozpocząć dyskusję.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kania7456 Bo było reklamować skoro nie jest zgodny z opisem a nie robić zwrot - odstąpienie od umowy, skoro odstąpiłeś od umowy sprzedawca ma prawo potrącić skoro używałeś produkt 😞 

Art. 34. 
4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące
wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia
charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował
konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt
9.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kania7456 A czym to pan się podparł że zwróci 30% wartości? oczywiście ma prawo obniżyć zwrot środków przy zwrocie konsumenckim, ale tylko wówczas jak wartość towaru została pomniejszona, a została? Masz prawo do sprawdzenia działania towaru, urządzenia i teraz jak uważasz że zwróciłeś w stanie nienaruszonym(nie dotyczy opakowania, nie musi być oryginalne) to otwórz dyskusję z panem i tam wyjaśnij wszystko: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów